Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
ТХО Фунай МК8

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
stiyan stoikov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Юли 08, 2006 9:06    Заглавие: ТХО Фунай МК8 Отговорете с цитат

Колеги,имали ли сте случай с дефектирело ТХО на Фунай мк8?Аз до сега не но имам един апарат където отиват натам нещата,поне на първо четене.Тв-то прави опит да тръгне за част от секундата и спира захранването.Вързах му външно и има товар във веригата на 100в.Не е кр.транз. не е откл.с-ма,няма късо във верига 200в,дали не съм пропуснал нещо?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
sabi69
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: DEVIN

МнениеПуснато на: Съб Юли 08, 2006 9:42    Заглавие: Отговорете с цитат

сменял съм един или два пъти ТХО на фунай но мн.отдавна , така че не е изключено да излезне от нея
освен да пробваш на друго ТВ. ТХО-то дали ще товари
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Noel
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив Skype - Noel1960

МнениеПуснато на: Съб Юли 08, 2006 9:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Смени кондензатора който отделя хоризонталната бубина да не би да е ликажен. Честотата на задаващия точна ли е ? Откачи базата на транзистора и виж какво става .......
fishev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Съб Юли 08, 2006 9:58    Заглавие: Re: ТХО Фунай МК8 Отговорете с цитат

stiyan stoikov написа:
Колеги,имали ли сте случай с дефектирело ТХО на Фунай мк8?Аз до сега не но имам един апарат където отиват натам нещата,поне на първо четене.Тв-то прави опит да тръгне за част от секундата и спира захранването.Вързах му външно и има товар във веригата на 100в.Не е кр.транз. не е откл.с-ма,няма късо във верига 200в,дали не съм пропуснал нещо?
Стояне махни за проба телетекста Отпояваш платката включваш ако е от негон апарата ще тръгне без картина Има два варианра правиш опит за ремонт на платката имаше един кондензатор във веригата на 5 волта които ликажираше и правеше този номер Другия вариант е да сложиш мост на вход- изход на видео сигнала Тв-то ще работи но няма да има текст Успех
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
stiyan stoikov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Юли 08, 2006 10:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Сашо,Тв-то не е пред мен но май нямаше телетекст(ако не се лъжа).Ще видя информацията от Noel,Фуная се държи все едно е скапан крайния но не е.
Върнете се в началото
fikret
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Съб Юли 08, 2006 10:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Най лесно ТХО се проверява по следния начин:Сваляш ТХО-то от шасито като забелязваш коя е товарната намотка,вземаш едно електронско захранване ,натоварваш +130 волта с лампа включваш променливото напрежение на тези 130 волта към товарната намотка и ако лампата не угасне ТХО-то ти е в ред,може и да го оставиш да поработи 15-тина минути и ако не грее бъди абсолютно сигурен. Никога не ме е заблуждавал този метод.
Върнете се в началото
sacho
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.ПЛЕВЕН

МнениеПуснато на: Съб Юли 08, 2006 13:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Провери и вертикалния чип да не ти товари .Мисля че той се захранваше от импулсното Very Happy А ако се стигне до ТХО мисля че си със FCK20B003 което ще рече HR7783 Very Happy Не пречи да го свалиш и да вържеш само товарната бобина на ТХО от електрон.Трябва да заработи и да пробваш високо с отверката. Успех

Последната промяна е направена от sacho на Съб Юли 08, 2006 13:29; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
stiyan stoikov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Юли 08, 2006 13:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Не е от вертикалната схема първо нея погледнах,при откачен колектор захранването си работи.ТХО-то колкото го мернах беше нещо от сорта 154-069.

Последната промяна е направена от stiyan stoikov на Съб Юли 08, 2006 15:51; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Гост

МнениеПуснато на: Съб Юли 08, 2006 13:29    Заглавие: Re: ТХО Фунай МК8 Отговорете с цитат

stiyan stoikov написа:
Вързах му външно и има товар във веригата на 100в.

Не трябвали да са накъде 114Волта?
Върнете се в началото
Потърси "ТХО Фунай МК8" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "ТХО Фунай МК8" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети