Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
електронен филтър....
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
станчо
Гост

МнениеПуснато на: Пет Сеп 03, 2004 0:20    Заглавие: електронен филтър.... Отговорете с цитат

купих си усилвател за субуфер които е с някакъв вграден филтър... когато го пусна звукът издаван от говорителя е супер глух и почти не се чува.... а това не е от съмия буфер защото съм гопробвал на друг усилвател и обикновен L-C филтър... та въппоса ми е доби ли са този вид филтри (този електрония имам предвид свързан е на бхода на усилвателя преди краиното стъпало.. представлява една интехрална схемка и 2 кондензатора чрез които може да се промени честотата на отрязване на филтъра...) има ли смисъл да си играя да го настройвам чрез подмяната на кондензаторчетата или направо да го премахна... ще бъда благодарен ако изкажете мнение по въпроса...
Върнете се в началото
DrmR
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Враца

МнениеПуснато на: Пет Сеп 03, 2004 2:04    Заглавие: Отговорете с цитат

хм, това как го разправяш ми прилича на едно нещо дето аз си търсех ама не особено упорито.

значи прави се vented enclosure със характеристики, така, че да слиза по-надолу във честотния диапазон, но по-слаб. след което по-слабия response се компенсира цитирам:
Цитат:
Active 2nd Order High-Pass Equalization Filter

това нещо така и не разбрах какво точно представлява, щото ако се съди по името, трябва да е някакъв нормален високо-пропускащ филтър, обаче от придружаващата картинка изглежда така, че повдига сигнала в ниските честоти, което ми прилича повече на нещо като Notch филтър.
това нещо съм го видял единствено в BassBox 6 и никъде не успях да намеря повече информация затова. даже как може да се направи такова нещо.

абе не знам дали ме разбра, щото и аз малко се пооплетох:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
станчо
Гост

МнениеПуснато на: Пет Сеп 03, 2004 10:46    Заглавие: Отговорете с цитат

повярваи ми вади много гаден звук... и не е нищо усобено като устроиство една интегралка и два малки кондензатора... ако не успея да си го легуроирам ще се наложи да го искормя...
Върнете се в началото
krassy_m
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Пет Сеп 03, 2004 11:56    Заглавие: Отговорете с цитат

А какво е интегралчето???
Върнете се в началото
станчо
Гост

МнениеПуснато на: Пет Сеп 03, 2004 20:53    Заглавие: Отговорете с цитат

ми на нея пише 741 9106
Върнете се в началото
krassy_m
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Вто Сеп 07, 2004 20:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами тва е ОУ(операционен усилвател). С него , зависи как е вързан , налагат честотна корекция . Наи вероятно в твоя случай можеш да го махнеш . Но ако не се получи (както казах зависи как е вързан) ще се наложи да сменяш кондензатори , или дори да махнеш някой. Успех.
Върнете се в началото
DrmR
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Сеп 07, 2004 23:05    Заглавие: Отговорете с цитат

да не е някое фазокомпенсиращ филтър. хвани му свали схемата и я симулирай, или я постни тук, да видим що за чудо е това, че почна да става интересно:)
Върнете се в началото
wesko dilow
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.Враца

МнениеПуснато на: Чет Сеп 09, 2004 0:20    Заглавие: ЕЛЕКТРОНЕН ФИЛТЪР Отговорете с цитат

Уважаеми приятелю,филтрите биват два вида-с лента на пропускане и лента на срязване или по точно на затихване.Явно този интеграл участва в такава верига и зависи от обратната връзка в всамия интеграл.Послушай предните колеги и снеми схемата-не вярвам да е толкова сложна.Този чип е универсален и може да прави чудеса,в зависимост от обратните връзки в него.Най простият начин да го елиминираш е ,като прескочиш това стъпало и подадеш сигнал направо в крайния усилвател.Ако успея да видя синът си тази вечер или утре,ще отворя неговия бас бокс и ще прекопирам схемата.Там са само пасивни елементи без интеграл.Самият чип 741 в съвкупност с няколко елемента може да представлява нискочестотен филтър с много тясна честота на пропускане специално за суб боксове,каквито са на мода напоследък-дори в нашия автомобил.Чрез регулировъчен потенциометър може да се регулира лентата на пропускане,дълбочината на среза или усилването от самото стъпало,зависи как е свързано всичко.Прерисувай този чип с елементите му,за дати помогнем най-добре.
Върнете се в началото
станчо
Гост

МнениеПуснато на: Чет Сеп 09, 2004 13:29    Заглавие: Отговорете с цитат

момчета ако можех да го прерисувам отдавна да съм го направил просто ми е страшно трудно като гледам платката да разбера кое от каде идва и кво прави... но филтъра не е хубав честотната лента която пропуска е страшно ускъдна и с много ниска честота, аз ползвам усилвателя за един субуфер но повярвайте звукут е страшно гаден направо дразни и почти несе чува...!!!! ако можете да ми дадете друга схема на филтър но които да срязва поне на 250-300Hz...
Върнете се в началото
DrmR
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Сеп 09, 2004 16:21    Заглавие: Отговорете с цитат

нов съм в тая област, ама уча бързо. честно казано, в моето съзнание фазокомпенсиращо "нещо" (не знам как да го нареча) е напълно възможно. може и да не може, но не знам защо. не знам обаче как може да стане, просто фазокомпенсиращо "нещо" не ми звучи като научна фантастика.Smile)
Върнете се в началото
Потърси "електронен филтър...." в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "електронен филтър...." в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети