Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Търси в цяла България :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
da znaete kak se pravi zahranvane po LAN MREJA
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
stamen_p
Гост

МнениеПуснато на: Съб Юли 31, 2004 19:05    Заглавие: da znaete kak se pravi zahranvane po LAN MREJA Отговорете с цитат

kak se pravi zahranvane po lan kabel za po dalgo raztoianie
Върнете се в началото
Петров
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Юли 31, 2004 20:44    Заглавие: Отговорете с цитат

По 7 и 8 проводници пускаш 20-25V DC а при хъба който използваш за репийтър поставяш стабилизатор на напрежение равно на захранващото на хъба.

Проблема при дистанционното захранване е че при мълнии се индуктират много по високи напрежения в кабела и се увеличава многократно риска от поврвди на хъбовете и устройствата включени в крайните точки.

За да избегнеш това е задължително да използваш LAN протектори чиито защитни изводи са дадени към земя.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ToHu
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Авг 01, 2004 0:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Хм а заюо да е по високо индуцираното напрежение, аз не виждам причина.
По въпроса, използваш и двата чифта за да имаш по малко съпротивление. Ако еза един суи няма голямо значение но за повече има. При 60 V и импулсни стабилизаори може да покрие 7-8 участъка по 100 м, при 80 V около 12-13 участъка, естествено всичко зависи от КПД-то на стабилизаторите и консумацията на суичовете, е естествено и дължината на трасето. Има готови решения, погледни тук eldevice.net , easy power II, в момента вече не го предлагам но мисля мога да ти дам информация кой го произвежда, а скоро ще пусна статийка по тая тема в бъг бг
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново #bgelectronics

МнениеПуснато на: Нед Авг 01, 2004 10:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Петров написа:
По 7 и 8 проводници пускаш 20-25V DC а при хъба който използваш за репийтър поставяш СТАБИЛИЗАТОР на напрежение равно на захранващото на хъба.

Мисля че, може и без стабилизатор, тъй като такъв е вграден във swithc-а и той е за 5V.А адаптера казват че трябвало да е 7,5V.Еми 7,3V е минималното входно за 7805.... има някаква връзка това 7,5 със стабилизатора-възможно най високо КПД.Но аз моя switch му пуснах и 30V директно!И си бачкаше!Най добре е да се отвори и да се види какъв стабилизатор има и в справочник да се провери какво напрежение са допуска на входа му.За 7805 е 30-35V.Е за по високо напрежение едно по-голямо резисторче ще оправи нещата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
lachko973
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Авг 01, 2004 15:22    Заглавие: опаа :) Отговорете с цитат

За 7805 е 30-35V.Е за по високо напрежение едно по-голямо резисторче ще оправи нещата.

Smile Това все едно не съм го видял Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Гост
Гост

МнениеПуснато на: Нед Авг 01, 2004 17:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Моята мрежа сам я направил така: пускам 60V променливо по кабела като трфа ми е доста корав около 250 W, после при суича го прекарвам през едно импулсно което ксам си изработвам но ги има и готови в сайта на www.neomontana.dir.bg така захранвам приблизително около 10 поредни суича а на края сам поставил една платка с едно реленце което ми прекасва следващото захранване и после още толкова сучлета.Като започне грамотевична буря като изключа основния траф които е при мен се спират и другите които имам по абонатите.
Дано да сам бил полезен.
Върнете се в началото
lachko973
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Авг 02, 2004 1:42    Заглавие: това е верния отговор Отговорете с цитат

Браво! Точно така се прави.
Може и тук там да се премятат surge protectors за разнообразие, но това не е тема да дискусията Very Happy.
Иначе това е правилната топология на Power over ethernet-a (Правилна и възможно най-ефтина, защото само фантазията може да ограничи броя на нужните и не чак толкова гъзариики, с които да се глези доставчика и да се хвали пред конкуренцията Mr. Green ).
Върнете се в началото
slav4o_com
Гост

МнениеПуснато на: Сря Авг 04, 2004 20:18    Заглавие: Re: опаа :) Отговорете с цитат

lachko973 написа:
За 7805 е 30-35V.Е за по високо напрежение едно по-голямо резисторче ще оправи нещата.

Smile Това все едно не съм го видял Smile

Question Question Ами ако се по кабела се пусне до =30V стабилизатора в суича ще си работи.Ако е по високо трябва да се постави последователно гасящ резистор който ще намали по високодо напрежение до под 30V.Това имам предвид.В крайна сметка един траф, един крец,един електролитен кондензатор (по голям) и няколко по мощни резистора ще свършат работа. Very Happy
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Авг 04, 2004 20:43    Заглавие: Отговорете с цитат

slav4o_com, мислиш ли, че е така както си го представяш???? !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
slav4o_com
Гост

МнениеПуснато на: Сря Авг 04, 2004 23:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Имах един switch и съм му пускал 30V Exclamation . А се водеше че е за 7,5 Волта ( Idea което е малко над 7,3 - минималното входно за 7805, за да има голямо КПД стабилизатора и адаптера да не се товари излишно Idea )... ми ако има възможност да се отвори switch-a и се установи наличие на такъв стабилизатор какъв ще е проблема Question Very Happy
Върнете се в началото
Потърси "da znaete kak se pravi zahranvane po LAN MREJA" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "da znaete kak se pravi zahranvane po LAN MREJA" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети