Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
дистанционно управление - приемник и предавател
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
nplus
Гост

МнениеПуснато на: Сря Сеп 08, 2004 23:37    Заглавие: дистанционно управление - приемник и предавател Отговорете с цитат

Трябва ми схема за дистанционно управление (приемник и предавател) около 40-50 МГХ, което може да се използва за RC модели.Бутоните по предавателя са 7 напред-назад, лаво-дясно и още три копчета с позиции включено и изключено.Целта е това нещо да бъде използвано в модел на кораб.ПОМАГАЙТЕ!!!
Върнете се в началото
nplus
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Сеп 09, 2004 14:01    Заглавие: Отговорете с цитат

като преосмислих идеята за корабчето реших че ще ми трябва само напред-назад, ляво-дясно и някакъв speed контролер
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rusin
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Stara Zagora

МнениеПуснато на: Чет Сеп 09, 2004 14:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Не може ли да използваш нещо от тези играчки който са с дистанционно ? има такива за около50лв китайски и имат поне 4 функций. Ако тръгнеш да правиш излиза скъпо -комплект модули струва около 30-40лв ами .....платки.......кутий....захранване.......
Върнете се в началото
nplus
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Сеп 09, 2004 15:41    Заглавие: Отговорете с цитат

то такива има и по 10 лв., но обхвата им е малък (10-15м)
Върнете се в началото
ariel
Гост

МнениеПуснато на: Сря Сеп 15, 2004 17:55    Заглавие: RC Отговорете с цитат

Здравейте,
Ако искаш да управляваш сигурно кораб или нещо друго най добре еда си купиш нещо фирмено за да няма изненади при управлението.
Има два магазина в София от където можеш да си купиш подходяща за малък кораб и ще ти струва около200лв. Също можеш да си поръчаш комплект апаратура от "КОНРАД". даже по евтино.
Ако искаш да си бачкаш апаратура,може но трябва да имаш голям опит за да стане свясна. Ако ти еинтересно сам да си я правиш пиши ,
ще ти дам нишан /схема/ на приемник но няма да ти излезе по евтино.
Аз също си правя приемник, за хоби но си имам фирмена /Multiplex2000/
Върнете се в началото
bongo
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Нова Загора

МнениеПуснато на: Чет Сеп 16, 2004 6:06    Заглавие: Управление на RC модели Отговорете с цитат

Здравейте! Понеже и аз мисля правя такава апаратурка за управление,реших и аз да се включа тук.Както каза ariel в Конрад има доста евтини комплекти - от 80 лв, но разбира се не бива да се очаква кой знае какво от тях...... Laughing Но пък в комплекта има канални кварцове и серво - те могат да се използват. В момента пробвам приемник с MC3362, но не съм го пробвал как работи в сглобен вид, освен това не съм си направил лодката на която ще го поставя Very Happy .
Според мен, ако някой има желание да управлява модел - да си купи готова апаратура, но ако има желание да експериментира - да си направи сам, макар че механиката на предавателя (ръчките) не са лесни за изработка.....
ivo_amp
Гост

МнениеПуснато на: Нед Сеп 19, 2004 20:12    Заглавие: i az mislia da si pravia podobno distancionno no... Отговорете с цитат

no iskam sam da sglobia dekodera i kodera a da si kupia ako ima samiat preadvatel i priemnik .prodavat se gotovi modulcheta na 433MHz i izlizat kam 35 leva dvata .ostanaloto ne e tolkova slojna elektronika i e lesno za izrabotka i nastroika. osven tova mi se shte da napravia tova distancionno za samolet a ne za korab. no gotovite modulcheta rabotiat do 100-tina metra i ne se znae do kolko shte rabotiat pri elektricheski dvigatel koito ima dosta smushtenia.vazmojno e da se izchisli kraino stapalche za predavatelia i da se polzva na po golemi razstoiania no e rabota za chovec zanimaval se s visokochestotni stapala.
Върнете се в началото
ariel
Гост

МнениеПуснато на: Пон Сеп 20, 2004 19:26    Заглавие: RC Отговорете с цитат

Повтарям; ако някой иска да кара самолет или друго летящо нещо,най сигурния начин да се счупи е собствената самонадеяност или апаратура самоделка. Повервайте ми.Летя с радиоуправляеми самолети от 1970 год. а с хеликоптери от 1984г.Това е трудно и се иска голяма мотивация. А за разни модулчета от 433 MHZ забравете.
Най достъпен екаталога на КОНРАД разгледайте апаратурите за управление и ще разберете за какво става реч. Ако въпреки всичко някой иска да кара RC самолет и е готов да приеме всички предизвикателства то може да се свърже с мен,ако иска чрез форума.
Върнете се в началото
bongo
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Нова Загора

МнениеПуснато на: Вто Сеп 21, 2004 6:09    Заглавие: Предаватели и приемници Отговорете с цитат

Към ivo_amp - ако искаш, мога да ти изпратя схема на приемник и предавател. Обикновенно за радиоуправление на "сериозни" модели се използава честота 35 или 40 MHz, попроционално управление и честотна модулация.Все пак ако си решил да си правиш играчка, може да ползваш всякакви варианти, но за по-сериозна работа трябват сериозни апаратури...
ariel
Гост

МнениеПуснато на: Вто Сеп 21, 2004 21:24    Заглавие: работи Отговорете с цитат

Бонго здравей,
приемника работи със серво.В събота ще му правим тест на разстояние иконтрола с Мултиплекс. Ще ти се обадя. Laughing
Върнете се в началото
Потърси "дистанционно управление - приемник и предавател" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "дистанционно управление - приемник и предавател" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 1 от 6

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети