Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Търся: VDP3108B

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Купувам / Продавам / Заменям - Buy / sell / trade
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
FLIKI
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Мар 01, 2006 12:32    Заглавие: Търся: VDP3108B Отговорете с цитат

Здравейте,
Имам телевизор Самсунг и от 2 години не му работи Аудио Видео Входа.
Почти нищо не разбирам, но според техника дето дойде в къщи е изгорял някъв чип и щал да струва около 110 лева, само дето два месеца го търся тоя техник и се укрива понеже нямало от къде да го купи. В един момент ми писна да му се обаждам и си свалих малко инфо за телевизора и като гледам схемите стигнах до лайшкото заключение, че това е въпросното нещо дето ми липсва или по-скоро не работи: VDP3108B.
Проблема е, че не знам от къде да го купя.
Ако някой може да помогне ще съм му благодарен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
fikret
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Сря Мар 01, 2006 12:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Виж отгоре на поста си има банер електронни компоненти онлайн щракваш там,след това влизаш в търсене,пишеш какво търсиш,и търсения елемент излиза със цена и фирма която го предлага.Видя ли колко е просто.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Гост

МнениеПуснато на: Сря Мар 01, 2006 17:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Фикрет-не е хич просто-да си купи чипа е просто-но да си отремонтира телевизора-това вече хич не е просто.Господине-сам призанавате,че сте "лайк"-по-добре не се захващайте с тая работа-като ви прави техника проблеми-просто го закарайте при друг техник-не вярвам да няма кадърен телевизионен сервиз наблизо.Първо-не е сигурно че проблема на сто процента е във VDP-това че вие сте го преценили без да ползвате осцилоскоп примерно-с прост оглед на схемата-не е много меродавно,второ-не всяко VDP3108 което вземете ще стане на вашият телевизор.Трето-в специализиран сервиз има вероятност ремонта да ви излезе по-евтино отколкото вие ще си купите само чипа-по-ред причини,като това че могат да го направят с по-евтино VDP3108 може би и да подменят софтуер,могат да ползват отстъпки при покупка на елементи и т.н.Четвърто-ако нямате необходимите знания и умения може да поразясате новия чип или пътечките или телевизора-абе въобще беля да направите и да ви легне солено тази самоинициатива-затова закарайте го на сервиз най-добре,ако ли не в www.eshop.bg има VDP3108 бол-взимайте сменяйте-на ваша си отговорност!Просто съвет от мен.
Върнете се в началото
fikret
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Сря Мар 01, 2006 20:22    Заглавие: Re: Търся: VDP3108B Отговорете с цитат

FLIKI написа:

Имах това впредвид,но колкото пъти съм обяснявал на хора с мисленето на FLIKIче,трябва да отидат в сервиз винаги съм оставал неразбран.Все се опитват да ми обяснят че,имат приятел или познат който ги "разбира тези работи".
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Гост

МнениеПуснато на: Сря Мар 01, 2006 23:13    Заглавие: Re: Търся: VDP3108B Отговорете с цитат

FLIKI написа:

Почти нищо не разбирам, но според техника дето дойде в къщи...като гледам схемите стигнах до лайшкото заключение, че това е въпросното нещо дето ми липсва или по-скоро не работи:

Ясно колега Фикрет,мисълта ми е че и за мене и за тебе и за самия човечец ще е най-добре ако се обърне към квалифициран сервиз,а дали ще отиде при мене,дали при тебе,дали при някой друг от форума е без значение-важното е да дойде преди да се е намесил сам и да е сменял и да е създал един куп допълнителни главоболия.Щото в крайна сметка човека сам си казва че не разбира,техника не му е казал че точно тоя чип е дефектирал,а просто "някакъв чип",който той нарича "нещо дето липсва",въобще явно става дума за човек с ОЧЕВИДНИ недостатъчни познания в областта на телевизионния ремонт и намесата му би могла да съсипе уреда.Затова,господина е нужно просто да сподели от кой град е и все ще го насочим към някой колега,който ще му свърши работа без проблем.
Върнете се в началото
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Чет Мар 02, 2006 0:30    Заглавие: Re: Търся: VDP3108B Отговорете с цитат

FLIKI написа:
Здравейте,
Имам телевизор Самсунг и от 2 години не му работи Аудио Видео Входа.
Почти нищо не разбирам, но според техника дето дойде в къщи е изгорял някъв чип и щал да струва около 110 лева, само дето два месеца го търся тоя техник и се укрива понеже нямало от къде да го купи. В един момент ми писна да му се обаждам и си свалих малко инфо за телевизора и като гледам схемите стигнах до лайшкото заключение, че това е въпросното нещо дето ми липсва или по-скоро не работи: VDP3108B.

Аз имам съвсем нов такъв чип, ако още ти трябва - твой е.
Подробностите - на лични.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гост

МнениеПуснато на: Съб Мар 04, 2006 11:38    Заглавие: Отговорете с цитат

благодаря на всички, факт че сам няма да трагна да се занимавам. Проблема ми е, че телевизора се намира в Пловдив при родителите ми. Поради факта, че е малко голям нямаше как да го закарам в сервиз и намерих човек да дойде да го погледне, но за жалост той така ме разигра, че в един момент реших да проуча сам въпроса.
Ще търся някой друг да го погледне още веднъж благодаря.
Върнете се в началото
FLIKI
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Мар 04, 2006 11:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Anonymous написа:
благодаря на всички, факт че сам няма да трагна да се занимавам. Проблема ми е, че телевизора се намира в Пловдив при родителите ми. Поради факта, че е малко голям нямаше как да го закарам в сервиз и намерих човек да дойде да го погледне, но за жалост той така ме разигра, че в един момент реших да проуча сам въпроса.
Ще търся някой друг да го погледне още веднъж благодаря.

Проблем с логването ^^^^^ Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Потърси "Търся: VDP3108B" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Търся: VDP3108B" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Купувам / Продавам / Заменям - Buy / sell / trade Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети