Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Лампи !!!

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Nikolai_1
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Разград

МнениеПуснато на: Съб Юли 08, 2006 19:04    Заглавие: Лампи !!! Отговорете с цитат

Здравейте на всички!Имам следния проблем:гледах един филм и там имаше една къща дето като влязат хората в някоя стая или коридор лампите сами светват,но не е това проблема,работата е че искам схема за такова нещо.А ако се комбинира с фотореле ще се получи много яко цялата макина ще бъде включена само когато трябва.
Благодаря на всички предварително за помощта.
(мисля че няма да няма да с инфрачервени клетки като на сот системите,защото идеята е докато има човек в стаята лампите да светят)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Съб Юли 08, 2006 19:05    Заглавие: Re: Лампи !!! Отговорете с цитат

Nikolai_1 написа:
Здравейте на всички!Имам следния проблем:гледах един филм и там имаше една къща дето като влязат хората в някоя стая или коридор лампите сами светват,но не е това проблема,работата е че искам схема за такова нещо.А ако се комбинира с фотореле ще се получи много яко цялата макина ще бъде включена само когато трябва.
(мисля че няма да няма да с инфрачервени клетки като на сот системите,защото идеята е докато има човек в стаята лампите да светят)

Ами те ги продават защо да правиш ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bai_tishan
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Съб Юли 08, 2006 21:25    Заглавие: Re: Лампи !!! Отговорете с цитат

Nikolai_1 написа:

Много филми гледаш Very Happy
tchav
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Юли 09, 2006 7:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Такива фабрични таванни пиршалтери съм сложил в коридора и в кухнята, а в тоалетната и в банята съм направил доста по-интелигентна система от таванни датчици в комбинация с мукове на вратите, която управлява осветлението и вентилацията. Работят вече почти 10 години и съм много доволен.
Върнете се в началото
daminad
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Somewhere in time

МнениеПуснато на: Пон Юли 10, 2006 12:08    Заглавие: Отговорете с цитат

С повече въобрайение, време и материяли мойе да се прави несхто такова и маи е доста по евтино от фабричните неща които пазара предлага.
Иска се:
1.Ум Razz
2.Датчик от стара или нова аларма(за движение да е датчика).
3.Време.
4.персонално инjинерство.
5.Много късмет ако си новак

Изявявам мнение защото имах подобен блян...
С фото клетка си направих реле включващо стерео уредбата в стаята ми.
Влизаш свири... Излизаш не свири.
Има обаче проблем в цялата схема:
Ако е с датчик (без лични модификаций) когато няма движение няма и контакт Laughing
valentin subashov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Враца

МнениеПуснато на: Пон Юли 10, 2006 13:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Имаше такова готово устройство сглобено,но без да е сложено в пластмасова кутия.Продаваше се в София в магазин "Конрад" и струваше 17 лв.Аз ползвам такова 2-3 години вече.Захранва се с 220 волта и има релеен изход.Има един недостатък-ако стоиш неподвижно гасне лампата независимо че си в обхвата на датчика.
Ако разбираш руски език ето ти една схема http://sterr.narod.ru/sterr/sterr1.htm.
Върнете се в началото
Потърси "Лампи !!!" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Лампи !!!" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети