Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Търси в цяла България :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Карта за РС - осцилоскоп
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Съб Фев 25, 2006 12:31    Заглавие: Карта за РС - осцилоскоп Отговорете с цитат

Може да не и е местото тук на тази тема но ще попитам - дайте инфо от къде да купя карта за РС която да го превръща в що-годе сносен осцилоскоп. Имам един комшия който иска да се занимава с авторемонти , та иска с РС-то да наблюдава разни сигнали от датчици на голям екран.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
koko___
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Фев 25, 2006 19:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Провери в Conrad мисля ,че имаха

Последната промяна е направена от koko___ на Съб Фев 25, 2006 23:48; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Фев 25, 2006 20:23    Заглавие: Отговорете с цитат

koko___ написа:
Провери в Orcad мисля ,че имаха

Да не е Conrad? Smile
pamporov, не е много сериозно особенно за човек дето ще се занимава с авторемонти (в смисъл надежно иначе цените са им достатъчно сериозни).
За целта си има "компютъризирани стендове" ориентирани към подобен клас потребители. И определено от някъде "извират" и second hand защото се срещат и по доста невзрачни места (понякога и само за авторитет Smile ).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
интермаш
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Фев 25, 2006 20:38    Заглавие: Компютърен осцилоскоп Отговорете с цитат

Пампоров,
няма нужда да купуваш платка.Ето ти готов комп.осцилоскоп!

http://www.electronics-lab.com/downloads/pc/001/
Успех Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Фев 25, 2006 20:44    Заглавие: Re: Компютърен осцилоскоп Отговорете с цитат

интермаш написа:
Пампоров,
няма нужда да купуваш платка.Ето ти готов комп.осцилоскоп!

http://www.electronics-lab.com/downloads/pc/001/
Успех Wink

Стига бе! Smile
Ти пробвал ли си го?
Да си обърнал случайно внимание, че въпросната програма е базирана на използване на "ресурсите" на звуковата карта?
(С всички произтичащи от това последствия.)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
zz_stefanov
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Фев 25, 2006 20:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Постоянно напрежение с това не се визуализира. Ограничено е в звуковата лента, ниски нива на сигнала ... и т.н. Не знам дали ще мога да обясня с това на сина ми какво е осцилоскоп. И все пак има ли готови карти с по свестни възможности?
Поздрави и успех Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
интермаш
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Фев 25, 2006 21:09    Заглавие: За осцилоскопа Отговорете с цитат

Да, пробвал съм я.Не мога сега да преценя какви качества има звуковата ми карта, но виждам идеално осцилограми в сигнални
вериги в захранване, ХО и ВО. Laughing
А ето и истинска платка - осцилоскоп за който има пари. Wink
http://www.acquisitionlogic.com/products.html
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Фев 25, 2006 21:35    Заглавие: Отговорете с цитат

интермаш, да ме прощаваш, но все си мисля, че от няколкото ника които ползваш май пишат различни хора.
Цитат:
какви качества има звуковата ми карта

-звуковите карти като вход имат що годе еднакви възможности именно заради това, че са звукови карти (говорим за чувствителност, ниво на сигнала и честотна лента). Като иход също не са много по-различни - вариации на тема количество изходи, т.е. "гъдели"
Това твое твърдение
Цитат:
виждам идеално осцилограми в сигнални
вериги в захранване, ХО и ВО
би било много добре да е подкрепено от твоя страна с пояснения и схемичка на евентуалния интерфейс който ползваш (или си ползвал, или някъде си видял). Вероятно ще предизвика интерес, още повече, че подобна тема (не с авто насоченост) вече е "предъвквана".
Няколко ScreenShot-a свърани с конкретни от теб приложения също ще да са интересни.
Върнете се в началото
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Съб Фев 25, 2006 22:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Интермаш, благодаря за програмата , но ще я оставя без последствие. RC, моето лично мнение съвпада с твоето , но някак си не мога да го разубедя тоя човек да не си стиска кесията щом иска с това да вади пари Very Happy , нека започне някак си , пък в последствие дано му потръгне клиентела и си вземе професионална апаратура. Ще намина тия дни към Конрад, мисля че там имаше такива неща, очаквах по-насочена информация от някой , но явно не е разпространена тази апаратурка сред нашите среди Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
интермаш
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Фев 25, 2006 22:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Тази вечер показвам само случаен сигнал от компютъра,
За интерфейсно устройство използувам сонда от осцилоскоп,на края
на кабела съм присъединил - (ще го нареча щекер, накрайник..)
който е пъхнат във входа на звуковата карта.
А за постовете ми - да - понякога в мое отсъствие синовете ми се
включват във форумите ми, но се надявам, че не са обидили никой.

Върнете се в началото
Потърси "Карта за РС - осцилоскоп" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Карта за РС - осцилоскоп" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети