Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Великата тайна на водата
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Яну 29, 2008 14:40    Заглавие: Великата тайна на водата Отговорете с цитат

Това е документален филм в обновен вариант. Предметът на филма е водата. Той я показва в една друга много интересна светлина. Експерименти показани във филма, доказват теорията, че водата има памет. Той показва също, че лошите мисли на човек могат да променят водата. Както и позитивните мисли. Да променят водата обаче, не като химически състав, а като структура. Доказва също, че дори и противна зловонна вода, може да бъде лечебна, благодарение на позитвните мисли и чувства. Но всичко това е за водата в която се къпем, която пием, което използваме за всякакви цели. Но нали човекът е 90 % вода! и в крайна сметка отново достигаме до извода, че водата е най-меката и същевременно най-голямата сила на Земята. Защото тя е способна да прекъсне живота на едно човешко създадие в зависимост от неговите чувства.

Свалете от: http://zamunda.net/details.php?id=93898
и http://bgshare.com/search_ok.html?ime=velikata+taina+na+vodata&raz=all&size_select=&size=&sort_type=data&sort_order=DESC

Ето и допълнителна информация: http://www.imadrugpat.org/books/message_water.pdf
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Вто Яну 29, 2008 14:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Мдаа,добър филм,гледал съм го преди време.
В "колибката" също го има.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ILIAN
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Вто Яну 29, 2008 22:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Допълвам темата на Жоро,с още един материал за рускочетящите .
http://up.spbland.ru/files/07123034/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bobykafe
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Стара Загора

[download attachment]
МнениеПуснато на: Сря Яну 30, 2008 9:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Който иска, да си вярва....
В книгата, дадена от ILIAN, пише, че разтопената вода била много полезна. Да кажем, че е вярно. После пише, че ЗАТОВА прелетните птици се връщали на север, за да отгледат потомство. Да допуснем, че е така Shocked А защо след това твърдят, че тази вода пази свойствата си не повече от 4-5 часа ??????
Върнете се в началото
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Сря Яну 30, 2008 17:47    Заглавие: Отговорете с цитат

bobykafe неведнъж и вярата е момагала!Да не давам общоизвестни примери...И в крайна сметка мисля,че е по-добре човек да вярва в добрите неща,отколкото да търси причини за всичко,което става около нас...Жена ми е лекар и специализира хомеопатия.Тази част от фармацията е основана именно на идеята за паметта на водата.Интересно е и може да потърсите из мрежата-има доста работи.Аз винаги съм твърдял,че тези медикаменти ако не помагат на всички,поне на НИКОГО досега не са навредили.Това все пак никак не е малко,нали?

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Яну 30, 2008 18:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Драго,не мога да се съглася.
Хомеопатията е една голяма шашма според мене.Не знам на някого или на нещо да е помогнала.Поначало принципите и на действие се основават на плацебо-ефекта и внушението.Като обясниш на някой че ще му мине като пие еди какво си хапче и той си внушава и му минава.
Става въпрос обаче за болести,които са на психична основа и се влияят от внушението.
В този случай наистина оказват целебно влияние примерно огромните дози витамин C маскиран под някакво странно дълго име или инжекциите с дестилирана вода.
Вторите особено-щото и наболяват яко и пациента си мисли,че кой знае какво ли силно лекарство му бият.
В действителност на един човек който страда от някакво реално соматично (разбирай телесно)заболяване-тия хомеопатични лекарства разчитайки на минималните си концентрации на активни субстанции вътре или на ефектите на сугестията с нищо не могат да му помогнат.
Като ме хване пневмонията и до утре да пия осцилококцинум-ще ми помогне точно толкоз колкото помага на умреля свещта.
Най-много и аз да легна редом с умрелият накрая.
Прибягва се до конвенционалните методи на лечение-пеницилин у бута.Щото гадните стрептококи,стафилококи и събратята им от осцилококцинум не разбират грам.Но виж пеницилина и другите бета-лактамни антибиотици ги морят като стой та гледай на чисто химични изучени принципи.
В случая говорим за проста химия,за неща,които са доказуеми.Все пак химията е точна наука.
Докато в случая с хомеопатията-по-скоро за гадаене и неща които опират малко до зоната на здрача и приказките на царо-абе вервайте ми.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Сря Яну 30, 2008 21:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Bojilov,ето за това говоря-на някои помага ,защото вярват.На други НЯМА да помогне,защото не вярват!Аз самият се отнасям ако не скептично към подобни неща,поне не ги приемам възторжено.Тръгнал съм отдавна вече надолу по стълбата,видял съм доста.И ти имаш право,само че осцилококцинум никога не е бил медикамент за лечение на пневмония!Той помага в началото,при появяване на първите симптоми на грип.Няма да се отпускам,само ще спомена един сироп за кашлица-един от най-популярните-СТОДАЛ-и той е хомеопатичен препарат.Жена ми е GP-семеен лекар,позволява си да лекува с тези неща деца от 6 месеца нагоре.Лошото е друго-понеже тази терапия сега е модерна,мого неграмотни в тази област доктори се опитват да лекуват,амо то е като при нас-не може дърт катър,цял живот правил руски телевизори отведнъж да включи на плазми.Е,трябва да се почете...Ще потърся на картата Сбърканбург,дано е по-близо до Провадия,можем да си поговорим за тези и други магии.... Laughing

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Яну 30, 2008 21:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Драго,знам го за какво е въпросния осцилококцинум,ех кво зор се пише-всичките такива хомеопатични са с едни дълги извъртяни и сложни за писане имена (дали не е нарочно Laughing ).
Поначало може да се каже че единствения препарат който със сигурност действа срещу грипния вирус е ремантидина и събратята му.Стари,изпитани антивирусни препарати.
И то действат само в първите дни при началото на заболяването-след това нищо не помага.Те хората са си го казали-"Без лечение грипа минава за 7 дена,а със лечение за една седмица"
Които може да седна и със химични формули да ти докажа какво уврежда във грипния вирус и как.Тоест мнението ми е напълно доказуемо,щото химията пак се повтарям е точна наука.
Твоето обаче не е-по никакъв начин не можеш да докажеш по химичен път действието на този препарат осцилококцинум.Нали така?
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Яну 31, 2008 16:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Божилов,аз съм неверник и прагматик като тебе.Вярвам в точните науки,но......човешкото тяло(както и живота въобще) е една огромна загадка и в този момент.Изобщо не е изключено сляпата вяра в чиста форма(която аз и ти нямаме) да е мощен имуностимулатор,така че въздействието върху вируси-мируси и коки-моки,да си е в своята дълбока същност пак химично.Например научно е доказано,че умората и негативните мисли т.нар. депресия,са много сериозен имуноподтискащ агент.Ако се отдадеш на такива състояния,както си седиш здрав и току се разболееш,а грипа не минава за седмица а се точи по две......
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 31, 2008 16:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Ааа аз не съм неверник,Стойчо.Вярвам във силното хомеопатично действие на греяната ракия. Idea Laughing
Потърси "Великата тайна на водата" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Великата тайна на водата" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети