Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Просто управление на турбо на ДВГ
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Brock
Гост

МнениеПуснато на: Вто Юни 06, 2006 10:36    Заглавие: Просто управление на турбо на ДВГ Отговорете с цитат

Здравейте!
Искам да помоля да ми помогнете с проста схема за направата на управляващ модул за турбото на една стара и рядка БЕНЗИНОВА кола /мицубиши кордия/. По принцип управлението на турбото е БИЛО с помощтта на сложна с-ма от вакууми, за които едно че няма информация, а и не могат да се намерят никаде като резервни части.

Та идеята е следната - турбото ще се управлява от обикновен вакуум, който ще сработва когато електровентил пусне вакуум към него.
Управлението трябва да е следното:
Електронен блок - включва реле при достигане на ~3000об/мин и го изключва при ~2950об/мин - добре би било да има и потенциометър за регулиране на съответните обороти.
Сигнал за този блок може да се вземе от оборотомера или пък от запалителната с-ма /кабел за високо напрежение/

Ще съм благодарен, ако ми "драснете" дна схема, както и необходимите елементи за сглобяването й. Може да ми дадете и линк към нещо подобно, ако има някъде в нета.

Благодаря ви предварително!
Върнете се в началото
sheki
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Вто Юни 06, 2006 21:37    Заглавие: Отговорете с цитат

http://orionturbo.info/

Цитат:
Секцията "Megasquirt" е посветена на програмируемият контролер, който ще управлява впръскването и запалването на двигателя. Ако търсите контролер за управление на инжекцион Megasquirt е идеалното евтино и гъвкаво решение. Разполагам с платки, който може да ползвате при направата на собствен Megasquirt, а при нужда може да Ви доставя сглобен и тестван, готов за употреба Megasquirt. При интерес - задайте въпрос във форума, по ICQ (43345069) или ми пишете е-mail (e-mail адреса ми може да намерите профила ми във форума).

дерзай Smile
valentin subashov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Враца

МнениеПуснато на: Сря Юни 07, 2006 10:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Мегаскуирта е хубав за цялостно управление на двигателя,но излиза около 250 долара,а човека едва ли търси нещо на такава цена.Това което търси го има в автоматичните превключватели бензин/газ,но нямам схема която да пратя.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Brock
Гост

МнениеПуснато на: Сря Юни 07, 2006 12:34    Заглавие: Отговорете с цитат

valentin subashov написа:
Мегаскуирта е хубав за цялостно управление на двигателя,но излиза около 250 долара,а човека едва ли търси нещо на такава цена.Това което търси го има в автоматичните превключватели бензин/газ,но нямам схема която да пратя.

Да - знам че го има там, но там следкато достигне определените обороти вече не се връща в изходна позиция ако те пазнат под определените. А и там мисля, че ще проблем и хистерзиса от около 50-100 оборота.
Иначе е ясно, че търся нещо по-евтино - все пак ще управлявам само турбото, а не целия горивен процес. А цялата задачка не ми се струва, че би била проблем за човек, който разбира малко от електроника /за съжаление аз не съм такъв и затова моля за помощ тук/
Върнете се в началото
Brock
Гост

МнениеПуснато на: Сря Юни 07, 2006 12:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Под "там" в горния пост, визирам електронен ключ за управление на АГУ
Върнете се в началото
valentin subashov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Враца

МнениеПуснато на: Сря Юни 07, 2006 20:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Става въпрос за електронни превключватели бензин/газ за коли с катализатори.Там обикновенно при над 2000 оборота(настройва се през отворче в кутията на превключвателя) превключва на газ,а под 2000 оборота превключва на бензин(хистерезиса не знам какъв е).Такива превключватели мисля че струват около 35-40 лв.
Върнете се в началото
Disc
Гост

МнениеПуснато на: Сря Юни 07, 2006 22:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Megasquirt в Бг излиза под 300 лв! Който не вярва нека да ме потърси Wink 43345069 или disc_at_mail.bg
Върнете се в началото
Brock
Гост

МнениеПуснато на: Чет Юни 08, 2006 9:24    Заглавие: Отговорете с цитат

valentin subashov написа:
Става въпрос за електронни превключватели бензин/газ за коли с катализатори.Там обикновенно при над 2000 оборота(настройва се през отворче в кутията на превключвателя) превключва на газ,а под 2000 оборота превключва на бензин(хистерезиса не знам какъв е).Такива превключватели мисля че струват около 35-40 лв.

Не съм съгласен, че въпросния ключ работи така - при него след като превключи на газ, не се връща в позиция на бензин, докато не се изгаси колата.
Върнете се в началото
valioman
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sliven

МнениеПуснато на: Чет Юни 08, 2006 16:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Smile
Във форума mcu-bg.com каза че не разбираш много от електроника .И затова трудно ще стане .Ако искаш само превключване при определена граница на оборотите схемата с контролерче ще е доста проста и евтина но като не си се занимавал как щ ея направиш то платката и елементите лесно ще си набавиш и сглобиш ама там има и програмиране на пикчето
Айде да речем ще ти напиша програма ама как ще я "нахендриш" Smile в пика.Трябва да ти го пращам по куриер .Затова трудно щ ети се помогне по форумите. Smile Извинявай за тона но фактите са си факти щом си решил да се занимаваш с електроника търябва да почнеш от нещо просто Smile

Поздрави!!
Върнете се в началото
Brock
Гост

МнениеПуснато на: Пет Юни 09, 2006 10:24    Заглавие: Отговорете с цитат

valioman написа:
Smile
Във форума mcu-bg.com каза че не разбираш много от електроника .И затова трудно ще стане .Ако искаш само превключване при определена граница на оборотите схемата с контролерче ще е доста проста и евтина но като не си се занимавал как щ ея направиш то платката и елементите лесно ще си набавиш и сглобиш ама там има и програмиране на пикчето
Айде да речем ще ти напиша програма ама как ще я "нахендриш" Smile в пика.Трябва да ти го пращам по куриер .Затова трудно щ ети се помогне по форумите. Smile Извинявай за тона но фактите са си факти щом си решил да се занимаваш с електроника търябва да почнеш от нещо просто Smile

Поздрави!!

Въобще не съм решил да се занимавам с електроника, а просто да помогна на приятел, който си няма и понятие от ток и жици Wink

А какво би струвало да направиш подобна схема и да я изпратиш по куриер - ако разбира се имаш желание за подобно нещо?!
Върнете се в началото
Потърси "Просто управление на турбо на ДВГ" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Просто управление на турбо на ДВГ" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети