Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
TDA7294
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
bogroveca
Гост

МнениеПуснато на: Пет Авг 20, 2004 6:48    Заглавие: TDA7294 Отговорете с цитат

Здравете,искам да ви попитам дали някои е правил мостово сварзване на две интегрални схеми тда7294 и ако го е правил моля да сподели впечатленята си от звученето на усилвателя
Върнете се в началото
MITASHKI
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Авг 20, 2004 8:05    Заглавие: Отговорете с цитат

В списание Електрон брой 7/8 от 2002г има публикувана схема и добра статия.Мостовото свързване съм го правил и с TDA7294 и с TDA7293 (по-добра).Прекрасен звук с TDA7293.В момента го ползват в дискотека.Сложих по два транзистора на всеки изход.Захранване +/- 48V -> 350 вата на канал.Ако искаш ще ти помогна.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bogroveca
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Пет Авг 20, 2004 15:16    Заглавие: Отговорете с цитат

mitashki дай e-mail за вразка
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
MITASHKI
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Авг 21, 2004 7:42    Заглавие: Отговорете с цитат

mitwas@mail.bg
Върнете се в началото
Morphadron
Гост

МнениеПуснато на: Съб Авг 21, 2004 9:56    Заглавие: Отговорете с цитат

добрее момчета прикааме за TDA7293 тоя как ще изкара въпросните 350 вата?тука ж PDF-a пише 4е кучето вадело na 8 omh товар при +/-25в вадело 150 вата кви ги пишете тука 350 вата?дайте инфо кви с атия раоти че според тая литература дето я имам е съвсем друго яче? Confused
Върнете се в началото
lachko973
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Авг 21, 2004 14:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Пропускаш факта че човека си е написал че има ТРАНЗИСТОРИ Very Happy Very Happy Very Happy

Сложих по два транзистора на всеки изход.Захранване +/- 48V -> 350 вата на канал

АРЕ СО ЗДРАВЕ !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
yani
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Съб Авг 21, 2004 18:09    Заглавие: Отговорете с цитат

а можели да ми пратиш малко инфо за тая схема дето си я направил с транзисторите ако мойе6 пратимия на мейла
jyani@abv.bg

Последната промяна е направена от yani на Съб Авг 21, 2004 20:02; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Morphadron
Гост

МнениеПуснато на: Съб Авг 21, 2004 18:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Ей момчета метнете и на мене тва инфо дето Lachko973 пита искам и аз по подробна информация за вида на тва чудо пишете ми на enchantment@abv.bg
Върнете се в началото
MITASHKI
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Авг 23, 2004 8:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Направилсъм многоооо стъпала.Най-добрите съм събрал в папка.Ина мен не ми се вярвяше за 350W.Идеята я вземах от един юнак от Лом.На него му я дал друг от София.Те го правили с TDA7294.Аз я направих с TDA7293.Два чипа вързани мостово.В изходите на всеки от тях P-N-P 2броя и N-P-N 2броя.Работи на товар 8 ома.На 4ома ще го пробвам скоро.На изхода измервам синус без кривене.Сметнато прави около 315-320 W.Не иска никакви настройки от страна на ток на покой и нулата в изхода.Докато го гиздиша гръмнах 4 чипа.Ще Ви пратя схемата на всички само ме светнете как щото съм бос по интернета.Пак Ви казвам - идеята не е моя.Само я доразвих.В интернет има схема на усилвател с 4 броя TDA7293 на канал.Два в паралел и после мостово.
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Авг 23, 2004 9:35    Заглавие: Отговорете с цитат

MITASHKI, горе бутона Service Manuals при което ще ти се отвори нов прозорец. В лентата отгоре има бутон Upload натисни го, при което ще се отвори прозорец в който трябва да се регистрираш. Ето този.
http://www.eserviceinfo.com/index.php?what=upload
След като се регистрираш, в новия прозорец следваш инструкциите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Потърси "TDA7294" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "TDA7294" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети