Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Промяна в кода на 93С46А
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
v_iliev
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Апр 18, 2006 22:10    Заглавие: Промяна в кода на 93С46А Отговорете с цитат

Здравейте!
Питането ми не е съвсем за този форум, ама "ако мине" Wink
Модераторите да я преместят ако решат.
Та на въпроса, обръщам се към по опитните ( със серията 93СХХ)- на какво може да се дължи промяна в кода, записан в една 93С46А при свалянето от един и впоследствие запояването в друг прибор, чиято памет вече си е променила кода (самопроизволно) и прибора не работи. Процесора изглежда работещ, но програмата не се изпълнява правилно, по просто - не работи. При демонтирани памети двата прибора се държат идентично, но иначе паметта от работещия се прецака нещо при опита да пусна неработещия с нея. Захр. напрежения са наред, няма други влияния, не смятам, че паммета е прегрявана.
Мисля си за контролно число,записано в паметта за работа със съответния процесор т.е някаква защита. Някакъв опит?!
П.С. Надписа в/у чипа е:
817AD
C46A , производство на Fairchaild
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Апр 18, 2006 22:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Напиши все пак какъв е "прибора".
"Контролното число" (сума изчислена по определен начин и състояние на паметта) не може да се счита за защита (особенно при памети от типа EEPROM чието прдназначение е да съхраняват текущи т.е. различни данни).
Ако говорим за контролна сума на EPROM/PROM/ROM (съдържащ определена програма която винаги трябва да е такава и няма как да бъде изменено съдържанието на която и да е клетка от паметта - тогава -да) или за контролната сума на кода на даден микроконтролер.
Случая тук явно е друг.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
v_iliev
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Апр 19, 2006 7:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Не е тайна, но и не е ширпотреба, затова смятам дадения случай няма значение типа на прибора.
Върнете се в началото
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Сря Апр 19, 2006 21:54    Заглавие: Отговорете с цитат

v_iliev написа:
Не е тайна, но и не е ширпотреба, затова смятам дадения случай няма значение типа на прибора.

Според мен типа на прибора има огромно значение, но проблема си остава твой, щом не искаш да го споделиш изцяло. В този форум врачки няма.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
v_iliev
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Апр 20, 2006 18:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен съм прав за типа понеже не носи конкретна информация за схемното решение. Шината за комуникация е microwire, захранване 5V, 16 bit режим на работа на паметта, толкова.
Всъщност типа е от значение ако някой знае програмата в процесора, за което съм убеден, че няма начин.
Въпроса ми е принципен, не питам за определено устройство, а някой да сподели опит ако му се е случвало нещо подобно, как или защо, ако е установил причината. Не ангажирам никой да отговаря и ако никой няма подобен опит, който да иска да сподели с останалите във форума темата да се счита за изчерпана.
Върнете се в началото
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Апр 20, 2006 21:06    Заглавие: Отговорете с цитат

v_iliev написа:
Според мен съм прав за типа понеже не носи конкретна информация за схемното решение. Шината за комуникация е microwire, захранване 5V, 16 bit режим на работа на паметта, толкова.
Всъщност типа е от значение ако някой знае програмата в процесора, за което съм убеден, че няма начин.
Въпроса ми е принципен, не питам за определено устройство, а някой да сподели опит ако му се е случвало нещо подобно, как или защо, ако е установил причината. Не ангажирам никой да отговаря и ако никой няма подобен опит, който да иска да сподели с останалите във форума темата да се счита за изчерпана.

Ами ако устройството ти е такова, че всеки път процесора променя данните в паметта? За мен въпроса е приключен, както и за колегите тук. Това си личи и от участието им в темата ти, което и те като мен вероятно намират за безпредметно.

Последната промяна е направена от Tokio на Чет Апр 20, 2006 21:09; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Boiko
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София-Люлин 8 зад Билла 0888 491 426

МнениеПуснато на: Чет Апр 20, 2006 21:07    Заглавие: Отговорете с цитат

v_iliev,
Вида на устройството има значение защото:
1. Различните фирми-производители, ползват различни алгоритми за кодиране на функционален достъп.
2. Инструкциите от програмната памет се обръщат за обмен на данни към различни адреси на еепрома, при различните устройства.
3. Съществува база данни за много видове кодирани устройства и методи за достъп до кодовете.
4. Много устройства са привързани към други такива и автономна работа е възможна след "специализирана" намеса.
5.
6.
т. н.
и не на последно място:
Правилата на форума.
С подадената информация не очаквай полезен отговор.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Апр 20, 2006 21:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Boiko написа:
v_iliev,
Вида на устройството има значение....
...с подадената информация не очаквай полезен отговор.

Поздравления за точния отговор!
Върнете се в началото
danstef
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Апр 20, 2006 22:44    Заглавие: Отговорете с цитат

При мен също преди време се беше получило нещо подобно. Само, че касетофона беше FORD 2014, а паметта му 77007MC. Колкото пъти прочитох паметта (с програматор SeeProg), толкова пъти тя си сменяше кода след поставянето и пак на дъното на касетофона. За това питах и в други форуми, но неможаха да ми отговорят. Явно както казва Tokio - устройството е такова, че всеки път процесора променя данните в паметта. Незнам в този касетофон дали е така, ама наистина се променяха данните (само някои). Основните байтове с кода бяха същите. Това го пиша, защото 93С46 е аналог (ако не се лъжа) на 77007МС и вероятно проблемът е подобен.
Върнете се в началото
Boiko
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София-Люлин 8 зад Билла 0888 491 426

МнениеПуснато на: Пет Апр 21, 2006 5:29    Заглавие: Отговорете с цитат

danstef,
93С46 не е аналог на 77007МС. Организацията е различна, както и 6 и 7 пин. 77007МС не се чете от всеки програматор и при некоректно четене се променя съдържанието на дъмпа, което те е навело на неточното заключение че при всяко поставяне, процесора променя кода. Коректно четене съм постигал с една ДОСовска програмка а от 2001 г. чета и пиша само с Оринж 3. 93С46 успешно може да поставиш на мястото на 7002MN010.
Успех в разкодирането.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Потърси "Промяна в кода на 93С46А" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Промяна в кода на 93С46А" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети