Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Схема на усилвател с захранване на 64V
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
IGBT
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Сря Юли 26, 2006 8:29    Заглавие: Схема на усилвател с захранване на 64V Отговорете с цитат

Изпадна ми един траф 2*42 волта/500вата и искам да си направя усилвател с него Rolling Eyes ,но не можах да си намеря такава схема с толкова високо захранващо напрежение Crying or Very sad ако някой има такава схема или има желание да ми преизчисли онази с 741 да работи на 64 волта и да вади 100 вата ще го черпя 1(каса)бира.10х предварително

Последната промяна е направена от IGBT на Съб Ное 04, 2006 12:39; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Nikolai_1
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Разград

МнениеПуснато на: Сря Юли 26, 2006 11:09    Заглавие: Re: Схема на усилвател с захранване на 64V Отговорете с цитат

IGBT написа:
Изпадна ми един траф 2*42 волта/500вата и искам да си направя усилвател с него Rolling Eyes ,но не можах да си намеря такава схема с толкова високо захранващо напрежение Crying or Very sad ако някой има такава схема или има желание да ми преизчисли онази с 741 да работи на 64 волта и да вади 100 вата ще го черпя 1(каса)бира.Много съм бос в сметките Embarassed .10х предварително

Ами мисля че Quad 405 имаше доста широк диапазон на напреженията и вадеше някъде около 100 вата.Това е разбира се само един от вариантите,аз си знам че сега някои хора ще ме оплюят заради това че го предлагам... Very Happy
Върнете се в началото
Malibu
Гост

МнениеПуснато на: Сря Юли 26, 2006 11:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Как изчисли че трансформатора е 500 Вата?
Върнете се в началото
IGBT
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Сря Юли 26, 2006 12:03    Заглавие: Отговорете с цитат

То на трафа си пише Wink има табелка Wink Куад-овете не ме устройват щото самного части.на мен ми трябва нещо по-простичко.Не че ме мързи ама платки,елементи,настройка,дебъгване....дълга и широка Laughing .
no money
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас/Созопол

МнениеПуснато на: Сря Юли 26, 2006 12:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето схема на фабрично крайно стъпало с исканото от теб захранване. Ако броят на крайните транзистори те притеснява и ще го "свириш" на 8 ома без много да го изпъваш, можеш да ги намалиш до 2 на рамо.

Ще потърся и други схеми, знам че имам с такова захранващо напрежение. Иначе не каза с биполярни или MOS искаш да го правиш.
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юли 26, 2006 13:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Много съм бос в сметките

То си личи -как сметна че от 42 волта ще получиш 64 при изправяне?
Цитат:
.Не че ме мързи ама платки,елементи,настройка,дебъгване....дълга и широка

Това ми звучи така -намерих си кюнец ,дайте идея как да се топля с него ,ама печки ,дърва въглища -дълга и широка. Ако ще правиш усилвател със 60 волта на рамо захранване- без платки ,елементи и настройки няма да минеш! А крайните транзистори трябва да са поне 140-160 волтови.
Върнете се в началото
tsarya
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Сря Юли 26, 2006 15:17    Заглавие: Отговорете с цитат

"Кой не знае закона на Ома да си оди дома" Smile

1. IGBT, ако приемем че след като изпрвавиш 42V ефективно напрежение, ще се получат около 60V max, това значи, че на синосуида пак ще имаш около 40V RMS (ефективно)... Така че няма особен смисъл само да прехвърлящ от максимални в ефективни стойности.
2. ОК значи имаш 40V RMS... при 8-омови колони, да приемем че няма да ти кляка много захранването, разбирай повечко кондензатори, ще имаш мощност: 40^2/8=200W МАХ!!! Е ако на 8ома са 200W, на 4ома ще е повече... Така че не стана ясно как ги докара 100W-та при 42V захранване...
А за QUAD-a, работи само на 2 напрежения - 0V и посоченото в оригиналната схема!!! Това му е ОБХВАТЪТ!!! Laughing
Атан
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Юли 26, 2006 16:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Бе аз съм малко бавен и не мога да схвана нещо.......закво ти трябва да ползваш схема, която да работи на толкоз високи захр. напрежения? Не можеш ли да намалиш това напрежение до по-малко? Изправи напрежението от трафа, после го подай през делител и ето - имаш по-ниско напрежение Smile . Не е много елегантно, но това се сещам сега....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tropper
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Юли 26, 2006 17:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Атан написа:
... Изправи напрежението от трафа, после го подай през делител и ето - имаш по-ниско напрежение ...

Не се обиждай, но май трябва да попрочетеш малко за делителите на напрежение преди да даваш такива идеи...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Сря Юли 26, 2006 18:08    Заглавие: Отговорете с цитат

STK 4241 заспива при това захранване!И всички сметки излизат!Малко елементи,никакви проблеми при подкарването.Ако искаш платка,пусни ЛС да се разберем.

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Потърси "Схема на усилвател с захранване на 64V" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Схема на усилвател с захранване на 64V" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети