Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Монтаж на турско занранване на ТВ Samsung mod. 3339T

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Гост

МнениеПуснато на: Сря Апр 26, 2006 19:00    Заглавие: Монтаж на турско занранване на ТВ Samsung mod. 3339T Отговорете с цитат

Трябва ли да се правят някакви допълнителни преравотки или се включва направо на мястото на старото. За пръв път ще монтирам такова досега съм възтановявал оргиналното. чипа е SMR40200. Ще съм благодарен за вашите съвети ще следя форума а които иска може да ми изпрати съобщение на e-mail:milenh_68@abv.bg
Върнете се в началото
G_ANEV
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Сря Апр 26, 2006 19:37    Заглавие: самсунг Отговорете с цитат

Прочети какво е написал mitkois по долу във същият форум Idea
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Сря Апр 26, 2006 19:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Не е сложно но си има малко и тънкост .Ако ти е 14" телевизора то новото опира в кинескопа и трябва преди да го запоиш да пробваш като завреш шасито дали няма да опира и да го запоиш малко под наклон.Махаш оригиналния траф и аз даже пробивам нови две дупки в които да влезат изводите на турското без да ги изкривявам.Вече сам ще се ориентираш как да му подадеш плюса и минуса от електролита след греца.Ако на новото имаш диод и кондензатор за 15в то аз ги махам давам накъсо местото на диода и вече следиш на самата платка да не размениш изводите.Накрая за успокоение на душата слагаш и един ценер на изхода на 115в както си имат другите телевизори.Някой колеги препоръчват да се сменят електролитите на турското с нови но аз досега не съм правил тая операция и за щастие още не ми е идвал повторно за ремонт. Very Happy
velo
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: dimitrovgrad

МнениеПуснато на: Сря Апр 26, 2006 20:02    Заглавие: Re: Монтаж на турско занранване на ТВ Samsung mod. 3339T Отговорете с цитат

Гаранция ще имаш гадни смущения в картината.Ама триябжя да се сетя как се премахваха...Ако имаш смущения пиши пак ще се сетя.Успех
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Добри
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Апр 26, 2006 20:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Поддържам 10 телевизора Самсунг в една зала и всички са със сменено захранване. Турските са качествени но си имат и недостатъци. Един от тях е некачествените електролитни кондензатори, за две години непрекъсната работа със турските захранвания съм ги подменил всичките кондензатори. Иначе монтажа е лесен, вадиш импулсния трансформатор и поставяш новото захранване на негово място. Непременно провери напрежението във вторичната страна и добави R2M за твоя сигурност. Приятна работа.
G_ANEV
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Сря Апр 26, 2006 20:08    Заглавие: самсунг Отговорете с цитат

Не се ли вдигаха стойнастите на кондензаторите? А не е лошо и да го презапоиш че да няма ядове после .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
tvpetrov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Казанлък

МнениеПуснато на: Сря Апр 26, 2006 20:33    Заглавие: Отговорете с цитат

И накрая и аз да ти подскажа нещо.За да избегнеш евентуални смущения тип моаре вземи и закъси двете маси на имп.трансформатор отдолу на платката.
Върнете се в началото
velo
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: dimitrovgrad

МнениеПуснато на: Сря Апр 26, 2006 20:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Колега моля те уточни за другя колега за кои маси говориш за да нямя бум:))))))))))
Върнете се в началото
tvpetrov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Казанлък

МнениеПуснато на: Сря Апр 26, 2006 20:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Вярно,така е,но мисля че е ясно за кои става въпрос.Естествено че за двете маси във вторичната верига,а ако не е станало ясно по добре да не рискува да го прави .Както виждам и ти би могъл да ме коригираш,но както и да е мисля че сега всичко е точно и му желая успех Very Happy
Върнете се в началото
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Сря Апр 26, 2006 20:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Винаги меня кондензаторите в захранването с нови- и слагам R2M,като цяло не съм имал проблеми впоследствие-кара.
Щом
Цитат:
За пръв път ще монтирам такова досега съм възтановявал оргиналното

значи си колега-Заповядай във форума и се регистрирай,не бъди Гостенин Cool
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Потърси "Монтаж на турско занранване на ТВ Samsung mod. 3339T" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Монтаж на турско занранване на ТВ Samsung mod. 3339T" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети