Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
TV-Blaupunct-ch FM-100/20
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Danev
Гост

МнениеПуснато на: Сря Сеп 08, 2004 19:07    Заглавие: TV-Blaupunct-ch FM-100/20 Отговорете с цитат

Този телевизор заедно със едно магазинче за електроника направо ми
спряха тока.Телевизора дойде при мен след като беше ходил и на други места но явно там не са го бърникали много.Смених транзистора на хоризонталното и то тръгна но картина нямаше а вътре в ТХО се чуваше искрене.Поръчах ТХО от евтините 25лв и от там тръгнах да бера ядове.Със новото ТХО телевизора тръгваше но само когато са извадени тиристорите на вертикалното.След като препощих цялото вертикално и не намерих нищо издърпах китайския боклук сложих го до оригиналното и започнах да сравнявам намотките по изводи.
Оказа се че намотката с която следят тока на лъча е изведена на
мястото на единия край на вертикалнатаили извод 1 е сменен с изв.5
а означението на ТХО беше точно.Смениха ми го без да мърморят много.Сега Тв-то върви но върти други номера.Тръгва с бял екран и
ярко изразен обратен ход на лъча.Ако яркоста е малко усилена там където е най ярко го дава силно разфокусирано.Като поработи малко
пък започва да изкарва черни хор. черти и се чува слабо чукане вътре в кинескопа.Имам неприятното чувство че високото му е много
и че пак е от китайския продукт но нямам уред да измеря колко киловолта е.Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем.Ще съм му благодарен да го сподели в този форум Sad Embarassed Idea
Върнете се в началото
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Сря Сеп 08, 2004 19:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Това тези с червените ТХО ли е? В 9/10 случая поблема е в плочката с високоволтовия делител. Орязвам я (махам), изолирам със силикон и високоволтовия кабел го сменям с делител от София 81 или подобни, има и HR, цена 10 - 12 лв. Фокуса с потенциометър от Е380, залепен на платката на кинескопа. Работа за 10 минути (от които 5 да загрее пистолета със силикона), проблеми никакви. Хоризонталния транзистор има добра защита и почти не гори. Като му извадиш извода на фокуса 33Мом и веднага разбираш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
fishev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Сря Сеп 08, 2004 20:31    Заглавие: Отговорете с цитат

HR на това тхо е около 35лв несе занимаваи глупости а шаси 100-20 на сименс тръгва с бял екран и черти това не е дефект така си работят
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Danev
Гост

МнениеПуснато на: Сря Сеп 08, 2004 20:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Така е Филипов,това е от червените дето пише само номер на тях а
върху HR има залепена черна лепенка.Транзистора който извадих
беше здрав но сигурно спойките му не са били добре защото после
го слагах пак и работеше.Не разбрах какво имаш напредвид за изваждането на фокуса.Досега не съм ремонтирал ТХО но ще отворя първо старото да видя кое къде е.Само ме е яд че отиваш с парите си
и трябва и да го доиздокараш за да работи.Не ги ли знаят че са
боклуци.Защо ги продават Evil or Very Mad

Като му извадиш извода на фокуса 33Мом и веднага разбираш.
ПС;
Това не можах да го разбера Embarassed Crying or Very sad
Върнете се в началото
Danev
Гост

МнениеПуснато на: Сря Сеп 08, 2004 21:18    Заглавие: Отговорете с цитат

За HR-a поискаха 70лв.За това 25лв.Сменял съм ТХО на телевизор с
наи евтините 18лв и тв-то работи вече 1 година.Откъде да знам че са такива боклуци този модел ТХО-та.В крайна сметка искам не искам
трябва да го ремонтирам.Едва ли ще ми го сменят,а и кои знае какво
ще е другото Evil or Very Mad Very Happy Very Happy
Върнете се в началото
fishev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Чет Сеп 09, 2004 12:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Колега незнам от къде си и от къде пазаруваш но последното такова ТХО на НR го закупих от Роял в софия и то защото беше голям екран иначе съм слагал и ефтини такива закупени от Пасат и те са работили въпрос на късмет
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Сеп 09, 2004 12:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Danev написа:
върху HR има залепена черна лепенка.
Транзистора който извадих беше здрав но сигурно спойките му не са били добре защото послего слагах пак и работеше.
Като му извадиш извода на фокуса 33Мом и веднага разбираш.

Върху HR НЯМА залепени лепенки, а надписите са гравирани.
Това е така, защото защитата изключва.
Потенциометъра за фокус 33Мом е включен на куплунг (щифт), както и проводника за фокуса на кинескопа. Като ги извадиш, ако високоволтовия делител на ТХО е пробил, оттам хвърчат искри и веднага разбираш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Danev
Гост

МнениеПуснато на: Чет Сеп 09, 2004 14:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Филипов,разбрах какво имаш напредвид.Точно това прави като извадиш кабела на фокуса.Благодаря ти.Ще търся делител Smile
На ТХО-то което купих няма гравирани надписи а само една лепенка
FBT
HR6311
като върху двете букви HR е залепена малка лепенка.Абе пълно менте
ама от къде да знам Evil or Very Mad
fishev,просто нямам друг избор.При нас има 2-3 магазинчета за резервни части и се надпреварват кой да иска повече Very Happy Very Happy Very Happy
Върнете се в началото
zxcr
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Сеп 09, 2004 14:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Предполагам ,че ТХО-то си купил без ВЧ кабел.Черните ленти и препукване се получава когато ВЧ кабела не контактува добре в ТХО-то.При по новите ТХО-та кабела се заголва и се "забива" а старите са с накрайник.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Сеп 09, 2004 15:20    Заглавие: Отговорете с цитат

FBT и номер на HR - точно това е от
fishev написа:
ефтини такива закупени от Пасат и те са работили въпрос на късмет

Върнете се в началото
Потърси "TV-Blaupunct-ch FM-100/20" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "TV-Blaupunct-ch FM-100/20" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети