Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Проблем със сериен порт

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
plamen petrov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Шумен

МнениеПуснато на: Пон Фев 27, 2006 20:53    Заглавие: Проблем със сериен порт Отговорете с цитат

Имам проблем със серииния порт каква платка трябва да сложа на дъното за да имам други сериини портове?
tropper
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Фев 27, 2006 21:05    Заглавие: Отговорете с цитат

има такива карти по принцип по компютърните магазини ама са рядкост, щото първо че RS232 много трудно гори, втори в днешно време не се използва много-много освен за програматорите Very Happy

Нямаш ли втори КОМ-порт, който да можеш да използваш? На дънната платка понякога има изводи за допълнителни портове и само трябва конектор. А какво не му работи всъщност?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Фев 27, 2006 21:36    Заглавие: Отговорете с цитат

plamen petrov, какво е дъното и какви слотове има по него?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
plamen petrov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Фев 27, 2006 21:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Ползвам го за програматор .Имам 6 програматора които на този ком работят но програматора на НЕК не ще .Програматора е здрав на друг РС работи.На кома има сигнал DSR които сякаш не е наред но не съм сигурен.Като стартирам програматора не ми изписва хардуерната версия а пише "TIME OUT ERROR" .На дъното има един наситен ком а втория е на съединител и с кабелче трябва да се изкара до задния панел.Има си един МАХ за единия ком и един за другия ком .Предполагах че може да има проблем в МАХа и затова рамених местата на чиповете но ефекта е същия.От БИОСА втория ком е спрян.Активирах го и му дадох друг адрес . Но в диваис менажер на WIN XP ми ги показва двата кома като КОМ1 и тогава програматора въобще не вижда КОМ.На същия РС имам друг хард с 98 там проблема е същия.РС е Пакард бел на 630 м херца дъното мисля че е АТХ .Дайте някакви идеи.
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Фев 27, 2006 21:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Май ще е труден разговора Sad .
Този програматор на това дъно (независимо с коя ОС) работил ли е някога?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
plamen petrov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Фев 27, 2006 21:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Не не е работил скоро си го купих.слотовете са от белите не съм сигурен но май ги наричат PCI
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Фев 27, 2006 22:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Мда..., аз бях до тук!
P.S. След като програматора е нов за ТАЗИ машина и ДВЕТЕ ОС и това, че работи на друга по никакъв начин не означава категорично, че ти е виновен порта (особенно при това съобщение за грешка).
Проблема определено е друг според мен.
Върнете се в началото
tchav
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Фев 28, 2006 10:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Имах такъв проблем, на серийния порт, който съм извел от дъното не ми тръгна един програматор за радиостанции, а всичко останало работи. А за ПиСиАйски платки има всякакви, 2 и 4 серийни, комбинации серийни с паралелни, но наистина не се намират лесно, защото няма голямо търсене и не ги внасят. На мен ми трябваше такава с паралелен порт за един осцилоскоп и доста зор видях докато си намеря.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Потърси "Проблем със сериен порт" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Проблем със сериен порт" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети