Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Търси в цяла България :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Антенен усилвател за кабелна телевизия
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
SVA86
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Vraca

МнениеПуснато на: Вто Апр 04, 2006 18:45    Заглавие: Антенен усилвател за кабелна телевизия Отговорете с цитат

Може ли някои да ми даде някаква прилична схема за антенен усилвател,която да мога да ползвам в къщи защото имам няколко телевизора а сигнала на кабелната ни е лош.Благодаря предварително! Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cvetomirconev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Севлиево

МнениеПуснато на: Вто Апр 04, 2006 19:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще стане по-лош Smile Трябва да го сложиш нагоре по трасето, там където сигналът е добър. С други думи работа на кабеларката.

My opinions might have changed, but not the fact that I'm right.
Върнете се в началото
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново #bgelectronics

МнениеПуснато на: Вто Апр 04, 2006 19:58    Заглавие: Отговорете с цитат

има смисъл усилвателя да е у вас ако при включване само на един телевизор сигнала е добър.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Апр 05, 2006 9:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Сигнала от кабелната трябва да бъде поне 60db ако се плаща.Разпределението на сигнала трябва да бъде с качествени сплитери а не тези жълтите от пазара.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
KokoBoko
Гост

МнениеПуснато на: Сря Апр 05, 2006 11:13    Заглавие: Dada Отговорете с цитат

pepi_voinishki1957 написа:
Сигнала от кабелната трябва да бъде поне 60db ако се плаща.Разпределението на сигнала трябва да бъде с качествени сплитери а не тези жълтите от пазара.

Разпредели го с тези 60dB на 4 телевизора и виж резултата , ако е равен по диапазона и е поне 60 на най високите честоти може да го усилиш с толкова колкото смяташ след това да разделиш примерно :
Ако имаш 4 TV-та и го разделиш по равно с 3 сплитера 1-во на 2 и след това всеки клон по на 2 получаваш загуба от 7-8 dB демек трябва да бъде усилен предварително с поне 10 за да може и за телевизора с най дългия кабел да има сигнал .
Ако е 60 dB най слабата програма, за един телевизор повече усилване не е желателно защото телевизора започва да прави кросмодулационни изкривявания в тунера ако са повече програми и също може да започне да се вижда застъпване на програма в програма ако са наредени програмите канал до канал , получава се от това че лентата която ще пропусне изходния филтър след тунера става по широка поради силния сигнал и вече не е 8 MHz .
Върнете се в началото
Гост

МнениеПуснато на: Сря Апр 05, 2006 11:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Най-лесния вариант е да си вземеш 20 децибела усилвател готов той се свързва веднага на кабела на кабелната а след него с тапове си връзваш до максимум 15 телевизора. Тествано е 100% Very Happy Таповете са по макс. 4 лева / усилвателя зависи от къде ще го вземеш.....

Според мен темата вече е изчерпана..............
А колкото да си направиш усилвател сам в домашни условия Shocked явно трябва да имаш мнооооооооого свободно време мерак пари за части и нерви
Върнете се в началото
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Апр 05, 2006 12:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Не искам да влизам в безмислени спорове.Предложих прост начин. В къщи съм го направил така:сплитер с три изхода със, затихване на всеки изход 7 db.Сплитера си го купих от самата кабелна и захранвам наи прекрасно три телевизора.Ако трябва да расъждаваме повече по темата трябва колегата да ни напише какво е входното ниво на сигнала, колко е дължината на наи отдалечения т.в.,колко т.в.та ще изполвува ,какъв е кабела.
Върнете се в началото
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново #bgelectronics

МнениеПуснато на: Сря Апр 05, 2006 13:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Имаше тема и за антенен усилвател
http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=9662&start=0&topicshow=ТВ%20предусилвател%20ДМВ
но пък имам и усилвател за 10 лв. който е с регулируемо усилване и се води 36 dB . Лошото при него е че първия изкара 5 мин. преди да му изгори трансформаторченцето от прегряване. Е смених го и попаднах на друг който работи нормално. Не знам дали усилва толкова 36 dB но ще е достатъчно. Марка няма и не мога да дам сведения Laughing Тей че има евтини варианти но пък трябва да се внимава с тях. Idea
Върнете се в началото
toltec
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Сря Апр 05, 2006 17:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Най добре да отворим една тема по този въпрос . Много хора пишат неща които не са си изяснили напълно . Усилвателите за кабелна телевизия имат доста параметри и усилването не е най-важния . Личното ми мнение е че там където не достига ниво най добрия усилвател става с един MAR купен от Електрон . Дали сплитера е китайски , тайвански или Wizi не е от чак такова значение .Теорията е една и съща , само ферита е различен. Имам доста фабрични схеми на усилватели и ако трябва ще ги сканирам ( или ще ги дам на някой на хартия па той да го прави )Ако някой има желание да пише л.с.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
cvetomirconev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Севлиево

МнениеПуснато на: Сря Апр 05, 2006 17:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Да им тегля и аз една майна на моята кабеларка... под 400 MHz се хваща горе-долу добре. Обаче над тази честота всичко е сняг и мъгла. И на всичкото отгоре в ниската честота са групирали най-тъпите канали, а интересните по-нагоре.

Ясно е, че усилвател няма да ми реши проблема, но какво бихте ме посъветвали да направя. Да се пробвам ли да сменя кабели и сплитери? Или тези симптоми са по-скоро по вина на кабеларката?

My opinions might have changed, but not the fact that I'm right.
Върнете се в началото
Потърси "Антенен усилвател за кабелна телевизия" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Антенен усилвател за кабелна телевизия" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети