Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Въпрос относно CD плеърите на Yamaha

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
eddie
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Авг 01, 2004 10:12    Заглавие: Въпрос относно CD плеърите на Yamaha Отговорете с цитат

Знам че мястото на тази тема не съвсем за този раздел, ама май в родното инет пространство никъде няма форум за Hi-Fi техника, за това моля предварително да ме извините, а и все пак това се явява електроника Smile

Въпроса ми е следният: навил съм да си взимам настолен CD плеър Yamaha CDX-596 (20 битов), и ме интересува някой има ли впечатления от настолните СД плеъри на тази марка като цяло - все пак цената никак не е малка, около 500лв, като цял най-много ме интересува надеждността. Лично аз съм имал 2 записвачки Yamaha, още имам едната и съм доволен - трета година вече записва без проблеми, без даже да е почиствана, а беше 2 години в интернет зала почти на входа й, и вътре сигурно е пълна с боклуци. В общи линии доста западни и руски форуми съм пообиколил, но там критериите на потребителите са различни - най-малко от финансовата им осигуреност, там почти не обръщат голямо внимание на модели от порядъка на 250$ (на няколко места ми препоръчаха "последния истински Ямаха СД плеър" - CDX993 - наистина сериозна изработка, тежи 12кг, има двойно захранване - едно за аналоговата част и едно за цифровата, трансформаторите са сложени във нещо като фарадеев кафез, две двойки 6,800uF/56V кондензатори, дето не съм виждал в повечето евтини усилватели , ама той струва 1000лв в Техномаркета и мога да си го взема само ако спечеля джакпота от тото-то) , освен това имат огромен избор от Hi-Fi компоненти и марки, каквито в България въобще няма (което си е напълно разбираемо). Като цяло преобладава мнението че звученето на Ямаха компоненти (сд, усилвател/рисивър, тонколони) е прекалено ярко, що се отнася примерно за класическа музика и джаз препоръчват други марки, като се набляга на факта че Ямаха звучат прекрасно за домашно кино, но не и толкова за Hi-Fi. Това лично за мен не е проблем - имам рисивър Ямаха и въобще не мисля, че свири прекалено ярко, или че не е достатъчно "музикален", още повече що се отнася до слушане на хард-рок, каквато музика предимно слушам, съществуват достатъчно положителни отзиви по форумите (а и в момента доокомплектовам системата със тонколони Таной, а те звучат сравнително меко и пасват на Ямаха)

Ако някой разполага с лични впечатления от СД плеърите на Ямаха ще се радвам да го сподели - имал ли е някакви проблеми и т.нт., благодаря ви предварително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гост

МнениеПуснато на: Пет Апр 15, 2005 16:34    Заглавие: Re: Въпрос относно CD плеърите на Yamaha Отговорете с цитат

ne znam dali sum zakysnql s otgovora .
само едно ще кажа.МНОГО ЯКИ
Върнете се в началото
IGBT
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Нед Апр 17, 2005 13:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Госте подкрепям те.Просто са ВЪРХЪТ ама има и китайчета Mad
Quantum
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Pyce

МнениеПуснато на: Нед Апр 17, 2005 21:21    Заглавие: Отговорете с цитат

ех тази Ямаха ей проверих в нета този модел ...... брей брей наистина солидно направено,,..,.. като че ли е правено по военните стандарти на Русия Laughing Laughing Laughing добро е тва животно аз лично с Ямахи не съм имал опит но един приятел имаше едно авторадио Ямаха три години работи безотказно дори не го е отварял да го чисти докато най накрая не му разбиха колата и го откраднаха. Sad Sad Sad

eddie за какво ще го ползваш този плейър? аз знам че такива плейъри ползват радиата да пускат по тях песни защото са много надеждни и там няма място за издънки Very Happy Very Happy Very Happy

а специално колоните аз съм почитател на Берингер и си мисля че те са едни от най-добрите Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Потърси "Въпрос относно CD плеърите на Yamaha" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Въпрос относно CD плеърите на Yamaha" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети