Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Ако някой знае нещо....

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Вто Апр 11, 2006 19:31    Заглавие: Ако някой знае нещо.... Отговорете с цитат

Колеги утре ще трябва да правя нещо несвойствено в смисъл че ме викат в болницата в едно от отделенията не им работят алармите. До всяко легло има бутон и когато го натиснат трябва при сестрите да пищи. Донесоха ми тази мечер един такъв бутон и това дето е при сестрите.Казват че му се подавало 220в ток но не ми се вярва защото от тия клеми дето се подават уж220 пътечките отиват в едно реле и от него на един грец с 4 броя мощни диоди и изправеното напрежение се филтрира с електролит 2 200мкф на 25в . По моите науки едва ли е така.
Та въпроса ми е ако някой се е сблъсквал с такива уредби аларми да ме упъти дали така се подават 220в или трябва някъде да има понижаващ траф.
fonev_tv
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: СОФИЯ ул.Макгахан 11

МнениеПуснато на: Вто Апр 11, 2006 19:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Нарисувай схема така е неясно
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Noel
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив Skype - Noel1960

МнениеПуснато на: Вто Апр 11, 2006 19:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Коцев , трябва да има понижаващ трансформатор , мисля че системата работеше на 24в.В нашата болница бяха в отделение в стената в коридора 2 бр. Главно горяха диодите на грецовете и дефектираха релетата. Бяха стари нещо от рода на SFR но може и да греша. релетата са с няколко превключващи групи и не всякакви ставаха тъй като участваха и лампите в веригите им за включване

P.S. Принципна схема имаше в един стар учебник по промишлена електроника , жълт на цвят но за съжаление не помня автора....
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Вто Апр 11, 2006 19:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Да това е все пак сламка за която да се хвана . Утре в 9 часа ще отида на место да огледам как е а тия неща дето ми ги носиха тая вечер лесно ще ги щтракна и покажа.
Потърси "Ако някой знае нещо...." в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Ако някой знае нещо...." в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети