Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
усилвател

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
samoten_m
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Авг 26, 2004 14:51    Заглавие: усилвател Отговорете с цитат

Здравейте знам че темите за усилватели са дискутирани тук постоянно но така и неможах да видя решение на това което ми трябва.Значи ще помоля някой ако има схема със усилвател плюс филтър за сублуфер или без него по вазможност със интегрална схема да ми го прати на меила който е samoten_m@mail.bg.Параметрите на усилвателя да са по възможност 2x50W или само за един канал 50W работещ със захранване 12-14V и товара му да е 4om
DrmR
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Враца

МнениеПуснато на: Чет Авг 26, 2004 17:13    Заглавие: Отговорете с цитат

хм интересно как ще изкараш от 12-14 волта 50W, освен ако не говориш за +/- 12-14 волта, тогава може с мостова схема.

погледни на neomontana.dir.bg, TDA1562Q има някаква схема за повишаване на захранвенето.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
DirectX
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Авг 27, 2004 12:25    Заглавие: Отговорете с цитат

какво прави филтьрьт в една колона???
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DrmR
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Враца

МнениеПуснато на: Съб Авг 28, 2004 12:46    Заглавие: Отговорете с цитат

ами предполагам че човека говори за активен филтър който се слага преди крайното стъпало. там мощностите са значително по-малки и тогава филтъра се прави с операционен усилвател тип 741 (или друг, има много удобни струва ми се за целта опамп-ове, но този като че ли най-много се използва), резистори и кондензатори. спестява ти мотане на индуктивности и можеш да срежеш при много ниски честоти от порядъка на 100-150 Hz без много мъка. при пасивните филтри индуктивност за такава честота на срез ще бъде огромна, дължината на кабела е над 50 метра, съпротивление няма да казваме, загуби също. затова почти всички (а и така е препоръчително) суббуфери се правят активни, т.е. сигнала се подава директно от източника или предусилвател, вътре филтъра си срязва квото му трябва и после се усилва до необходимото ниво.
Върнете се в началото
ka6pirovski
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Съб Авг 28, 2004 16:32    Заглавие: Отговорете с цитат

здравейте Smile които иска да искара 50 вата в колата си без да се занимава с инвертори да прави и т.н. да влезе тук http://ocec.data.bg/shemi/tda1562q/ и да си истегли тази схема аз лично не сам я правил но ИС е около 15 лева успех на всички Wink
Popov
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Нед Окт 24, 2004 12:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, някой би ли се ангажирал да ми помогне като ми каже, или изпрати по email Popov@magibg.com проста схема на някой усилвател. Аз съм начинаещ и искам да се пробвам. Не държа да е качествен и мощен искам просто да опитам. Благодаря на всички, които вземат отношение по проблема.
Върнете се в началото
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Окт 25, 2004 18:06    Заглавие: ХЕ хе Отговорете с цитат

Хе хе,пиши на гугъла "УМЗЧ" дай му да търси и избирай,избирай. Very Happy
Върнете се в началото
FuNnY_BoY
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Яну 22, 2005 9:59    Заглавие: Hi Отговорете с цитат

Здрасти! Има ли някой схеми за усилвател 2x80?Ако ниакой има може да ми изпрати на e-mail: funny__boy@abv.bg ili na: the_real_slim_shady@abv.bg .Трябват ми спешно!!! Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Потърси "усилвател" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "усилвател" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети