Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Търси в цяла България :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Търся схема за 12V вятърен генератор
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
nanko
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Апр 17, 2006 9:45    Заглавие: Търся схема за 12V вятърен генератор Отговорете с цитат

Здравейте!
Правя си малък вятърен генератор от автомобилно динамо. Необходима ми е електронна схема за управление процеса на зареждане на акомулаторните батерии.
Ако имате някакви препоръки по отношение на модела автомобилен генератор ще ги прочета с интерес!
Благодаря ви!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stivemaster
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: варна

МнениеПуснато на: Чет Май 25, 2006 19:17    Заглавие: за вятърния генератор Отговорете с цитат

Здравей пич супер много се радвам че намирам съмишленик в една област в която сигурно си забелязал това не се среща често.Това обаче не бива да те отчайва и да те кара да мислиш че едвали не живееш в Иран макар че доказателства за това навсякъде около теб.Та на въпроса докъде си стигнал в разработката щото аз тепърва се нагнетявам дали да почвам да си купувам необходимите неща.Има реална възможност поради липса на информация да запецна и според това колко важна е липсващата това да е окончателно запецване вече ми се е случвало да затварям пари в неща които едвали скоро ще завърша.Аз съм си наумил да си взема едно генераторче от Пасат примерно от такъв с климатик 150А/12v и да му преработя ротора така че да се получат 12 гнезда за магнитите.Още не съм се спрял на размера на магнитите предполагам нещо като(50/25/6мм)както и нямам яснота как точно ще ги поръчам и получа от щатите.Относно реле-регулатора не съм съвсем наясно мислех да видя кво ще прави оригиналния такъв и тогава да мисля.Конверторите 12/220 примерно 2000W също са кът забелязах.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
petrushinov
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Чет Май 25, 2006 20:34    Заглавие: Отговорете с цитат

здравейте доста интересна задачка сте си наумили но може да ви помогна и до накаде със следното инфо Smile www.sinecare.com от тях си взех инверторче на компа 500 ватово много съм доволен предвид цена - възможности . един такъв инвертор на акумулатора на акумулатора алтернатора ........... и си готов ........ ще се радвам ако съм бил полезен Smile и успех със задачката
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bodan
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Лом

МнениеПуснато на: Чет Май 25, 2006 21:54    Заглавие: Re: Търся схема за 12V вятърен генератор Отговорете с цитат

nanko написа:
Здравейте!
Правя си малък вятърен генератор от автомобилно динамо. Необходима ми е електронна схема за управление процеса на зареждане на акомулаторните батерии.
Ако имате някакви препоръки по отношение на модела автомобилен генератор ще ги прочета с интерес!
Благодаря ви!

Здраво и от мен ! Хич не съм наясно с темата но
бих коментирал следното ! Автомобилният генератор за да е
ефективен доколкото знам му трябват юопределено минимални обороти . Не съм запознают колко но това явно трябва да го обмислите !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
stivemaster
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: варна

МнениеПуснато на: Пет Май 26, 2006 9:40    Заглавие: Re: Търся схема за 12V вятърен генератор Отговорете с цитат

Цитат:
Здраво и от мен ! Хич не съм наясно с темата но
бих коментирал следното ! Автомобилният генератор за да е
ефективен доколкото знам му трябват юопределено минимални обороти . Не съм запознают колко но това явно трябва да го обмислите !

Прав си само че използван в автомобила където за да произведе ток в статорните намотки той трябва да бъде индуциран в роторните където акомулатора подава 12в ние говорим за друго - модификация с магнитен ротор.
Върнете се в началото
мульо
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Май 26, 2006 11:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Може да помогне:
http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=3922&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=&topicshow=%C5%EB.%E5%ED%E5%F0%E3%E8%FF%20%EE%F2%20%E2%FF%F2%FA%F0%E0
Върнете се в началото
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Май 26, 2006 12:07    Заглавие: Отговорете с цитат

автомобилния генератор заедно с автомобилния релерегулатор си е завършена система за зареждане на акумолатор.Просто сложи и реле регулатора...
Върнете се в началото
Гост

МнениеПуснато на: Пет Май 26, 2006 13:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Stoy40 написа:
автомобилния генератор заедно с автомобилния релерегулатор си е завършена система за зареждане на акумолатор.Просто сложи и реле регулатора...

Знам но поради спецификата на тази задача /виж условието за модификация/ релерегулатора няма да може да контролира подавания а от там получения ток както е в оригиналната схема и всъщност се получава много по-голям диапазон от напрежения което мисля че ще доведе до изпукването на регулатора който между другото ако няма роля по хубаво да се спести защото струва между 80 и 120 лв. като нов разбира се.
Върнете се в началото
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Май 26, 2006 13:57    Заглавие: Отговорете с цитат

за стабилизатор се използва акумолатора в тази система,ако не се допуска да се разрежда прекомерно напрежението ще е стабилно в диапазона 12-14.4 волта при консумация до 300 вата освен зареждането на акумолатора около100 вата,което е работния диапазон на един 50-60 ампрчасов реле регулатор....ако си намериш от КАМаз нещата се удвояват Laughing Laughing
Върнете се в началото
Ceko
Гост

МнениеПуснато на: Пет Май 26, 2006 21:23    Заглавие: Amii Отговорете с цитат

Anonymous написа:
Stoy40 написа:

Знам но поради спецификата на тази задача /виж условието за модификация/ релерегулатора няма да може да контролира подавания а от там получения ток както е в оригиналната схема и всъщност се получава много по-голям диапазон от напрежения което мисля че ще доведе до изпукването на регулатора който между другото ако няма роля по хубаво да се спести защото струва между 80 и 120 лв. като нов разбира се.

По принцип не си много прав, ако махнеш реле регулатора на колата напрежението може да достигне до 80 волта.
Така че си мисля че би могъл да ти свърши работа , но може да направиш и перките да променят ъгъла си и така да постигнеш стабилни обороти , кото зависят един път от натоварването и най вече от силата на вятъра.
Върнете се в началото
Потърси "Търся схема за 12V вятърен генератор" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Търся схема за 12V вятърен генератор" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети