Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
SABA M25

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
wesko dilow
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.Враца

МнениеПуснато на: Чет Сеп 02, 2004 8:29    Заглавие: SABA M25 Отговорете с цитат

Необходима ми е схема за една стара,портативна SABA M25 ULTRACOLOR Portable Monitor PM25SC44.Работи на 12/220в.Процесора е
HD44840-A69 Видеото е tda3506.Синхро TDA1940 ДекодерTDA4556 Захранването е традиционно за тези модели с трансформатор и BU184.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
MITASHKI
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Сеп 11, 2004 9:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Кажи какъв е проблема.
Върнете се в началото
wesko dilow
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Сеп 11, 2004 20:00    Заглавие: SABA M25 Отговорете с цитат

Проблемите при мен,а и надявам се при всички утвърдени майстори е един и същ-телевизорчето е обиколило доста т.н.колеги и ето го при мен.Разровено,сменяно каквото може и с каквото е попаднало,знайни и незнайни елементи,освем това самия апарат е доста стар,работил в незнайни атмосферни условия,защото освем чернилка и гпеч не се вижда нищо друго,камо ли елементи и надписи върху тях.Процесорът е сменен с такъв от Кристал,генератора му работи,но само това.
Върнете се в началото
MITASHKI
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Сеп 13, 2004 7:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Захранването работи ли?Циклене за тхо има ли?Стен-бай включва ли?
Да ли си заслужава ремонта?Да не стане после че е за кинескоп?При мен има такива случаи много.Правиш го цяла седмица и като светне е за хвърляне.
Върнете се в началото
wesko dilow
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Сеп 13, 2004 21:33    Заглавие: SABA M25 Отговорете с цитат

Колега,взех най разумното решение-преустанових ремонта и си върнах дръвцето на клиента.Наистина понякога е по-добре да загубиш 20-30лв.и да ги наваксаш от друг по-достоен тв.,отколкото да се ровиш няколко дена и да си скъсаш нервите,че някой е намерил на боклука някаква антика и непременно това трябва да стане на телевизор,отгоре на това и гаранция да му дадеш.
От един уважаван от всички в нашия град колега научих нещо много важно в нашия занаят,а това е: Много е важно да усетиш момента,когато трябва да спреш! В дългогодишната си практика винаги съм се стремял от моя сервиз да не излиза неремонтиран апарат,защото съм смятал,че клиента винаги е над нас,но за съжаление в последните 10-12г. с тези втора употреба тв.-та видях,че сме слуги на едни гамени с ниско интелектуално равнище,които ни изстискват,като мокри кърпи,само с единствена цел-тяхното бързо забогатяване.Влачат едни безстойностни телевизори,стояли месеци наред под дъжда,получени даром,без цент,и като дойдат тук плачат като вдовици за ..........,а я погледни какви къщи имат и колко луксозни коли?Заслужава ли си да им се робува?
Върнете се в началото
MITASHKI
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Сеп 14, 2004 7:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Приятелю,при мен е точно същата работа.Радвам се че и друг колега е стигнал до същия извод.А аз мислех че съм само аз.Но въпреки всичко има някои неща които заслежават една седмица работа.Съгласен си ,нали?Дай ако искаш маил да обменяме опит.
Върнете се в началото
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Вто Сеп 14, 2004 8:53    Заглавие: Отговорете с цитат

MITASHKI написа:
има някои неща които заслежават една седмица работа.

Ако аз самият не съм колекционер на антики и ми е хоби, не виждам никакъв смисъл да човъркам нещо цяла седмица. Просто както е казал народа от всяко дърво свирка не става. За какво да губя време колкото за ремонта на 20 нормални телевизора? Защото някой шофьор го намерил без пари и ремонта му трябва да бъде < 5 лв? Намерил го е за без пари защото ремонта му е над 50. Ако беше дал 50 може и ремонта да е за 5 (части) А за потребителските качества на техника под 10 год. сравнени с такава над 30 год? След това ще почне да мърка, че нямало 100 програми, хипербанд, телетекст и меню на български, че не бил дал 5 а ремонта му над 50 - аре у лево.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
MITASHKI
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Сеп 14, 2004 10:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Филипов,някой път не опират нещата до пари, по при мен е така.Някои неща ги чопла за спорта и доста неща научавам.
Върнете се в началото
sacho
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.ПЛЕВЕН

МнениеПуснато на: Вто Сеп 14, 2004 21:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен наистина ако нещата напреднат във времето и ако телевизора е бърникан много може би разумния човек ще се откаже. Винаги когато аз не мога да се справя и не виждам смисъл нещо да правя се освобождавам от него с мнението да се потърси по компетентна помощ. Никога не се срамувам да кажа че съм дотук.Преди време на близък приятел се беше паднала такава SABA която беше с трансформаторно захранване и някакъв трансфертер или волтодобавка към редовете с BU 104 което доста грееше и често пробиваше.Нямахме схема и не можахме да го закрепим с други транзистори освен с оргинален който свалих от друго място. Такова извращение на захранващ блок не бях виждал. Ако знаете каква е идеята може да ме открехнете Laughing
wesko dilow
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Сеп 14, 2004 22:27    Заглавие: SABA M25 Отговорете с цитат

Ей,Филипов,къде си да ти стисна и двете ръце в знак на признателност и приятелски чувства към колегите,КОИТО ТОЛКОВА ЧЕСТО ОПЛЮВВАШЕ в този форум.Явно,че и на теб вече ти е писнало от всекидневните проблеми на сервизния работник.Ха така,приятелю,ако мога да си позвола да те наричам,точно така трябва да се подкрепяме колегите от бранша.Нека тези форуми бъдат място за приятелство и колегиалност,а не да се оплюваме помежду си,а в същото време простаците и нискоинтелигентни говеда богатеят от нашия труд.Дано наистина стане,както в руските форуми беднотията и къртовския труд ни обединяват и взаимно да си помагаме,а не ни разделя омразата,високомерието и типично българската завист и простотия.Вярно е,че понякога трудът си заслужава да се покажеш,какво можеш ние всички от бранша сме го изпитвали,но не е оправдано един новоизлюпен бизнесмен на 25г.да е намерил 250 тв.без една стотинка,и всички минали преди мен в знайни и незнайни сервизи ,да му работиш по 12ч. на ден и той да ти определя възнаграждението-при 25г. робуване на електрониката.Ето защо казах,че е много важно да разбереш кога да спреш с един ремонт.Радвам се на всички Вас,които ме разбрахте и взехте отношение.Работа за нас ще има и след 1000г.,но загубеното време не се връща с пари.Желая ви по-леки ремонти и интелигентни клиенти!
Върнете се в началото
Потърси "SABA M25" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "SABA M25" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети