Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Конфигуриране на системата
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
tonyk19
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Фев 09, 2006 14:05    Заглавие: Конфигуриране на системата Отговорете с цитат

Здравейте ,нуждая се от съвет къде ми куца системата.С операциона система XP/SP2 Дъно ASUS K8V-X SE процесор AMD Sempron 2500+ DDR 512Mb/400 Видео карта GeForce FX 5900ZT-128Мb HDD Seagate Barracuda 7200.7 Plus160023 Захранване Delux 350W.Бави се нещо тази машинка и не мога да разбера от къде.Благодаря.PS с последните драйвери,нова инсталация Crying or Very sad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
grishan
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Фев 09, 2006 15:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Големите дискове искат новата LBA48 адресация.Доколкото знам на сървъра е качен SP3 и това нещо е вградено вътре.Освен това ето линк по този въпрос http://www.seagate.com/support/disc/utils.html не твърдя че горното е причината, но може да опиташ. Аз имам Seagate sata 80 и при мен беше така, качих ги тези работи и форматирах на FAT32 и сега е по добре.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Тано
Гост

МнениеПуснато на: Чет Фев 09, 2006 15:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Не си уточнил къде точно се бави, при старт ли, при гледане на филми ли и пр. Значи ако бави без да има нищо стартирано виж в таскманаджера (Ctrl+Alt+Del) има ли стартиран някакъв процес и товари ли се процесора. Ако има нещо което е стартирано и не го познаваш виж в нета какво е. Възможни са много неща, също Spy, Adaware, вирус и пр. гадинки. Аз имах случай, след инсталиране на уеб камера, ми се стартира едно ЕХЕ и натоварва до 100% процесора. Проверих и разбрах, че то е за дистанционното на TV тунера. Защо се задейства бог знае, килнах процеса, след рестарт пак се активира, наложи се да преинсталирам ТВ драйверите, накрая го преименувах. е разбира се нямам дистанционно.
Върнете се в началото
tonyk19
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Фев 09, 2006 22:57    Заглавие: Отговорете с цитат

По принцип съм забелязал когато гледам някой филм-се мъчи да засича и ако хвана някоя страница и започна да я местя малко по-бързо с мишката се забелязва едно растегляне или множество менюта.Чудя се дали е добра конфигурацията или има грешка някаде.Благодаря все пак за съветите
Върнете се в началото
bobykafe
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Пет Фев 10, 2006 7:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Видеокартата или драйвера й
Върнете се в началото
bobyb
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Нед Мар 05, 2006 17:17    Заглавие: Re: Конфигуриране на системата Отговорете с цитат

Здравейте , според мен при твоят случай е най-добре да се направи нова инстолация на OS и след това да се търси причината.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vipper
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Мар 12, 2006 15:54    Заглавие: Отговорете с цитат

При тебе проблема е глобален, но не е в харда, а в кодеците или си виж по настройките на видеокартата. Или някой процес, който ти гълта доста ресурси. Причините за това може да са хиляди, но са софтуерни не са от хардуера, който трябва да върви идеално, като гледам описанието.
Това забавяне (насичане) не е от харда или от хардуер - 100%.
Успех
pexli
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Пон Мар 13, 2006 10:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Последните драйвери и последните кодеци.При мен се получаваше забавяне при старта даже някой път не тръгваше.Блокаж.Оказа се от драйверите на видео картата.За тва при нова инсталация или формат не качвайте драйвери които си вървят с картата а директно последните от сайта.
Върнете се в началото
kbachvarov
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Мар 13, 2006 17:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Мога да препоръчам следното:
1. My Computer-> Properties->Advanced->Performance->Settings
->Adjust for best performance->Advanced->Virtual Memory->System managed file или на всеки дял от хдд трябва да имаш 2х РАМ или 1024 МБ pagefile
2. Restart
Пробвай и с Виндоус Ъпдейт
Върнете се в началото
bobykafe
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Пон Мар 13, 2006 21:02    Заглавие: Отговорете с цитат

kbachvarov написа:
Мога да препоръчам следното:
1. My Computer-> Properties->Advanced->Performance->Settings
->Adjust for best performance->Advanced->Virtual Memory->System managed file или на всеки дял от хдд трябва да имаш 2х РАМ или 1024 МБ pagefile
2. Restart
Пробвай и с Виндоус Ъпдейт

Освен рестарта НИЩО вярно не видях тук Laughing
Намери си друга дистрибуция на инвалидната количка, марка "микрософт", намери си и други драйвери за звука, пробвай с друг кодек пакет. Ти кой ползваш?
Пробвай стари филмчета /от старите CD/ - и те ли насичат?
Пробвай и с друг player..........
А с WINDOWS UPDATE не прави тази грешка!
Совите вече не са това, което бяха!!!
Или recommended updates.....
Върнете се в началото
Потърси "Конфигуриране на системата" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Конфигуриране на системата" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети