Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
JVC AV-K14T
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
saaemo
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Дупница

МнениеПуснато на: Вто Юли 25, 2006 11:01    Заглавие: JVC AV-K14T Отговорете с цитат

Здравейте търся сигурен бин за този тв или жокерче проблема е следния:захр. на лампа работи ок и всички напрежения са в норма има импулси на базата на т-ра за тхо,когато закача тхо захр. се опитва се на импулси да тръгне разкачих всички вторични на тхо пак така или е тхо или бина се е скапал.., а и моля за инфо за тхо-то аналог на HR или китайче ориг.номера са:
QQH0020-001
0141952
JMT
БЛАГОДАРЯ
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger
antonkolev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Вто Юли 25, 2006 12:04    Заглавие: Отговорете с цитат

няма да е от бина,имаш някьде товар в хоризонталната развивка,ако е тхо-то незнам дали има аналог,тьрси като оригинален номер
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
zapad
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Асеновград

[download attachment]
МнениеПуснато на: Вто Юли 25, 2006 12:31    Заглавие: Отговорете с цитат

мога да помогна евентуално с бин,а кое е шасито
Върнете се в началото
saaemo
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Юли 25, 2006 13:49    Заглавие: Отговорете с цитат

zapad написа:
мога да помогна евентуално с бин,а кое е шасито

шаси не зная никаде не виждам нищо което да ми прилича на номер на шаси и твоя дъмп е от нета с него не тръгва аз за това писах сигурен работещ т.е. свалян лично от някой от работещ тв. и това за оригиналното тхо пак не върши работа 93в??!! луда работа
благодаря
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Вто Юли 25, 2006 14:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Смени ли кварца (500) на генератора?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
saaemo
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Юли 26, 2006 10:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Tokio написа:
Смени ли кварца (500) на генератора?

вероятно бъркаш модела тук няма кварц 500кHz има един на 16,2 MHz но нямам такав да сложа а и не мисля да е от не го имал съм случай от кофти импулс да се държи така, но сега импулса е перфектен смемях и т-ра за всеки случай пак така проверих и смених 7805,7809,7812 ,не зная какво става няколко колеги казват че не е възможно да е тхо ама всичко на там иде приемам идеи всякакви
GOSHO
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна - с.Тополи

[download attachment]
МнениеПуснато на: Сря Юли 26, 2006 10:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето един бин за JVC-AV-K21TR2 .А с какви ИС е ?
Върнете се в началото
saaemo
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Юли 26, 2006 10:34    Заглавие: Отговорете с цитат

GOSHO написа:
Ето един бин за JVC-AV-K21TR2 .А с какви ИС е ?

M37212M6-112SP
24C04
STRF6653
TB1226BN
LA7840
AN5265
saaemo
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Юли 26, 2006 11:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Tака колеги нека ви разкажа относно автоголовете и последиците от тях... Very Happy
Значи на лампа 40w има импулси за тхо и напреженията след:
7809 7805 7812 са 8,9v 4,89v 11.8v сменявам стабилизаторите като 7805 и 7812 слагам нови а 7809 имах на масата и го слагам него като преди това на токоизправитела му пускам 12v и той пуска 9v значи е ОК е да но точно тук дойде автогола под товар не работи,четох по руски форуми ..7809 та 7809,взех нов слагам го и тв-то тръгва слагам оригиналния AN7809F не тръгва и така поне 5 пъти за да съм сигурен че е от него на токизправител без товар пуска 8,2v явно вече напално се е скапал.
Вторият автогол тв-то вече работи , като съм върнал 7812 и7805 оргиналните ,но цветовете му не са реални едни розови зелени както става на търново когато не му захапе правилно декодера, и периодично се разваля изображението както е когато леко мърда варикапното за 2мин.7805 става много горещ и пуска 4.6v при 9,3v на входа му,слагам нов (UTC LM7805 JBPD0A) пуска 5,03V след 1мин. работа той става от 5,03v на 4,7v и ефекта е както по-горе описаното...
в края ма крайщата с друг отново нов 7805 който наистина работи всичко е ок благодаря за помоща на всички ....
не ползвайте стари елементи ,а новите са ментета е идете работете...
ЛЕК И ДОХОДЕН НА ВСИЧКИ
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юли 26, 2006 12:08    Заглавие: Отговорете с цитат

И за да кажа две думи като на всяка манджа мерудия.Винаги ми е било чудно като се пристъпи към ремонта на трлевизора защо се акцентира върху програмирането:бин фаил,серв.режим и т. н. а не се започва с прозаичните неща:захранване и т.н.Като започне темата така и всички тръгват да търсят бин фаилове-виж постовете по горе.На мен ли ми се случва така,че много рядко проблема е бил в програмирането,нещото с което аз винаги се занимавам накрая когато всичко друго е изчерпано.Може и да не съм прав.Лека работа на всички.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Потърси "JVC AV-K14T" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "JVC AV-K14T" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети