Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Аман от това TV NEO.......
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Стоян
Гост

МнениеПуснато на: Чет Юли 15, 2004 8:59    Заглавие: Аман от това TV NEO....... Отговорете с цитат

Преди година купих 14 инчово TV NEO, още е в гаранция. Два пъти вече съм го носил в сервиза, първият път лоша спойка в захранване, вторият при стартиране на телетекста екрана става тъмен и нито телетекст нито телевизия - просто го изгасям. И това оправиха. Сега пък друго и май пак ще го нося. Телевизора има 4 настройки за картината- динамик, фаворите, стандарт, софт които се избират с бутон РР от дистанционното и всеки се настройва от менюто за яркост, контраст, цвят и още нещо си там. Това е добре можеш да си избираш различна картина - през деня по-ярко, вечерта например с по-малка яркост. Да ама не, настройвам и след като мина на друга настройка с РР и след като се върна на предходния или следващия има съвсем други стойности, я яркоста е на 0, я другите са с произволни стойности. От бутона апалог те могат да се видят. Аз ли нещо не го правя както трябва или е дефект ?? В книжката тези настройки не са описани. Според мен тези настройки следва да се запомнят в енергонезависима памет, но явно след това или не се записват или не се четат.
Дайте съвет тъй като ми писна да го мъкна до сервиза. Има ли някакво правило, ако често дава дефекти да го рекламирам и върна на търговеца /Метро/??. В закона за защита на потребителите пише нещо такова, но в сервиза казаха, че няма да ми признаят и ще го нося до второто пришествие, докато е в гаранция а след това си е мой проблем. Аман бе джанъм.
За бога братя не купувайте такива боклуци.
Върнете се в началото
Noel
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив Skype - Noel1960

МнениеПуснато на: Чет Юли 15, 2004 9:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Трите вида настройки са записани предварително в памета на процесора. Можеш да променяш и запаметяваш само едната.Останалите три могат да се променят / на някои телевизори / в сервизен режим или с презаписване на памета. При теб памета по някаква причина се е шашнала.
Стоян
Гост

МнениеПуснато на: Чет Юли 15, 2004 9:41    Заглавие: Коя от настройките..... Отговорете с цитат

Мога да променям от дистанционното ?? както казах те са динамик, фаворит, стандарт и софт. Значи вероятно като променям другите в момента това става, но при смяна от РР се връщат тези от паметта. А как мога да вляза в сервизния режим и да бутна другите. Знам, че там да се пипа е рисковано, но ще пипам само тези настройки.
Благодаря Noel.
Върнете се в началото
Noel
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив Skype - Noel1960

МнениеПуснато на: Чет Юли 15, 2004 9:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Пусни една търсачка мисля че за NEO беше описано.трябва модела на телевизора , шасито и процесора.
cdi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Трявна

МнениеПуснато на: Чет Юли 15, 2004 11:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Noel е прав - може да изменяш всичките но само една да се запомни а тя е фаворит. Ако и нея неиска да запомни значи има проблем с памета.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
KRASY
Гост

МнениеПуснато на: Чет Юли 15, 2004 12:22    Заглавие: Отговорете с цитат

При работещ телевизор първо натискаш бутон МЕНЮ, а после 3 пъти натискаш бутон РЕКАЛЛ и трябва да си влезнал в сервизния режим, излиза се също с бутона РЕКАЛЛ
Върнете се в началото
Стоян
Гост

МнениеПуснато на: Чет Юли 15, 2004 12:24    Заглавие: Да ясно но...... Отговорете с цитат

В действителност точно този фаворит прави проблеми, значи установявам яркост на 40, след като сменя с РР и се върна пак там яркоста понякога се установява на 0, екранът е тъмен. Явно е проблем с паметта и ще трябва да го нося пак в сервиза. А останалите не могат ли от сервизното меню да се пренастроят ?
Аман бе джанъм.
Благодаря Ви бяхте любезни и експертни в съветите.
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Юли 15, 2004 12:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Стоян-е, това:
Цитат:
значи установявам яркост на 40

означава ли, че ги и запомняш?
Защото ако само ги установяваш то е съвсем нормално при следващото им извикване от паметта с PP да се прочетат старите стойности.
Ако ги запомняш и при следващото им извикване не са такива каквито си ги установил то тогава има проблем с паметта, в което малко се съмнявам, тъй като вероятността само това да е проблема е твърде малка, т.е. би трябвало да непомни и други настройки.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Стоян
Гост

МнениеПуснато на: Чет Юли 15, 2004 13:45    Заглавие: За RC - от къде тогава се запомнят Отговорете с цитат

Аз казах, че в книжката тези настройки не са описани. Значи в момента например е активно фаворит. Натискам бутон Меню, излизат опции за настройки на яркост, котраст, наситеност цвят и пр. за тази настройка. С бутоните + - vol нагласям исканата стойност например 40. В това меню няма опция за запомняне, натискам меню още 2 пъти за да премине през останалите подменюта и излизам. Но дали е запомнено и как тогава се запомня? Извън менюто с последователното натискане на бутон РР се сменят последователно - динамик, фаворит, стандарт и софт т.е. избира се желаната настройка на картината. От там също е възможно да се настройва с +- Vol. Но къде по дяволите се запомня и как ? Да не би когато съм в менюто например на яркост да се натиска РР ?? Имам В. Търново в който бутон РР служи за запомняне и възтановяване от паметта на настройките ама тази куча марка как е не знам. Абе да не би като него да се използва бутон на ТВ за store а ??
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Юли 15, 2004 14:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам как е точно в твоя случай, но би трябвало да има някакъв начин да се запомнят. Опитай след като си ги настроил както на теб ти харесва да влезеш в менюто за настройка на програма и да я запомниш отново при така установени нива, или пък там където е възможно запомнянето вместо номер на канал да натиснеш РР да речем (ако е възможно разбира се ). Това са само предположения.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Потърси "Аман от това TV NEO......." в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Аман от това TV NEO......." в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети