Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Климатик?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Гост

МнениеПуснато на: Нед Фев 26, 2006 14:39    Заглавие: Климатик? Отговорете с цитат

Привет на всички. Искам да ви помоля за съвет, значи купих си климатик но още не е монтиран. та въпроса ми е следния каде е най одачно да го монтират над прозореца или някаде другаде?
Върнете се в началото
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Нед Фев 26, 2006 15:08    Заглавие: Re: Климатик? Отговорете с цитат

Anonymous написа:
Привет на всички. Искам да ви помоля за съвет, значи купих си климатик но още не е монтиран. та въпроса ми е следния каде е най одачно да го монтират над прозореца или някаде другаде?

Монтажниците ще ти кажат къде е най-удобно да се монтира, след като ти видят жилището. Обикновено ги слагат под прозорец.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Нед Фев 26, 2006 17:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Монтажниците ще кажат къде им е най-удобно на тях.Ти си помисли как ще ти е удобно на теб и деликатно отстоявай мнението си,ако е различно.Имай все пак пред вид дължина на тръбния път и възможност за профилактика-т.е. почистване на топлообменника.

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
plamen petrov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Шумен

МнениеПуснато на: Нед Фев 26, 2006 18:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако се спи същата стая не го слагай над леглото.Или по точно да духа срещу леглото.
nebelservice
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Фев 28, 2006 13:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Над прозореца е най-неудачното място от гледна точка пробиването на стената.
Сигурно се досещате че над прозореца е трегера, който е пълен с арматура и пробиването е малък ад. Лично аз предлагам на клиентите за надпрозоречен монтаж +30 лева в сметката.
Гост

МнениеПуснато на: Сря Мар 01, 2006 0:14    Заглавие: Отговорете с цитат

За мястото на монтажа е от значение най вече вътрешното тяло каде е разположено.Ако искаш да се отопляваш с него ''говорим за сплит система''имай впредвид въображаемото петно което обдухва вентилатора да е в обсега на обитаване. То е около 2-3метра.Извън този обсег ,чувството е за студ след 15-20 мин.Причината е обмена на въздуха. Тръбният път не те интерисува до толкоз че се плаща допълнително .Поставял съм климатици с 18м тръбен път и работят без забележки.
Върнете се в началото
tan4
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: стара эагора

МнениеПуснато на: Сря Мар 01, 2006 0:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Гостът съм аз tan4 за което се извинявам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Потърси "Климатик?" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Климатик?" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети