Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
какви са съвременните технологии...
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
cece
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Апр 29, 2006 21:07    Заглавие: какви са съвременните технологии... Отговорете с цитат

какви са съвременните технологии за изработка на усилвателите на една HiFi стерео уредба? имам предвид какви схеми използват, едва ли общ колектор, какви са тия "sound processor"-и... изобщо технологията на изработка каква е
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
guitman
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Нед Апр 30, 2006 8:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Откъм аналоговото част, от 30-40 години няма нищо ново. За управлението има много варианти, толкова че най добре търси и чети.
cece
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Май 03, 2006 23:18    Заглавие: Отговорете с цитат

ами аналогово-цифровата част, само цифровата и цифрово аналоговата или там каквито са. чувал съм за някви там ЦАП АЦП... тва какво са
Върнете се в началото
guitman
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Май 04, 2006 7:04    Заглавие: Отговорете с цитат

ЦАП-а или DAC-а е цифрово-аналогов преобразувател, преобразува сигнала от цифров в аналогов. АЦП или ADC е обратната, прави аналоговия сигнал цифров. Вземи го прочети защото материята никак не е малка и не може да ти се обясни във форума. Всеки иска да му стане ясно без да чете, но не става.
cece
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Май 07, 2006 11:33    Заглавие: Отговорете с цитат

мерси за помощщта. а само да попитам какъв е смисъла и защо така правят аналогов сигнал-> цифров-> аналогов пак, неможе ли само аналогов примерно?
Върнете се в началото
old4
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Май 07, 2006 12:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами ако караме само с аналогови ще сме още със стрелкови мултицети и магнетофони с роки Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
guitman
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Май 07, 2006 13:13    Заглавие: Отговорете с цитат

cece написа:
какъв е смисъла и защо така правят аналогов сигнал-> цифров-> аналогов пак, неможе ли само аналогов примерно?

Ти пак я караш както си знаеш, обяснението не може да се напише в два реда. Прави се в зависимост от потребността, може да е заради по добро отношение сигнал шум, може да е заради по добра компресия върху някакъв носител, заради предаване в ефир с по ниски смущения и така нататък. Тия неща ще ти се изяснят когато прочетеш подробно за тях, за това че звукът е аналогов и за начините той да се преобразува в електрически сигнали, както и предимствата и недостатъците на различните варианти. Апелирам те да не питаш повече тук, защото в този фирум обменяме опит и си даваме съвети един на друг а не се обучаваме в основи на електротехниката електрониката и електрическите сигнали.
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Нед Май 07, 2006 13:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Не е точно така-HI-FI-бива комерсиална или маняшка техника-първата за която ти говориш става все по-цифровизирана,все по-неиздържлива и т.н.-предназанчена основно за най-масовия потребител-лъскава,със много екстри и никакво качество на звука.
Втората е за маняците-факта,че има все още фирми и съм сигурен,че и след 50години ще има,които произвеждат сериино радиолампи или пък лампови усилватели е показателен.И че тази апаратура струва в пъти повече от комерсиалната-също е факт!Че свири милион пъти по-качествено-също.
Факта,че в България се продават в момента лампови усилватели с перфектен дизайн,не по-лош от фабричния и мощности от порядъка на 20-50 вата по за 1000лв и отгоре и то правени от разни домашни конструктори.А същевременно в Техномаркет тояжки системки по за жълти стотинки-има купища!
http://bgaudio.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3225
Примерно виж този 4ватов звяр за 440 кинта.
Така че има и съвременно HI-FI с хиляда вида дигитални обработки на звука,има и съвременно HI-FI с лампи,но второто вярвай ми в никав случай не е по-лошо от първото!
Или простичко,казано въпреки,че не се имам за някакъв велик слухар и хай-фист-Ако ша е да слушам магазинска системка и MP3-ки-по-добре да си пусна ВЕФ-а! Laughing
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
raxell
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Май 07, 2006 18:25    Заглавие: ре Отговорете с цитат

old4 написа:
Ами ако караме само с аналогови ще сме още със стрелкови мултицети и магнетофони с роки Laughing

А защо не , аз си ползвам един хартман/браун още от времето на дядо ми и да ти кажа не ме е подвеждал до сега , а за цифровите които имам не мога да кжа същото , особено на звукови честоти Wink
И ролковия още си го слушам , а като мине някой край работилницата и види какво /и как /свири , не вярва че е имало подобно качество аудиотехника и то преди години Wink
old4
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Май 07, 2006 18:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Raxell не знам кой набор си аз съм 47г. и мога да ти кажа съвсем откровено че това което пишеш е чиста уйдурма Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Потърси "какви са съвременните технологии..." в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "какви са съвременните технологии..." в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети