Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
FUNAI MK7
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
grigor
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Фев 14, 2006 13:14    Заглавие: FUNAI MK7 Отговорете с цитат

зна4и този телевизор е на пове4е от 10 години и съм му сменял по захранването транзистор ,ценер ,и кондензатори след 5 години пак но и няколко по високото защото прегъваше картината също веднъж неискаше да пали а лампата стендбаи свети тогава му смених С3331 понейе нямах същите смених местата на два (на единия му беше паднало усилването ) и заработи но от тогава (близо 5 години) телевизора не иска да стои в стендбаи режим тоест като го изклю4а стои около 30 мин и после пат изгаря една защита (ICP-N20 )накрая я замених с кабел тънак които сущо изгаряше при 30 минутен стендбаи режим и свикнах да си го озклю4вам от коп4ето ,но скоро реших даму сменя трянзисторите с нови понеже си мислех 4е проблема е от тях но никаква разлика Shocked какво да гоправя
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bai_tishan
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Вто Фев 14, 2006 13:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Това дето си правил до сега е за раздел :БИСЕРИ:В захранването до долемия транзистор има един кондензатор С516 220мф/6,3в почни от него.А като си мисля ще има бая кондензатори да посмениш докато всичко си дойде на място
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Фев 14, 2006 13:27    Заглавие: Отговорете с цитат

bai_tishan написа:
Това дето си правил до сега е за раздел :БИСЕРИ:

Абсолютно! Все повече се убеждавам, че май трябва да отвори и такъв раздел Smile .
grigor, нали има сервизи дето с това се занимават?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dima
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Вто Фев 14, 2006 13:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Съгласен съм с bai_tishan
относно БИСЕРИТЕ.А по отношение на дефекта измерете всички резистори във вторичнатастрана около оптрона,според мене някой си е завишил стойността.И наистина си оправете кондезаторите в първичната.
emilm
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Дупница

МнениеПуснато на: Вто Фев 14, 2006 14:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи в захрането имаш един транзизистор 2SB698 мисля че беше,които работи при висока температура в дежурен режим.Заменяш го въпреки че ти показва изправен,и забравяш за повредата! Успех
Върнете се в началото
cdi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Трявна

МнениеПуснато на: Вто Фев 14, 2006 19:24    Заглавие: Отговорете с цитат

bai_tishan написа:
Това дето си правил до сега е за раздел :БИСЕРИ:В захранването до долемия транзистор има един кондензатор С516 220мф/6,3в почни от него.А като си мисля ще има бая кондензатори да посмениш докато всичко си дойде на място

И до утре да си сменя всичките кондензатори на тоя ТВ проблема с "St-by" няма да си го реши.
emilm е прав там е проблема на тези модели - слагаш BD140 и си готов за безпари ако не е заминал и оптрона разбира се. Wink [/b]
Върнете се в началото
grigor
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Фев 14, 2006 20:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Незнам изобщо за какво е този форум, след като винаги първите трима те пращат на сервиз Laughing . Аз ако искам ще го нося на сервиз, ако не искам ще го съсипя от ровене и пак ще тръгне. Няма нужда от подобни мнения .
Благодаря на cdi /emilm, радвам се, че има хора като тях с компетентно мнение, а за кондензаторите вече споменах, че съм ги сменял. Знам, че тези които споменахте са задължително изсъхнали за този модел. Благодаря на всички все_пак и ми кажете най накрая кое му е смешното на това което съм писал, че и аз да се посмея Laughing
И по-важното е, че това което съм правил досега ме е спасило да имам телевизор и досега. А за BD-тата не исках да слагам такива исках да си сложа оригинални транзистори но ще послушам и ще го_сменя този.

Модерирано от RC
Това не е ли достатъчно за да е поне малко смешно? Rolling Eyes
Другото което ми е смешно например е:
Цитат:
лампата стендбаи свети
май е светодиод?
Цитат:
паднало усилването
Shocked
Цитат:
(близо 5 години) телевизора не иска да стои в стендбаи

Цитат:
накрая я замених с кабел тънак които сущо изгаряше при 30 минутен стендбаи режим

Цитат:
свикнах да си го озклю4вам от коп4ето

Цитат:
реших даму сменя трянзисторите с нови понеже си мислех 4е проблема е от тях но никаква разлика

Когато престанеш да пишеш подобни неща по този начин и намалиш претенциите си, може и да не е толкова смешно.
Върнете се в началото
Noel
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив Skype - Noel1960

МнениеПуснато на: Вто Фев 14, 2006 21:04    Заглавие: Отговорете с цитат

grigor , ето някои неща които както казаха по горе влизат в категорията БИСЕРИ
grigor написа:
също веднъж неискаше да пали а лампата стендбаи свети тогава му смених С3331 понейе нямах същите смених местата на два (на единия му беше паднало усилването )

трудно ще падне усилването на един транзистор освен ако не дефектира , но ако дефектира и падне усилването то би трябвало да не работи и на другото място на което си го поставил.
grigor написа:
(близо 5 години) телевизора не иска да стои в стендбаи режим тоест като го изклю4а стои около 30 мин и после пат изгаря една защита (ICP-N20 )накрая я замених с кабел тънак които сущо изгаряше при 30 минутен стендбаи режим и свикнах да си го озклю4вам от коп4ето ,но скоро реших даму сменя трянзисторите с нови понеже си мислех 4е проблема е от тях но никаква разлика

За да изгори "защитата" означава че тока е прекалено голям ICP-N20 e бързодействаш предпазител.По мое мнение замяната му с тънак кабел е меко казано несериозна.
Фуная е един от "сладките" за ремонт телевизори и отремонтирването му в сервиз ще ти отнеме не повече от 30 мин заедно с отварянето и затварянето по гореописаните дефекти , като след това няма да се появят поне още няколко години нито ще се налага изключването му от мрежата. По начина описан от теб може да продължи доста по дълго и да е свързан с повече разходи. Едно грешно поставено BD може да повлече крак особенно когато
grigor написа:
накрая я замених с кабел тънак

Колегите ти казаха какво да направиш , прецени и реши кое ще е по изгодно за теб. Никой не иска да те разубеждава или да печели на твой гръб.Препоръките са по скоро с надеждата да те предпазят от по големи разходи.
Искренно ти желая успех!

P.S Докъто съм писал RC го е казал почти същото Smile Извиянвам се за повторението.
Louiville
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Фев 14, 2006 21:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Определено трябва да има раздел БИСЕРИ!!! Laughing Laughing Laughing
Гост

МнениеПуснато на: Вто Фев 14, 2006 22:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Това ли било ,сега наистина се посмях и аз на собствените си творения Laughing ,но в краина сметка съм щастлив че мога да отстраня повредата ,а тази защита ICP-N20 я замених само защото не ми се ходеше отново до магазина.Знам и как да сложа DB-то както знам и последствията от неправилно му поставяне ,а щом съм се обърнал към вас значи имам нужда от вашата помощт ,но не като ми казвате ,че трябва да го нося на сервиз ,а като ми споделите опита си ,ако имате желание . И АЗ В КРАИНА СМЕТКА СЪМ БЛАГОДАРЕН НА ТЕЗИ КОИТО МИ КАЗВАТ МНЕНИЕТО СИ .а за правописа да знаете много е кофти да минеш от латиница на кирилица
Върнете се в началото
Потърси "FUNAI MK7" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "FUNAI MK7" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети