Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
problem s OPEL KADDET
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Гост

МнениеПуснато на: Пет Авг 11, 2006 17:24    Заглавие: problem s OPEL KADDET Отговорете с цитат

Един познат кара Опел кадет 1.6Хеджбек незнам коя година е произведен,ама не от тези ръбестите а от по новите,един от тези модели дето са с 4етири скорости(произведени мса май само около 2000такива) ама му прави проблем-когато седи на слънце колата след това от време на време гасне докато я кара-Водил я е на сервиз каза ли са му че от компютъра но сега не могат да я оправят ще може да се оправи когато спре и въоще не пали.Един друг майстор му казал да свали компютъра(Сигурно под компютър имат предвид микроконтролера) и да го замразят за 24 часа и щял да се оправи!!!!!!!-Възможно ли е това и някои ако има идея да помогне моля кажете.
Предварително благодарности.
Върнете се в началото
Добри
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Авг 11, 2006 18:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Следващия майстор и на баячка може да го прати. Докато колата не мине през тестер за да се види откъде е проблема трудно ще се оправи. А иначе може чрез нагряване със сешуар да се пробва от кой възел е проблема но, не е за самоук майстор.
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Сря Авг 16, 2006 5:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Ламбда сондата ?
В най-краен случай карбуратор е решението.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Palev
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Сря Авг 16, 2006 5:55    Заглавие: Отговорете с цитат

ооооооо дали опел дали москвич-гадай за проблемите на кафе ,боб или ръка.Причините може да са много.Карбуратор ли е инж. ли е и ние трябва да гадаем.Дай повече инфо пък може да му спретнем бяла магия против уроки
Върнете се в началото
yani kokas
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Дупница/София/

МнениеПуснато на: Чет Авг 17, 2006 18:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Palev написа:
ооооооо дали опел дали москвич-гадай за проблемите на кафе ,боб или ръка.Причините може да са много.Карбуратор ли е инж. ли е и ние трябва да гадаем.Дай повече инфо пък може да му спретнем бяла магия против уроки

Тази тема я пуснах аз ама не знам защо излиза че е от гост.Значи опелчето е моноинжекцион.тоя майстор с замразяването е казал на моя познат че така е оправил един GSM дето от всички сервизи го били отписали за боклука.Той смятал че щом е проработило при GSMма,ще проработи и при опелчето(на мен въобще не ми се вярва че нещо може да се оправи с хладилник и замразяване освен хората и извънземните в научнофантастичните филми)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Авг 18, 2006 13:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами някоя интегрална схема ако е повредена има малък шанс така да проработи. Така четох някъде в нета.
Върнете се в началото
valentin subashov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Враца

МнениеПуснато на: Пет Авг 18, 2006 20:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Занесете на някой електронния блок да презапои всичко вътре.
Върнете се в началото
Palev
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Съб Авг 19, 2006 8:22    Заглавие: Отговорете с цитат

ще презапоиш 4слойна платка ама друг път/и да има ефект ще е временно/.Пробвай с друг компютър и ако не ще остава ламбда сондата.Като ги знам опелите ми намирисва на компютър-хич не държат на влага а тя идва от изгнилите дюшемета и напоява кечетата по дъното и местото около компютъра.Замразяване няма да свърши работа/при телефоните и кодираните касетофони идеята е да се шашне процесора та белким проработи/ЕЛблока на колата следи всички датчици и изработва сигнал за дюзата колко бенц да впръска-това е в най-общи приказки.Един компютър струва 80-100лева и не си заслужава да го обръщаш на карбуратор-там паричния разход е по-голям/делко със комутатор,всмукателен колектор,карбуратор,въздушен филтър ,управление на инж.помпа/Освен това гарантирам че след това разхода на гориво ще се увеличи.Затова е по-изгоден нов ЕЛблок.
Върнете се в началото
bai_tishan
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Авг 20, 2006 13:04    Заглавие: Отговорете с цитат

yani kokas написа:
Palev написа:

Тази тема я пуснах аз ама не знам защо излиза че е от гост.Значи опелчето е моноинжекцион.тоя майстор с замразяването е казал на моя познат че така е оправил един GSM дето от всички сервизи го били отписали за боклука.Той смятал че щом е проработило при GSMма,ще проработи и при опелчето(на мен въобще не ми се вярва че нещо може да се оправи с хладилник и замразяване освен хората и извънземните в научнофантастичните филми)

Браво на таквийзи майстори-ще си купя фризер и аз да мога така дда ги правя.А сега сериозно-сваля се блока и се духа здраво с горещ въздух наред -и най вече около процесорите-чак лака почва да ври но нещата се оправят след процедурата в повечето случеи.Скоро правих една Астра със същия проблем-всичко се оправи
Niakoi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Каръктаун

МнениеПуснато на: Пон Авг 21, 2006 15:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз пък досега съм правил 2 опела кадет-"капка" 1.3 моно инжекция с точно същия проблем. И двата се оправиха с нова (друга) дюза...
Върнете се в началото
Потърси "problem s OPEL KADDET" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "problem s OPEL KADDET" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети