Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
шаси icc9
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
bamze
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Авг 29, 2004 6:57    Заглавие: шаси icc9 Отговорете с цитат

Търся схема на tefunken PALcolor F531 шаси icc9 или само на stv2160.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Noel
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив Skype - Noel1960

МнениеПуснато на: Нед Авг 29, 2004 7:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Провери си пощата Smile
Успех!
bamze
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Авг 30, 2004 5:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря Noel.Като гледам ще започна ремонта от смяна на stv-то.
Върнете се в началото
wesko dilow
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.Враца

МнениеПуснато на: Сря Сеп 01, 2004 23:03    Заглавие: шаси ICC9 Отговорете с цитат

Колега имам 4 такива тв. и всички се държат по един и същи начин-импулсното тръгва за момент и когато вдига високото- остава в деж.режим.Сменял съм TV2160,но без успех.Ако ти пуснеш твоят-подай едно рамо.Стигнах до процесор,но нямам изправен със сигурност.
Върнете се в началото
bamze
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Сеп 11, 2004 19:13    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз стигнах до заключението , че е дефектен процесора 10177330-С9Т25. На този процесор захранването се стабилизира на 5 волта от STV2160 като по този начин може и да го изключи при евентуален проблем по I2C ако увисне едната от шините/ изхода контролира управлението/ . Добре си бяха Електроните пушек и сажди излизаха от тях но те си работеха.
Върнете се в началото
wesko dilow
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Сеп 11, 2004 23:09    Заглавие: шаси ICC9 Отговорете с цитат

Мисля,че не е процесора,защото пробвах от 4 тв. процесорите,паметите,с-твитата-синхро и видео на друг работещ такъв и всички работеха ок.Проблемът е някъде другаде и аз немога да го открия,може би с ваша помощ.След пускане на апарата за момент се опитва да тръгне и остава в стенд-бай и не тръгва от пулта,а би трябвало още с включването от мрежата да вдигне високо.ТХО-проверено и работи,платка-кинескоп също,свалена интеграла-звук,МЧУ,тунер и всичко,което може да товари захранването и шините за обмен на данни.Ако имате идеи-моля изовядайте се,нека преборим тези умници ICC9.
Върнете се в началото
Dido_I
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: Russe

МнениеПуснато на: Вто Сеп 14, 2004 9:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Колеги, а пробвахте ли да влезете в сервизен режим? Може и да мине номера :
1) С помощью пульта переведите телевизор в дежурный режим. 2) Выключите телевизор сетевым переключателем. 3) Нажимая синюю кнопку (VT) включите сетевой переключатель. 4) Еще раз нажмите кнопку (VT).
/не ми се превежда от руски Smile)/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
zxcr
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Сеп 14, 2004 21:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Dido_I, доколкото разбрах телевизорите не стартират.Възможно ли е според теб да влязат всервизен режим? Sad
Върнете се в началото
bamze
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 17, 2004 21:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако успея да го докарам до влизане във сервизен ще го напиша със големи букви. Утре пак е събота и за малко ще го сложа на тезгяха.
Върнете се в началото
wesko dilow
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Сеп 18, 2004 0:19    Заглавие: шаси ICC9 Отговорете с цитат

bamze,ПОЖЕЛАВАМ ТИ ,поне ти да пуснеш този дявол!Аз правя ремонт в къщи и не мога да се съсредоточа в този модел.Погледни моите писания и изключи вероятните причини за повреди .Търси повреда в нетрадиционни вериги-например в усложненото захранване,защото там е един лабиринт от нелогични на пръв поглед събития и процеси,взаимноизключващи се и понякога работещ тв. те кара да се побъркаш и да не си отговориш на логични въпроси.Дано поне ти се пребориш.Ако те предваря-разбира се -ще помогна пръв.Този модл много ми харесва като разработка и качество на работа,а и самата фирма малко или много ме респектира-една много добра и надеждна концепция.Успех!
Върнете се в началото
Потърси "шаси icc9" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "шаси icc9" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети