Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Мощност на тонколони

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
s503
Гост

МнениеПуснато на: Пон Юли 24, 2006 19:29    Заглавие: Мощност на тонколони Отговорете с цитат

Здравейте.
Вече над час ровичкам нета и не намирам нищо (освен платени документи за 20$). А искам да разбера колко е мощността на едни тонколони на Sony. Преди време си ги купих заедно с усилвател от един магазин втора употреба. Харесаха ми заради добрия вид, цената и звученето. Продавача ми каза, че колоните можели да се справят с 100W усилвател (усилвателя е разграфен до 50 вата на 8 ома на предния панел с аналогови индикатори) и ми се иска да проверя дали наистина е така преди да почна с експериментите. Модела за които става дума е SS-BX5 и са от домашна система. Цвета е сребрист и са трилентови. Не знам от каква система са и предполагам точно заради това не намирам нищо в нета. Съпротивлението им пише че е 6 ома. Сега ги слушам на усилвател Fisher CA-2221 и за който не знам много, но за сега свири добре. Ще съм много благодарен ако някой който е запознат с продуктите на Sony и по-специално моите колони напише някаква информация.
Върнете се в началото
helios
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Pirdop/Zlatica

МнениеПуснато на: Пон Юли 24, 2006 20:30    Заглавие: Re: Мощност на тонколони Отговорете с цитат

s503 написа:
Здравейте.
Вече над час ровичкам нета и не намирам нищо (освен платени документи за 20$). А искам да разбера колко е мощността на едни тонколони на Sony. Преди време си ги купих заедно с усилвател от един магазин втора употреба. Харесаха ми заради добрия вид, цената и звученето. Продавача ми каза, че колоните можели да се справят с 100W усилвател (усилвателя е разграфен до 50 вата на 8 ома на предния панел с аналогови индикатори) и ми се иска да проверя дали наистина е така преди да почна с експериментите. Модела за които става дума е SS-BX5 и са от домашна система. Цвета е сребрист и са трилентови. Не знам от каква система са и предполагам точно заради това не намирам нищо в нета. Съпротивлението им пише че е 6 ома. Сега ги слушам на усилвател Fisher CA-2221 и за който не знам много, но за сега свири добре. Ще съм много благодарен ако някой който е запознат с продуктите на Sony и по-специално моите колони напише някаква информация.

Ако усилвателя ти е с 8 омови изходи,колоните също трябва да бъдат-поне 8 ома.В твоя случай,можеш да претовариш усилвателя.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
After_Dark
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пон Юли 24, 2006 20:58    Заглавие: Отговорете с цитат

6 ома е стандарт за Сони Wink казват че са 200 Вт ама Rolling Eyes
абе повече от 50 Вт синус не подавай - като им гледам мижавите басови говорителчета ... хм Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Юли 25, 2006 8:46    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз имам негативни наблюдения върху мощностните способности на колони "Sony"...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
s503
Гост

МнениеПуснато на: Вто Юли 25, 2006 18:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Това за съгласуването на усилвателя и тонколоните е абсолютно вярно, но на мен идеята ми беше да си намеря /може би е по-вярно да направя/ по-мощен усилвател за тези колони. Мислих над 2xTDA7294 с малко занижена мощност /да кажем 80W - само за купони - иначе Fisher-а си вади достатъчен звук за нормално слушане/. Хем евтино - хем просто за изпълнение. Но не знам дали Sony-тата ще се справят с 80W музикален сигнал.
Върнете се в началото
Потърси "Мощност на тонколони" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Мощност на тонколони" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети