Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Ремонт на car усилвател

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Lizard
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Люлин 2

МнениеПуснато на: Пон Юни 05, 2006 19:30    Заглавие: Ремонт на car усилвател Отговорете с цитат

Имам проблем сега с един усилвател с транзистори IRFZ44. Ето какво се случи дойде за ремонт с обяснението че е бил включен говорител на него и е изгорял бушона (20А Shocked ). Въпросното момче сменя бушона и го пуска пак, и какво става размирисва се яката, след което усилвателя идва при мен! Смених два от транзисторите обаче след като се включи греят страшно много Sad Единият даже изгоря почти веднага след като го включих. Видими проблеми други по платката няма като съм звънял повечето елементи. Филтриращият кондензатор на захранването е изгорял и не съм го сменял, може ли да е от него Question Някакви идеи ....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Юни 05, 2006 20:04    Заглавие: Отговорете с цитат

В София се продават масово фалшиви IRFZ44N иди в "KSP electronics" на Самуил срещу училището.Там онзи ден си купих IRFZ48N с които вчера отремонтирах един "BLAUPUNKT" 4х100 вата.Много са читави...Ако проблема остава мери крайните транзистори на усилвателите
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bai_tishan
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пон Юни 05, 2006 21:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Разкачи крайните транзистори от захранването пък тогава го ремонтирай.Като излязат напреженията + и - там вече си наред .После виж крайните на дватаа канала -най вероятно имаш в единия мост издънен или няколко транзистора
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Юни 05, 2006 21:47    Заглавие: Re: Ремонт на car усилвател Отговорете с цитат

Ето това:
Lizard написа:
Видими проблеми други по платката няма като съм звънял повечето елементи. Филтриращият кондензатор на захранването е изгорял и не съм го сменял, може ли да е от него ....

нещо не го разбрах съвсем Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Lizard
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Юни 05, 2006 22:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Забравих да спомена ампеража без включен говорител стига 8 ампера Shocked
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
bai_tishan
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Юни 05, 2006 22:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Lizard написа:
Забравих да спомена ампеража без включен говорител стига 8 ампера Shocked

Shocked Shocked Shocked около половин ампер трябва да е Exclamation
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Юни 05, 2006 22:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Това нещо има ли някакъв тример за регулиране тока на покой ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
IGBT
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Пон Юни 05, 2006 23:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Виж базовите разистори на мощните транзистори Wink случвало ми се е няколко пъти да прекъснат и транзистора да се запуши и отпуши откъм пластмасата Laughing Wink
Гост

МнениеПуснато на: Вто Юни 06, 2006 8:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Lizard написа:
Видими проблеми други по платката няма като съм звънял повечето елементи. Филтриращият кондензатор на захранването е изгорял и не съм го сменял, може ли да е от него ....

Е щом е изгорял значи си направи изводи как е изгорял усилвателя. А сега да ти помогна --> очевидно не е изгорял при връзването на говорителя а при обратно включване на захранване. Иначе обясни ми как е изгорял филтриращия кондензатор???????!!!!!!!! Twisted Evil
А ако съм прав то пораженията ще са почти навсякъде --> интеграли/ транзистори/ управление???????

Успех
Върнете се в началото
Lizard
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Юни 07, 2006 20:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Блаодаря на отзовалите се, усилвателя е оправен!
Върнете се в началото
Потърси "Ремонт на car усилвател" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Ремонт на car усилвател" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети