Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Стъклотекстолит ...?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Чет Ное 04, 2004 21:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Aко не греша някаде в този форум четох, че става въпрос за някакво самозалепващо фолио, а не за хартия Rolling Eyes след това с ютия се минавало и мастилото се отделяло върху платката
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
YHV
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Ное 05, 2004 9:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Не че си правя платките в домашни условия, но ми стана интересно как правите платки Very Happy. Само не ми стана ясно как се пренасят пътечките от хартията на платката!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гост

МнениеПуснато на: Нед Ное 07, 2004 9:05    Заглавие: Отговорете с цитат

За тези които са от София проблем с азотната киселина няма. Цената и е 80 стотинки литъра. За ецване на платки се разрежда в отношение 1/3.Една част киселина 3 части вода. Ецването става по-бързо от колкото с железния хлорид и е в много пъти по-евтино
Да и аз мисля, че при тази цена е доста по-евтино с азотна киселина, но, в този случай не става използване на маркер за изчертаване на пистите и се налага използване на лак или мастило което не съхне толкова бързо Rolling Eyes . Някой знае ли във В.Търново къде се продава азотна киселина Question
Върнете се в началото
ariel
Гост

МнениеПуснато на: Сря Ное 17, 2004 7:04    Заглавие: печатни платки Отговорете с цитат

Аз правя графичния оригинал на мастилен принтер по следния начин;
печатам оригинала на платката на прозрачно фолио за мастилени принтери. Ведъж нормално и веднъж огледално. след това слагам двата графични оригинала един върху друг с мастилото навътре, да съвпаднат точно и ги залепвам с тиксо по два ръба. Твърдя, че става по добре от лазерните принтери които са ми били на разположение. Прозрачното фолио го купувам от "офис уан" струва около лев листа
Работя с лак Позитив 20 и ецвам с ферихлорид . Става добре и с рецептата с перхидрола.
Върнете се в началото
Потърси "Стъклотекстолит ...?" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Стъклотекстолит ...?" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети