Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Tърся схема за усилвател на телевизионен сигнал от антена

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
nirbod
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Фев 25, 2006 16:46    Заглавие: Tърся схема за усилвател на телевизионен сигнал от антена Отговорете с цитат

Понеже не мога да хващам добре ефирните ТВ програми. Знам че продават готови коплекти усилвател + антена но бих желал да си направя усилвателя и да си ползвам готовата антена.Ако някои знае такива схеми ще сам му благодарен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nirbod
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Фев 25, 2006 17:31    Заглавие: Отговорете с цитат

намерих две схеми
http://www.masterkit.ru/info/magshow.php?num=106
но не сам сигурен дали ще работят.Ако знаете други кажете.
Върнете се в началото
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Съб Фев 25, 2006 19:19    Заглавие: Отговорете с цитат

По-добрият вариант е наистина добра антена.Не пишеш от къде си.Дай координати,може пък да можем да помогнем Question

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
nirbod
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Фев 26, 2006 14:43    Заглавие: Отговорете с цитат

От Пловдив съм и за сега съм твърдо решен да пробвам една от тези две руски схеми земе пак да трагне и да ми се пооправи сигнала.
Върнете се в началото
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Нед Фев 26, 2006 17:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Ти си пробвай схемите,ама пак си помисли за добра антена.Какъв е проблемът-слаб сигнал или много отразени сигнали?В кой обхват са предавателите,на кои канали?Ако проблемът е с отразени сигнали,усилвателят със сигурност ще го забатачи още повече.Тия машинки вършат работа на открито,където няма близък предавател.

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
G_ANEV
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Нед Фев 26, 2006 19:27    Заглавие: антена Отговорете с цитат

Кои програми не можеш да гледаш във Пловдив Question
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
nirbod
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Фев 27, 2006 18:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Просто не хващам програмите добре защото съм на гърба на висока сграда и не сам срещу предавателя. Имам познати които си взеха антена + усилвател и образа им стана кристален. Е аз не целя чак такава прецизност. А за каналите сега ще ви кажа 32-ри; 28-ми; и 49-ти
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Фев 27, 2006 21:42    Заглавие: Отговорете с цитат

В тази ситуация проблема може и да е друг. Опиши какъв е точно проблема: слаб сигнал с много "снежинки" по картината или наслагване на няколко картини една върху друга? Защото проблема може да не е от липсата на сигнал, а в многото "отразени" такива. В този случай усилвателя няма да помогне (да не кажа обратното). Усилвателя усилва ВСИЧКО в диапазона за който е предназначен. Може да опиташ с друго място за антената как ще се промени ситуацията (и дали).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Пон Фев 27, 2006 21:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Отдясно на рекламния банер се появява една антена с усилвател, работи добре. Пулсатор я предлагат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
nirbod
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Фев 28, 2006 20:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи сигнала ми е на снежинки, а със тази антена която ползвам е толкова относително качеството му че много трудно или почти невъзможно е да се намери място кадето да хващам трите национални телевизии добре. Все некоя ще е развалена а и много бързо се развалят както ги виждаш що годе добре и си мислиш че си намерил перфектното място за антената изведнаж ти се разваля всичко. Признавам антената ми не е от добрите всъщност е от най-евтините но си мисля че чрез този усилвател ще мога да хващам един стабилен и постоянен сигнал без толкова големо значение при местене на антената. А това за наслагването на картините нещо него разбирам но както и да ви го кажа картината е на снежинки и е страшно чувствителна спрямо местоположението на антената.
Върнете се в началото
Потърси "Tърся схема за усилвател на телевизионен сигнал от антена" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Tърся схема за усилвател на телевизионен сигнал от антена" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети