Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
alpine cda 7894rb

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
franko
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Чет Апр 20, 2006 9:06    Заглавие: alpine cda 7894rb Отговорете с цитат

колеги изпадна ми едио cd alpine cda 7894 . свири страшно но за около една минута . на входовете на аудио процесора tda7402 има сигнал но на изходите след около една минута вече няма също така и на другия процесор на 51 кръче където е управлението на крайното изчезват 5-те волта( това всичко след около минута работа ). след изключване на захранването тръгва пак но пак за около минута. Дали е от tda 7402 . Откачил съм всички крака на тда-то където пише муте .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Апр 20, 2006 10:10    Заглавие: Отговорете с цитат

По скоро е някой прегряващ стабилизатор на 5 волта,поради повишена консумация от изтекъл кондензатор да речем??
Върнете се в началото
franko
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Чет Апр 20, 2006 12:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерих някои от кондензаторите изглеждат здрави.Сега ще пробвам и със замяна за по сигурно,но захранването на тда 7402 е 8.5в.Не разполагам със схема но по datasheeta на 7402 виждам,че е в норма.Реших да пробвам и със смяна на тда 7402,но се оказа голям проблем с намирането и.
Върнете се в началото
Гост

МнениеПуснато на: Чет Апр 20, 2006 23:26    Заглавие: Alpine cda7894 Отговорете с цитат

За тоя алпина CDA7894 някой няма ли друго мнение . И мене ме заинтересува темата
Върнете се в началото
tsuko
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Пет Апр 21, 2006 0:26    Заглавие: Отговорете с цитат

franko написа:
Мерих някои от кондензаторите изглеждат здрави.Сега ще пробвам и със замяна за по сигурно,но захранването на тда 7402 е 8.5в.Не разполагам със схема но по datasheeta на 7402 виждам,че е в норма.Реших да пробвам и със смяна на тда 7402,но се оказа голям проблем с намирането и.

Стойчо много правилно те ориентира според мен понеже повечето нови целокупни стабилизатори (специализирани интегрални схеми ) имат термо shut down,защити от късо и какво ли още т.н а на някой модели ги проектират на един кристал с крайното стъпало което според мен не е много удачно като вариянт но те си знаят.... да не би случаят при теб да е подобен (power amp+ power supply IC) защото ако е така ти препоръчвам да започнеш от крайното стъпало.

Имал съм подобен случай с JVC касетофон от прекомерното загряване силиконовата паста на НЧУ се беше втвърдила и вместо да подобрява топлопроводимоста точно обратно беше станала изолатор и термозащитата сработваше при по сериозно натоварване или след няколко минути работа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Гост

МнениеПуснато на: Пет Апр 21, 2006 19:50    Заглавие: Alpine cda7894 Отговорете с цитат

Моя проблем се реши като закачих механиката на CD-то . Оказа се че си търси механиката а иначе захранването и НЧУ-то са отделни чипове.
Върнете се в началото
Потърси "alpine cda 7894rb" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "alpine cda 7894rb" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети