Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Търся схеми на антенни усилватели
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
yani kokas
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Дупница/София/

МнениеПуснато на: Чет Юни 15, 2006 0:54    Заглавие: Търся схеми на антенни усилватели Отговорете с цитат

Търся малко информация за т.нар. антенни усилватели.
Семеиството ми има вила в едни пущинаци и просто няма никаква телевизия-ако може някой да ме светне с някоя схема или препоръка,Благодаря предварително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Чет Юни 15, 2006 1:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Като начало усилвателите трябва да има какво да усилват - антена трябва. Ако искаш традиционно решение, в Пулсатор продават комплект антена с усилвател.
Другия вариант е от спътник. Има безплатни програми, но за хубавите се плаща.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
vlad_o
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Юни 15, 2006 8:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Провери първо съседите дали приемат нещо.Ако те приемат,си купуваш една антена ,каквато и да е и си готов.Ако не приемат съседите,лошо.Минаваш на варианта на Филипов,сателит.Или "БУЛСАТКОМ",което си е същото,но с месечна тарифа Very Happy
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
yani kokas
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Юни 15, 2006 10:10    Заглавие: Благодаря ви за бързият отговор Отговорете с цитат

По прицип съседите хващат телевизия с много висока антена,опъната на един висок винкел(три пъти пада по време на бурии),но качеството е както се казва на пиратска касетка от 90 години,бтв по трудно се хваща но понякога все едно я няма.Просто си мисля ,че комбинация между висока антена и такъв усилвател ще даде задоволителен резултат,но досега не съм правил нищо свързано с толкова високи честоти,нито знам как се съгласува съпротивлението на антената и входа на усилвателя,нито пък какво трябва да са изходното съпротивление и напражение,нито знам как въоще се изгражда подобна схема-с транзистори или с интегрални схеми,според мен ако е с транзистори те ще трябва да работят по схема обща база и не знам с колко стъпала трябва да се реализира,и трябва ли отделен усилвател за UHF обхвата и VHFH oбхвата,и да ли има значение че телевизора дето е там е без хипербанд тунер-FUNAI CATV TV-1400A MK7.
Благодаря ви отново за бързия отговор.
Върнете се в началото
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Юни 15, 2006 10:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Комплект за цифрова телевизия (FTA) втора употреба вече сигурно е под 200 лева с монтажа. Ще гледаш свет програми. Иначе ще се затъркаш, ще похарчиш маса пари ... и пак няма да гледаш никакви програми.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kd 503
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Юни 15, 2006 11:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Моят съвсем малък опит с антенните усилватели показва ,че за да имаш ефект от някъкъв по - елементарен усилвател ,тои трябва да е съвсем близо до антената и кабела да не е много дълъг.При твоя случай хем кабелът е дълъг хем сигнала кофти Rolling Eyes найстина няма да е лесно , но и още нещо за да има ефект от усилвател трябва поне да хващаш някакъв образ и дори да се опитва да излиза цвят.Иначе от нищо нещо не става (за съжаление) Sad .
Върнете се в началото
Стенли
Гост

МнениеПуснато на: Чет Юни 15, 2006 11:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Човека говори за вила в пущинак, демек не е там всеки ден, да слага сателит е скъпо удоволствие, вече почти всички програми са кодирани, пък и в този пущинак може да си я харесат мургавите ни сънародници, да разбият вилата за да видят и какво още има вътре, те като видят сателитна чиния налитат. Изхождайки от това което пишеш, не можеш сам да си направиш антенен усилвател. По евтино решение е следното : купуваш си една дълга водопроводна тръба, купуваш си една антена (напр. логопериодична ), купуващ си един широколентов антенен усилвател за външен монтаж с възможност да се захранва по коаксиалния кабел, купуваш си коаксиален кабел. Идеята е тази тръба така да се монтира, че да е възможно да се завърта, на върха се монтира антената и антенния усилвател непосредствено до нея, свърза се антенния кабел, долу се свърза захранването и съответно към телевизора. Това обаче се съмнявам да можеш да го направиш сам, но ако съумееш, след като си изпълнил всичко това започваш да въртиш антената и настройваш програмите с най добро възможно качество.
Върнете се в началото
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Юни 15, 2006 12:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще си сложи белег на колеца на чинията за азимут и ще си я сваля и слага когато му кеф. Елевацията няма да я променя защото няма да върти самото насочване на антената. Даже може като му я настроят и да бие една дупка и да си набива пирон в нея. За фиксация. Сега и некодираните програми пак са повече от работата за едно bTV която му предлагаш да хвърли с неизвестен краен резултат. Ако пък си има кодиран сателит в къщи то може да си купи още един приемник, но да не плаща отделен абонамент. В data.bg периодично се появяват обяви за продажба на такива на булсатком и на другия (не му помня името). Ако няма обява за продажба, ще пусне за покупка и ще му се набави. Картата ще си я носи в джоба като ходи на вилата.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
yani kokas
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Юни 15, 2006 14:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Това за сателитната чиния го бях мислил,но наистина ще е малко голяма инвестиция за такова забравено от бога място,пък вече изгорях там с една бормашина и доста платна за кофраж(странно всичко налита на метали:-)).А това да мъкна оборудването за примерно една вечер според мен е безмислено).Все пак ако може някои да ме отвори за изчисляването на такъв усилвател,даде никой линк или схемичка ще съм му много благодарен,а един колега от университета разправяше че с подовен усилвател хващал няколко сръбски програми.(човека каза че става въпрос за местност близо до Кюстендил)Само че тои не може да ми даде схема или някакви разяснения понеже цялата система била направена от някакъв познат на баща му през далечната 1993 година(в прочем не каза дали таз чудесия работи още).
Върнете се в началото
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Юни 19, 2006 14:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Като гледам колко си наясно с антените и усилвателите ,препоръчвам да си вземеш готова антена с усилвател ,има и въртящи с дистанционно въртене от Илиянци и да забравиш за изчисление на антенни усилватели! Иначе на спътника Сириус 5Е БТВ не е кодирана ,ама антените са от алуминий ,сещаш се какво ще им се случи!
Върнете се в началото
Потърси "Търся схеми на антенни усилватели" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Търся схеми на антенни усилватели" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети