Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Импеданс...??
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Dinev
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Чет Сеп 09, 2004 13:44    Заглавие: Импеданс...?? Отговорете с цитат

имам едно питане относно импеданса на колона ... значи имам един бас 75W 4 ома една среда пише че е 40W ама се съмнявам която е 8 ома и еднин високо честотен говорител които е 20W и 8 ома... говорителите са свъзани успоредно... колко е крайния импеданс....!!! и има ли някакво значение мощноста на говорителите каква е.... и какви говорители трябва да сложа за че импеданса на колоната да ми е 4 ома като баса остане същия защото сега са ми изгоряли всички говорители освем басовете и се чудя какви да купувам... благодаря предварително...!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rusin
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Stara Zagora

МнениеПуснато на: Чет Сеп 09, 2004 14:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Щом имаш бас 75/4ома всички други ги направи по 4 ома и им сложи по 1 филтър . Не се лъжи да мериш с омметър говорителите защото така мериш само съпротивлението на звуковата бобинка - за тази цел си има уреди но незнам кави точно. Пиши какво си направил !
Върнете се в началото
Dinev
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Чет Сеп 09, 2004 14:16    Заглавие: Отговорете с цитат

а има ли значение по колко вата трябва да бъдат средата и пищялката.. по колко вата горе долу трябва да бъдат
Върнете се в началото
auviteh
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Чет Сеп 09, 2004 14:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мене,трябва да си намериш същите говорители.Доколкото разбирам имаш колони т.е. имаш филтри в тях.Ако не можеш да си намериш оригинални,трябва да ги замениш с други със същите параметри.За да се запази импеданса на колоната важни са честотните параметри на говорителите,като най важни са басите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
DrmR
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Враца

МнениеПуснато на: Чет Сеп 09, 2004 16:15    Заглавие: Отговорете с цитат

ами то не е много важно колко ома са ти говорителите, но не е препоръчително по-високочестотните да са с по-нисък импеданс от нискочестотните. тогава хем те са по-ефективни, хем и повече мощност ще пристигат.
след като разбереш колко ома е всеки в номиналния си обхват, тогава вече филтър-а се проектира, ако тоя който имаш е за различни (горе-долу говорим) говорители (различни импеданси, различни обхвати и т.н., при което най-труден е баса, който има един пик на импедансната си крива, дето трябва да се вземе под предвид, ако се реже близко до нея).

а това, за колко ти е баса, за толкова смятай и другите си е направо смешно. освен ако не смяташ какъв товар трябва да може да ти издържи усилвателя. тогава и само тогава можеш така да правиш. в другите случай се получава манджа с грозде.
Върнете се в началото
Dinev
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Чет Сеп 09, 2004 19:21    Заглавие: Отговорете с цитат

първо колоните неса ми купени аз съм си ги правил.... и незнам колко им е импеданса филтър имам само на басовия говорител него съм си го купил готов... а на високите и средите съм правил некви фокоси с кондензатори... затова ви питъм какви говорители да си купя по колко ома да са и по колко вата зада имам 4 ома товар на усилвателя... като баса си е даденост тои си работи перфектно 75W 4 ома...
Върнете се в началото
Гост

МнениеПуснато на: Чет Сеп 09, 2004 21:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Съпротивлението на озвучителното тяло се определя от съпротивлението на НЧ високоговорител!
Върнете се в началото
DrmR
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Враца

МнениеПуснато на: Чет Сеп 09, 2004 22:13    Заглавие: Отговорете с цитат

добре, примирявам се, импеданса на колоната се определя от НЧ говорителя.

а за Динев, не пише ли на тех какъв им е номиналния импеданс? ако пише взимай същите. ако не пише, взимаш каквито искаш, пък после пак магии с кондензаторите.
Върнете се в началото
joro101
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Сеп 09, 2004 23:27    Заглавие: Отговорете с цитат

1. Мощноста на говорителя зависи от честотната лента в която ште работи, ако пуснеш ниски честоти на средночестотния и високочестотния изпушват много лесно.
2. Добре е трите говорителя да имат еднаква чуствителност в db, ако не е еднаква може да се корегира с резистори стига да е по-висока от колкото трябва.
3. Най-добре български говорители- дават им реалните характеристики.
4.Много важно е филтрите да се направят добре така се избягва претоварване на говорителите и усилвателя, а характеристиката на озвучителното тяло като цяло става по равномерна и наи-важното звука е много по-приятен.
Върнете се в началото
Dinev
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 10, 2004 1:45    Заглавие: Отговорете с цитат

много благодаря за изказаните мнения... само да попитам за тази чуствителност в db кво ще рече аз незнам каква е на басовия говорител ... и колко е наи добре да бъде...
Върнете се в началото
Потърси "Импеданс...??" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Импеданс...??" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 1 от 7

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети