Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
RF Трансформатори

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
nihilista
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Вто Фев 28, 2006 15:18    Заглавие: RF Трансформатори Отговорете с цитат

Здравейте , нужна ми е информация за малките RF трафчета използвани в ТВ трансмитерите. На тях има някакви инициали, но не разбирам нищо. Трябва ми едно такова трафче за един ТВ трансмитер. Потърсих такива от телевизионни игри, но те са с различна структура от тази която ми е нужна ( първична намотка, вторична с изведен среден край + кондензатор свързан паралелно на вторичната намотка) цялтото това нещо да е предназначено за 5,5 Mhz или за 10 MHz но да го завъртя до доло за да му намаля честотата. Моля ако накои има информация за подобни трансформатори да ми пише Embarassed Very Happy
Email: ellecktricka@abv.bg
Vladi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Вто Фев 28, 2006 15:31    Заглавие: Re: RF Трансформатори Отговорете с цитат

nihilista написа:
Здравейте , нужна ми е информация за малките RF трафчета използвани в ТВ трансмитерите. На тях има някакви инициали, но не разбирам нищо. Трябва ми едно такова трафче за един ТВ трансмитер. Потърсих такива от телевизионни игри, но те са с различна структура от тази която ми е нужна ( първична намотка, вторична с изведен среден край + кондензатор свързан паралелно на вторичната намотка) цялтото това нещо да е предназначено за 5,5 Mhz или за 10 MHz но да го завъртя до доло за да му намаля честотата. Моля ако накои има информация за подобни трансформатори да ми пише Embarassed Very Happy
Email: ellecktricka@abv.bg

Предложението ми е, да подмениш(малко да увеличиш капацитета) на кондензатора в този трептящ кръг и може да постигнеш желания ефект.
danyguit2000
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Сря Мар 01, 2006 13:37    Заглавие: Отговорете с цитат

На този линк ще намериш всичко това,което те интерисува!
http://www.electronics-tutorials.com/filters/if-amplifier-transformers.htm
nihilista
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Сря Мар 01, 2006 15:19    Заглавие: Отговорете с цитат

danyguit2000 написа:
На този линк ще намериш всичко това,което те интерисува!
http://www.electronics-tutorials.com/filters/if-amplifier-transformers.htm

Благодаря много Smile
Потърси "RF Трансформатори" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "RF Трансформатори" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети