Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
ТВ КРИСТАЛ
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Фикри Нури
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Kърджали

МнениеПуснато на: Пет Юли 07, 2006 13:00    Заглавие: ТВ КРИСТАЛ Отговорете с цитат

Някой присаждал ли е хипербанд тунер на КРИСТАЛ ?
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Юли 07, 2006 13:02    Заглавие: Отговорете с цитат

На кой от двата?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sacho
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.ПЛЕВЕН

МнениеПуснато на: Пет Юли 07, 2006 13:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако е с SAA1293 -03 може но май повечето са със процесора на HITACHI с батерията и тунера там е със синтезатор тоест НЕ СТАВА Sad
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Юли 07, 2006 15:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако намериш хипербанд, който да се управлява по SDA шина ,може да стане.
Върнете се в началото
Фикри Нури
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Юли 07, 2006 16:02    Заглавие: Отговорете с цитат

МЧУ и тунер са в един блок. Иначе имам много видове тунери от какво ли не, но нямам вътрешната схема на упоменатия блок.
old4
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Юли 07, 2006 18:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Става някой скоро искаше да се мъчи с подмяна на тунера за Кристал потърси във фаилообменника даже му пратиха схема на тунера.
Върнете се в началото
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Юли 07, 2006 21:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Да аз качих схемата ,изпълнена е със сименсови чипове управляват се по 3 проводника -data ,clock и enable ,виж дали някой друг е пробвал ,не се сещам по този повод ли беше онази тема-може би?
Върнете се в началото
old4
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Юли 07, 2006 21:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Tунера в КРИСТАЛА с чип HD44840A50 е от типа ВИТК-1П крачетата отговарят напълно но не са изведени навън а са с вътрешни врзки проследяваш кабелчетата и вързваш хипербанда това е но не съм сигурен дали ще работи устойчиво на кабеларки.Аз преди доста време си поиграх но монтирах S тунер тогава нямаше хипербандови.Изпратих ти и схемите от ELP на пощата.Успех.
Върнете се в началото
wesko dilow
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.Враца

МнениеПуснато на: Пет Юли 07, 2006 22:45    Заглавие: Тв. Кристал Отговорете с цитат

Колега Нури,тези тв.-та някога ги правеха в завод Кл.Ворошилов,а после-зовод за тв.София по копие на малката серия сглобени за Кореком немски NORDMENDE-F 11,които бяха прибрани от Държавна сигурност,щото бяха доста по-добри от социалистическите кошове по 80кг.Та тези Кристал ги следя още от рождението им,защото на една изложба на поредната българска глупост в Пловдив,бяха монтирали на няколко бройки сателитни приемници и направиха доста добро впечатление на непосветените,а тогава-1982г. сателетните историй се смятаха за шпионаж,както всяка напредничава мисъл в скапаната ни държава,и след панаира бяха прибрани пак от-сети се кой?Доста нерви потроших да се сдобия с един такъв Кристал,даже 80% се сглобяваха при нас,във Враца,в едно дъщерно цехче,в което имах възможност да се трудя и аз.Та накрая да си дойдем на думата,тюнерите са два вида:първият и оригинален е MTS2004S,MTS2020S на NORDMENDE,а следващите,както се сещаш,бяха побългарени с пернишките чукове-ИТК-1,за по-евтино,и разбира се по-некачествено.Ако искаш намери си схемата на този ветеран NORDMENDE F11 и тюнерът е там.Е навремето нямаше S и Hiper обхвати,но и проблемите бяха доста по-малко.Освем тюнер,в кутийката са МЧУ,МЧУ-звук и синтезатора за настройка,но както знаеш,всички синтезатори си имат особености,като коефициент на деление на честотата на осцилаторите,протокол за обменн на данни с процесора и др. тънкости,та може и някой тюнер със сименсов синтезатор да пасне,но дали си заслужава експеримента.Ако тв.-то е с пернишкият тюнер ИТК-1 значи нямаш проблеми,там обхватите и настройките са същите с новите хипери.Дано не съм бил досаден,а само полезен,но понякога историята е полезна за подрастващите.Желая успех!
Върнете се в началото
Фикри Нури
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Юли 08, 2006 7:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси WESKO. За подрастващите си прав. Аз съм на 51 години. Ще подаря Кристала на сватанака.Той е от Измир и непременно иска да гледа турските канали по кабелната. Затова занимавам форума с проблема. Иначе и аз не бих се мъчил.
Потърси "ТВ КРИСТАЛ" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "ТВ КРИСТАЛ" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети