Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
КТ805БМ-за какъв усилвател

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
lusi blazev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Свищов

МнениеПуснато на: Пет Авг 04, 2006 22:22    Заглавие: КТ805БМ-за какъв усилвател Отговорете с цитат

Попадна ми един хубав и голям радиатор,с оригинално монтирани на него 4 броя КТ805БМ.За какъв усилвател стават и до колко вата.Ще съм благодарен ако ми пратите и схема. Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Съб Авг 05, 2006 19:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Само не прави онзи усилвател със 741. Ще ги изгориш всичките Smile
Върнете се в началото
lusi blazev
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Авг 06, 2006 14:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре де,а за какъв стават?Дайте идея или схема. Wink
Върнете се в началото
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Авг 06, 2006 16:10    Заглавие: Отговорете с цитат

За всякакъв стават ,но не повече от 50 вата ,нито даваш площта на радиатора ,нито изолирани ли са транзисторите или не ,още малко ще питаш какъв усилвател може да се направи с мощни руски транзистори,да не сме врачки! Разрови из нета ,списание "Радио" имаше схеми с подобни,айде стига съм те поучавал ,в днешно време никой не прави усилватели с такива крайни ,ще се наложи да се поровиш сам!
Върнете се в началото
lusi blazev
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Авг 06, 2006 17:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Изолирани са от радиатора и 4те.радиатора е около 20 см. дълъг и 5см. висок и широк,с много ребра.По принцип искам да си направя домашен усилвател до 30 вата.Имам една схема на КУАД с еднакви крайни транзистори,схемата е от кит за сглобяване 100вата.
Върнете се в началото
baboo
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Нед Авг 06, 2006 17:40    Заглавие: УНЧ Отговорете с цитат

я потърси малко тук: http://www.mif.pg.gda.pl/homepages/tom/schematics.htm#Solid пък дано да намериш нешто което ти харесвамежду другото тези транзистори хич не са лоши,корпусът им е голям и много по добре ще отдава температурата към радиатора
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Авг 06, 2006 18:43    Заглавие: Re: УНЧ Отговорете с цитат

baboo написа:
...между другото тези транзистори хич не са лоши,корпусът им е голям и много по добре ще отдава температурата към радиатора

Не знам какви са ти критериите Rolling Eyes , но въпросните транзистори са в корпус TO220, а това как ще се охлажда самия кристал до голяма степен зависи от термичното съпротивление p-n преход - корпус.
Да не говорим, че радиатора му е един с 4-ри еднотипни транзистора и май се търси "за копчето което има - балтон" който да се пришие за него. Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Авг 06, 2006 18:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Май не си наясно със руските транзистори ,тези с М отзад са в TO220 корпус и максимална разсейвана мощност 30 вата ,максимален ток 5А по добре ги разчети за 8 омов товар ,щото на 4 няма да деянат ,само пробивното им е над 100 волта ,може и да станат за схема на Quad с еднополярни крайни ,но са доста високочестотни и може да се възбуждат внимавай!
Very Happy RC ме е изпреварил!
Върнете се в началото
Потърси "КТ805БМ-за какъв усилвател" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "КТ805БМ-за какъв усилвател" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети