Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
TDA 8374A от KSP ?
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Чет Юни 08, 2006 12:01    Заглавие: TDA 8374A от KSP ? Отговорете с цитат

Колеги, поръчах си този чип от KSP (Светла), но с новия телевизора не тръгна въобще. За цената от 21 долара би трябвало чипа да е супер качествен, но явно не е (съвсем отделен е въпроса, че го получих запояван). Върнах им го с куриер за моя сметка и те ми изпратина друг, този път на цена 13 долара, нямам намерение да си търся разликата в цената, но и с този чип телевизора не иска да работи. Със сигурност новите чипове са дефектни, защото с оригиналния ТВ-то си работи, само криви картината. От KSP ми казаха, че за да тръгне ТВ-то с новия чип, трябва да сменя R413 с 18 ком и да сложа на 28-ми крак кондензатор 2,2 м/50v. Проблема е в това, че не мога да намеря съпротивление с такъв номер нито на платката, нито на схемата на телевизора.
Правил ли е някой от вас такава доработка, успешна ли е и къде по дяволите се намира този R423?
Пропуснах да напиша, че ТВ-то е JVC, шаси СР-375
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ilian_cho
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: dupnitca

МнениеПуснато на: Чет Юни 08, 2006 12:12    Заглавие: Отговорете с цитат

А също съм попадал на дефектни от KSP
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Юни 08, 2006 12:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Колеги, намерих въпросния R (намира се във веригата на ABL), но нищо не се промени с промяната му. Явно чипа си е менте.
На някой да му се намира TDA8374A?
Върнете се в началото
Гост

МнениеПуснато на: Чет Юни 08, 2006 12:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Интересно защо Пламен (Светла) не са ти казали за доработката преди да поставиш чипа, а след като си установил че не работи?Къде се е чуло и видяло при оригинална част да трябва да се променят стойности?Когато Пламен започне да ти обяснява какво трябва да се направи е индиректно признание че елементите му не са редовни.
Върнете се в началото
mitachi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Дупница

МнениеПуснато на: Чет Юни 08, 2006 13:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Доработката е когато чипа е без буква А . Само че и без нея, телевизора трябва да работи, просто има проблем с качеството на картината. Някой май се прави на ударен а? Да допълня, не ми хареса напълно как работи телевизора след доработката. Но става!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
fishev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Чет Юни 08, 2006 13:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Стенли тази дораборка я пише в саита на Роял като извикакаш ТДА8374 ще видиш че я има Скоро купувах от Роял и сле дпреработката стана и си мисля че цената беше под 20 долара за чипа А между другото BU 808 ОТ РОЯЛ са перфектни умират от студ при работа Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Юни 08, 2006 14:06    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз писах кървави писма на Иван Петров за едни процесори ама файда никаква.Сега имам да купувам един куп части ама от къде? А колегата въобще да не се съмнява чипа си е направо ментарка
Върнете се в началото
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Юни 08, 2006 14:56    Заглавие: Отговорете с цитат

fishev написа:
Стенли тази дораборка я пише в саита на Роял като извикакаш ТДА8374 ще видиш че я има Скоро купувах от Роял и сле дпреработката стана и си мисля че цената беше под 20 долара за чипа А между другото BU 808 ОТ РОЯЛ са перфектни умират от студ при работа Laughing Laughing Laughing

Сашо, най-напред в Роял питах, но те нямат TDA8374A. С друга буква може ли да стане, щото аз имам с буква C ?
Върнете се в началото
G_ANEV
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Чет Юни 08, 2006 18:05    Заглавие: ис Отговорете с цитат

При Иван Стойчев проверихте ли?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Юни 08, 2006 19:09    Заглавие: Re: ис Отговорете с цитат

G_ANEV написа:
При Иван Стойчев проверихте ли?

Това не го зная къде е..... Embarassed
Върнете се в началото
Потърси "TDA 8374A от KSP ?" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "TDA 8374A от KSP ?" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети