Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
серво обратна връзка -има ли приложение и нужда от нея сега?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
bucovalov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Шумен , БГ

МнениеПуснато на: Съб Авг 05, 2006 20:39    Заглавие: серво обратна връзка -има ли приложение и нужда от нея сега? Отговорете с цитат

сигурен съм че не един усилвател е такова животно е преминавало през ръцете ви аз лично съм имал навремето HITACHI ha-4800 и въпреки 2х50 те вата бях супер доволен от басс линията му която се дълвеше на така наречената серво обратна връзка и куази А биас схемата на СТК 8250-то водеща до нулеви превключващи изкривявания ето примерна схема на хитачито http://www.eserviceinfo.com/download.php?fileid=23068
сущото схемно решение съм срещал и при AKAI и Онкио но все от 198х годините
та въпроса ми към вас колеги е дали това серво би ни сервирало подобрение на звука ако го приложим на някоя модерна схема било тя интегрална или транзисторна? има ли такова схемне решение полза при една ИС като tda729x фамалията ?

Последната промяна е направена от bucovalov на Пон Авг 07, 2006 23:04; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
valentin subashov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Враца

МнениеПуснато на: Пон Авг 07, 2006 12:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз не можах да погледна схемата.Дава ми че файла е повреден.
Върнете се в началото
bucovalov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Шумен , БГ

МнениеПуснато на: Пон Авг 07, 2006 23:01    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/22187/ONKYO_A-25.html друг пример от Онкио тука обаче се казва дуал супер серво , идеята е същата
Върнете се в началото
Потърси "серво обратна връзка -има ли приложение и нужда от нея сега?" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "серво обратна връзка -има ли приложение и нужда от нея сега?" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети