Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Проблем с HDD-?
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
sevdanco
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Чет Юли 13, 2006 13:59    Заглавие: Проблем с HDD-? Отговорете с цитат

HDD e 60 GB.Първоначално C-5 GB,D-55 GB=Исках да увелича С- то с
Part.magig 8.0 и всичко се омаза.С-то остана само 2GB -D-то 52GB.
Загубиха се около 4 GB.
Моля ви помогнете.Как да го поправя с коя програма и какво точно да направя.
ICQ 279105905
Благодаря-
ЧАО.Всичко добро
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ppetroff
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Казанлък

МнениеПуснато на: Чет Юли 13, 2006 14:29    Заглавие: Re: Проблем с HDD-? Отговорете с цитат

Най хубаво ако имаш информация изтегли си я някаде другаде.
И после пот DOS изтрий парчета форматирай направи си парчетата както желаеш или с BOOT CD на WINXP oще в началото след боотването ома такива обции.
After_Dark
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Чет Юли 13, 2006 17:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Laughing той човека с Партишън меджика не се оправил ти го караш под ДОС партишъни да трие Wink
виж ква марка е харда, после отиваш на сайта на производителя и сваляш тулче за форматиране - ако нямаш важно инфо на харда - търсиш програма за low level format и с нея за няколко часа ше имаш чист хард, после си го форматираш ако искаш и си готов Wink
ако нещо ти е ясно - питай
ако нищо не си разбрал - намери някой да ти го направи
Върнете се в началото
XPAHKO
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: Хасково

МнениеПуснато на: Чет Юли 13, 2006 19:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Ох-х,знаех си още като попита преди ден- два ,че ще стане така ама нали да не убивам ентусиазма в зародиш.. Партишън меджик е доста добра програма.Стартирай я пак (няма какво по-лошо да стане) и виж -- освен C:\ и D:\ трябва да има и още една част(въпросните 4 ГБ) прикрепи ги към който от дяловете желаеш.Както чета половината от работата е свършена Smile отрязал си по малко от двата дяла .
After_Dark не мисля че е добра идея да форматира на ниско ниво low level format се прави само ако има някъкъв проблем -бат сектор;дигнат флаг...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
After_Dark
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Чет Юли 13, 2006 19:29    Заглавие: Отговорете с цитат

сега ако ми обясниш и къф му е проблема на формата на ниско ниво ше съм ти благодарен Wink
щото аз тука си го ползвам и засега уж е добре ама знае ли човек
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Юли 13, 2006 20:17    Заглавие: Отговорете с цитат

After_Dark написа:
сега ако ми обясниш и къф му е проблема на формата на ниско ниво ше съм ти благодарен Wink
щото аз тука си го ползвам и засега уж е добре ама знае ли човек

И аз бих се радвал да прочета нещо по този въпрос, защото винаги съм си мислел, че това е единственния (сигурен) ИСТИНСКИ начин за форматиране.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
XPAHKO
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: Хасково

МнениеПуснато на: Чет Юли 13, 2006 21:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Познавам два вида формат : логически(format C:\) и физически (low level -поддържан от някои дъна)Физическият формат не се препоръчва от фирмите производителки на харддискове. По-голямата част от производителите не гарантират безпроблемна работа на продуктите си след 3-4 физически формата(чел съм го по сайтовете им) За целта, за повечето модели дискове съответната фирма производителка пуска софтуер за изолиране на лошите сектори и диагностика. Този софтуер е за предпочитане и ако не може да помогне, тогава се пробва физически формат.Споделих мнение ,но като виждам колко поста имате съм готов да се извиня ,че съм заблудил някого.
Върнете се в началото
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Чет Юли 13, 2006 21:59    Заглавие: Re: Проблем с HDD-? Отговорете с цитат

Ами какво да кажа преди няколко дни бях писал точно това, че е опасно да се работи с Partition Magic, и трябва да се внимава ! Но виж пробвай с акронис, може и да оправи нещата зависи какво точно е станало .. Ако MTF се е скапал няма оправия (малко вероятно защото има още едно копие на тази таблица) но вече трябва да се пипа внимателно и някой който разбира какво прави ..
Върнете се в началото
Петров
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Юли 14, 2006 15:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Формат на ниско ниво low level се извършва само веднъж след зглобяването на диска в завода и то на специален стенд. Програмките за low level формат не извършват такъв а само пълнят диска с нули - истривалки Laughing , при 80г диск такава програма работи около 10 часа с максимално натоварване на комутатора и мотор контролера на диска именно за това не се препоръчва използването им. Фабричните а и други програми четат диска до намирането на лош сектор и се опитват да го регенерират а ако не успеят го пренасят в G List резервната зона.

Най добрия начин за разделяне на дялове си остава fdisk. А преоразмеряването на дялове крие сериозни рискове за загуба на данни.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tropper
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Юли 14, 2006 18:00    Заглавие: Отговорете с цитат

sevdanco, за да ти се помогне по-ефективно, кажи какво искаш да го правиш тоя диск.

Имаш ли важна информация на Д:, която да трябва да запазиш? Колко е горе-долу? Какъв резултат търсиш - обединяване на двата дяла в един или просто увеличаване на С: за сметка на Д: ?
Питаш как да го оправиш, ама не казваш какво искаш да му оправиш точно....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Потърси "Проблем с HDD-?" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Проблем с HDD-?" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети