Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
QUAD MK >50V

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
nrgful
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Сря Авг 02, 2006 23:18    Заглавие: QUAD MK >50V Отговорете с цитат

Здравейте, някой може ли да ми каже как да подкарам усилвателя на МК QUAD405 при захранване над 50V ( или по-точно при 53V). Според списанието и сайта им единствената промяна която трябва да се направи е да се сменат крайните транзистори с по-мощни ( BDX 66/67 C ). Моля ви , помогнете. Писна ми вече да си расиа парите за тея BDX-ове. Незнам вече колко пати сам ги горил, но след всяко едно изгаряне ме боли сарцето ( 8 лв. BDX Motorola ( и няма по-евтини)). Какво още трябва да се промени в схемата за да трагне на 53 V. Благодаря Ви предварително. Sad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
quad
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Varna/Targovishte

МнениеПуснато на: Сря Авг 02, 2006 23:25    Заглавие: Re: QUAD MK >50V Отговорете с цитат

Мисля че съм го писал в по-стари теми за куад, но ще го кажа още веднъж накратко. Вземаш оригиналното списание на МК книжното, там пише как се подкарва с понижено напрежение...е от теб се изисква да го направиш наобратно Smile
Добра идея е още да спаралелиш крайните транзистори, като не забравиш емитерни мощни резистори от 0.1 ома.
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Авг 03, 2006 6:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Първо -трябва да имаш много добро охлаждане ,да не прегряват над 100 градуса транзисторите вътре ,защото пробивното им спада. Второ виж на осцилоскоп как се държи ,защото защитата не е правилно оразмерена и сигурно ограничава при амплитуди над 80 волта ,това води до огромна разсейвана мощност върху крайните и съответно прегряване. Може и да опиташ с по 2 транзистора в рамо в паралел ,но с дарлингтони не е сигурно дали ще си разпределят точно по равно мощността.
Само дай едно пояснение -53волта на рамо на празен ход или под товар.Защото аз съм го пускал с 55V на рамо ,общо 110 но на празен ход и със BDX68C/BDX69C ,една двойка замина от прегряването ,бях с малък радиатор.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
nrgful
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Авг 04, 2006 21:03    Заглавие: Отговорете с цитат

ами с 53 волта на рамо и празех ход. А може ли също да ми каже някой, какво точно представлява това мостово включване и как точно се вади по-голяма мощност така???
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Гост

МнениеПуснато на: Пет Авг 04, 2006 22:57    Заглавие: Re: QUAD MK >50V Отговорете с цитат

с този усилвател се занимавах онзи ден . мога да ти кажа как да го пуснеш . ако имаш ICQ ше е най удобно.или да ти пратя едни напрежения които ще те улеснят
Върнете се в началото
nrgful
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Авг 05, 2006 14:03    Заглавие: Отговорете с цитат

ами ICQ нямам. skype-a ми е nrgful86. ако ти е по-удобно може да ми ги пратиш и на nrg_n@mail.bg . моля ви помогнете щото вече незнам какви пари сам дал за ми гори постоянно усилвателя. А и още нещо - ПОВИШИХ стойностите на резисторите които пише че трябва да се ПОНИЖАТ при захранване 25V - непомага ( едната двойка резистори са ми 30 кОм, а другата 4,7 кОМ).
Благодаря Ви предварително. Rolling Eyes Exclamation Sad
Върнете се в началото
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Авг 05, 2006 16:27    Заглавие: Отговорете с цитат

30К ги махни въобще ,ако са тези към транзисторите на защитата ,нищо не пишеш с какъв радиатор си ,поне 1000 квадрата трябва ако си без вентилатор.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Гост

МнениеПуснато на: Съб Авг 05, 2006 16:39    Заглавие: Re: QUAD MK >50V Отговорете с цитат

провери си пощата . ако си съгласен аз ще помагам
Върнете се в началото
quad
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Varna/Targovishte

МнениеПуснато на: Съб Авг 05, 2006 22:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Махни изцяло защитата.
nrgful
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Авг 07, 2006 10:28    Заглавие: Отговорете с цитат

ами радиатора незнам точно колко ми е, обаче е около полвин килограм- доста голям басамак е - предполагам че е над 1000 кв.см. С охлаждането нямам проблеми. Другото итересно е, че горят винаги Т2 и Т3, а от крайните тразнистори, загрява най-много BDX67C (66 С изобщо).А захранването, след като включа усилвателя, в единиа клон пада до 48 а в другия до 45 V.
Върнете се в началото
Потърси "QUAD MK >50V" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "QUAD MK >50V" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети