Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Търся дистанционно за климатик OSAKA прозоръчен 12-ка

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Купувам / Продавам / Заменям - Buy / sell / trade
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
tsuko
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Чет Май 18, 2006 23:10    Заглавие: Търся дистанционно за климатик OSAKA прозоръчен 12-ка Отговорете с цитат

Здравейте ,търся дистанционно за климатик Осака 12-ска прозоръчен
ето и снимка на оригиналното: http://tsuko.hit.bg/Upload/Remote%20control.jpg

Интересува ме от къде мога да го закупя такова или негов аналог ,може и да е втора употреба .
Понеже оригиналното му от ново ми правеше номера и вече тотално спря даже и за часовник не може да се използва ......
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
tehnica
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: ЕЛХОВО

МнениеПуснато на: Пет Май 19, 2006 22:29    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.tpetrov.com/ElC_Catalog.asp?SearchText=%EA%EB%E8%EC%E0%F2%E8%EA&Groups=0 Тука има,ама не знам дали ще ти свършат работа.На мен също ми трябва за Санио,а пък самото дист.е на Хаер.
tsuko
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Сря Май 24, 2006 0:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ти за отговора колега днес намерих КТ-108Q в наше село. Много лесно се програмира в листата с климатиците които поддържа има Sanyo ,a Osaka не фигурира ,но въпреки това стана с код 060.
Е няма програмируем таймер като оригиналното ,но това не е екстра която много ще ми липсва.

Това е снимка на въпросното дистанционно

http://tsuko.hit.bg/Upload/S3700093.jpg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
tehnica
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: ЕЛХОВО

МнениеПуснато на: Вто Май 30, 2006 23:04    Заглавие: Търся дистанционно за климатик OSAKA прозоръчен 12-ка Отговорете с цитат

tsuko написа:
Благодаря ти за отговора колега днес намерих КТ-108Q в наше село. Много лесно се програмира в листата с климатиците които поддържа има Sanyo ,a Osaka не фигурира ,но въпреки това стана с код 060.
Е няма програмируем таймер като оригиналното ,но това не е екстра която много ще ми липсва.

Това е снимка на въпросното дистанционно

http://tsuko.hit.bg/Upload/S3700093.jpg
При мен работата стана с универсалното на пилот,а разликата в надписите е защото на климатика са залепили табелка на санио.
BLV
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: София,България

МнениеПуснато на: Сря Май 31, 2006 6:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Предполагам, че и двете марки климатици ползват един и същи принцип на управление (RC5 ili ITT), кодовете са близки и за различните модели е вазможно съвпадение.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Май 31, 2006 7:00    Заглавие: Отговорете с цитат

BLV написа:
Предполагам, че и двете марки климатици ползват един и същи принцип на управление (RC5 ili ITT), кодовете са близки и за различните модели е вазможно съвпадение.

-Никога до сега не съм виждал посочените от теб протоколи Rolling Eyes да се използват за обмен при климатици - при всяко натискане на бутон при климатиците се предава "плилично" количество информация, а въпросните протоколи са твърде "кратки" за да могат да се справят с подобна задача!
-"Кодовете" не могат да бъдат близки! Кода е такъв, какъвто е, нали за това е код? Съвсем друг е въпроса, когато се използва един и същи протокол на обмен как се интерпретират различните команди (кодове).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Потърси "Търся дистанционно за климатик OSAKA прозоръчен 12-ка" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Търся дистанционно за климатик OSAKA прозоръчен 12-ка" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Купувам / Продавам / Заменям - Buy / sell / trade Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети