Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
тв. telefunken Palcolor F531 шаси icc9

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
bamze
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Авг 30, 2004 22:23    Заглавие: тв. telefunken Palcolor F531 шаси icc9 Отговорете с цитат

За около секунда се появяват захранванията на STV2160 крак13 но на изход H out никой. Цифровата шина по схема 2,2 волта нормална.Незнайно защо си гаси захранването стабилизатора във това STV/крак15. Подавам външно захранване но не се лъже H генератора. За понеделник никой магазин във Варна нямаше STV-то, но излиза цена 50 лева и трябва да се рискува за да има ,и успехи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Авг 31, 2004 6:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Я пробвай да го пуснеш с пулта.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mitanbg
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Сеп 09, 2004 12:40    Заглавие: icc9 Отговорете с цитат

презапиши си една памет , провери за товар след тхо , провери с осцилограф дали STV2160 пуска генерация за момент , смени си вертикалната схема за проба .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bamze
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Сеп 11, 2004 6:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Всички съвети съм пробвал но без резултат. Сменях даже и тхо. Сега търся схема на процесора/ST9093- и дали има вход за защити. Имам схемата на това шаси но не се четат надписите.
Върнете се в началото
wesko dilow
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.Враца

МнениеПуснато на: Нед Сеп 12, 2004 23:17    Заглавие: telefunken icc9 Отговорете с цитат

Колеги,и аз имам 5 такива тв. с един и същ дефект-опитва се да тръгне за момент и спира захранването.Пробвал съм процесорите,паметите,STV2160,2151,вертикална схема,тхо и какво ли не.Без стереодекодерна платка също не тръгва.Всички стоят на стендбай и не тръгват от пулта.Ужас!Вече и аз блокирах 5-6тв.с един дефект.Ако някой от всички нас победи своя тв.-моля споделете явно това им е стандартен дефект.На всички-успех,и пишете.
Върнете се в началото
Elmech
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Шумен

МнениеПуснато на: Вто Сеп 14, 2004 14:07    Заглавие: още един телевизор със същия проблем Отговорете с цитат

И аз имам същия проблем, но съм зарязал ТВ -то от един месец поради липса на време. Изводите и пробите ми са почти същите.
Мисля че има някаква защита! Ще следя темата и ако мога ще се включа. Моля ако някой достигне до положителен резултат да се обади.
Върнете се в началото
Потърси "тв. telefunken Palcolor F531 шаси icc9" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "тв. telefunken Palcolor F531 шаси icc9" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети