Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Търси в цяла България :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Намокрен телефон - може ли да се оправи?
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Мобилни комуникации - Mobile communications
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
spokoen
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Юли 15, 2006 17:34    Заглавие: Намокрен телефон - може ли да се оправи? Отговорете с цитат

Здравейте! Преди няколко дена жената ми изпра телефона Crying or Very sad
Nokia 3510i.
Телефона сега не ще да се включи! В момента съм с телефона на един приятел, но много се надявам да може да се оправи моя, защото големите му букви бяха много удобни!
Моля помогнете и ми кажете дали ще може да се оправи, къде да го нося и колко ще ми струва това.
Благодаря предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Съб Юли 15, 2006 19:36    Заглавие: Re: Намокрен телефон - може ли да се оправи? Отговорете с цитат

Smile Не е първия който е намокрен или изпран ...
Сега ако още не си му свалил батерията - НАПРАВИ ГО ! ако си я свалил добре... След това трябва да разглобиш телефона из основи. Всичко. След това купуваш от аптеката етилов спирт, колкото се може по-висок градус намираш си една стара четка за зъби, но не твърда, защото ще вземеш да отлепиш некои елемент ! Поливаш цялата платка без дисплея с спирт и започваш нежно да минаваш целия телефон .. След като го направиш и от двете страни. Отново вземаш спирта и "изкъпваш" телефона. След това вземаш някой мощен сешоар и започваш да го обдухваш докато изсъхне (това ти ще прецениш). След като си сигурен, че е напълно сух. Оставяш го да изстине и сглобяваш телефона. И след това се надяваш всичко да е наред и телефона да тръгне.. Ако не тръгне носиш го на някой сервиз !

И една препоръка, ако телефона тръгне препоръчвам ти след това да намериш някой и да го продадеш, защото няма гаранция, че ще работи.
Просто един телефон намокрили се може да работи 1 ден а може и една година ... Просто не може да се предскаже !

Това е то
УСПЕХ !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
spokoen
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Юли 15, 2006 19:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря много!!!Smile
Върнете се в началото
Ivailosp
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Юли 15, 2006 21:01    Заглавие: Отговорете с цитат

mishomvp Shocked
само не ми казвай, че работиш в сервиз и така правиш намокрените телефони - най малкото по този начин не може да се справиш с 3 проблема - първи не можеш да отстраниш корозията, втори не можеш да отстраниш корозията под чипоете и трети корозиралите елементи неставаши вече за нищо какво ще ги правиш
spokoen
моят съвет е да се обърнеш към сервиз и той да е на голяма верига предлагащи телефони, защото през тяхните сервизи минават голям брой телефони и повечето колеги са високо клалифицирани. а да не говорим, че ако човек си отвори телефона в домашни условия шанса да го повреди до такава степен, че после за нищо да не става е много голям
Върнете се в началото
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Юли 15, 2006 22:32    Заглавие: Отговорете с цитат

В сервиз не работя... Достъчно стаж имам в тази сфера и ми са ясни нещата. Но писах на човека, метод който може да изпълни най-лесно ! Иначе ако му кажа трябва да си купиш утразвукова вана, после еди какво си след това трето и той ще се откаже ! А щом пита тук явно си има поне малко понятие, за да е намерил този форум и за да се наема на тази операция ! Затова той решава ! Ако прецени, че не може да го направи ще го даде на сервиз, ако ли не жертва телефона си (Това той го знае !). Затова избора е негов

А и да кажа нещо. Точно този модел не е от тези, който риска е голям от повреда по-простата причина че се държи на 6 болта и те са видими.
Той просто трябва да свали панела да вземе отверката и развърти болтовете.
Ако имам време ще преровя да видя къде имах Manual как се разглобява този телефон !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
spokoen
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Юли 16, 2006 11:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Да така е. Имам елементарните знания за да разглобя правилно този телефон и освен това този модел е по-простичък.
Почистих го с спирт, направих всичко което ми каза, но за съжеление не тръгна. Има поне 2 причини ясни за мен заради които би могло да не се оправи:
1. Проблема да е в батерията.
2. Платката на места е покрита и там вече не може да се изчисти с четка (за съчеление не направих снимки).
Благодаря и на двамата за помощта! Ако някой се чуди защо не съм го дал на сервис отговора е защото нямам никакво доверие на тези хора от големите сервизи - извинявам се предварително ако обидих някой от вас Wink
Пример от скоро: на един приятел развали му се копче от Nokia и отива в сервиз на голяма и известна верига магазини. Освен, че му предложиха да заместят копчето с някой друг - тоест "Дай да оправим това и да развалим другото", отгоре му искаха и 40 лева Shocked
Самията телефон струваше 70, а те му искаха 40. Така, затова пиша тука. Искам първо да опитам сам и след това ако не се оправи ВИЕ да ми предложите къде да отида и да ми кажете колко ще струва ориентировъчно.
Благодаря!
Върнете се в началото
Ivailosp
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Юли 16, 2006 12:05    Заглавие: Отговорете с цитат

spokoen спирта не е в състояние да почисти платката и не си направил нищо
Върнете се в началото
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Юли 16, 2006 13:47    Заглавие: Отговорете с цитат

НЕ Е ВЯРНО, ЧЕ НЕ ЧИСТИ ! Даже много добре си чисти !!! А ти Ivailosp с какво ги чистиш ? Сигурно и работиш в някой от големите сервизи ..
Върнете се в началото
NicKo
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Хасково

МнениеПуснато на: Нед Юли 16, 2006 20:01    Заглавие: Отговорете с цитат

mishomvp написа:
НЕ Е ВЯРНО, ЧЕ НЕ ЧИСТИ ! Даже много добре си чисти !!! А ти Ivailosp с какво ги чистиш ? Сигурно и работиш в някой от големите сервизи ..
Може да ги чисти с бензин....
Върнете се в началото
Ivailosp
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Юли 17, 2006 0:26    Заглавие: Отговорете с цитат

не не работя в голям сервиз
а иначе всичко е нол хал при нас и ми е забранено да коментирамтирам как се прави дадено нещо, но ако някой коментира даден вапрос съм готов да кажа дали се прави така или ако вапроса се отнася от къде идва проблема
а иначе с бензин не съм пробвал Smile ама мисля, че ще разтопи пласмасови работи ако има по платката
Върнете се в началото
Потърси "Намокрен телефон - може ли да се оправи?" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Намокрен телефон - може ли да се оправи?" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Мобилни комуникации - Mobile communications Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети