Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Watson-fa2170 -захранване

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
GOSHO
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна - с.Тополи

МнениеПуснато на: Чет Юли 08, 2004 7:54    Заглавие: Watson-fa2170 -захранване Отговорете с цитат

Здравейте колеги.ТВ е от типа на Bigston,Crown,G. Tecnics... с STR5412.Беше изгорял краиния транзистор за ХО.След смяната му работи 10мин. и изгаря ценера на 150В.Преди да изгори 103В не се мени.Някои имал ли е подобен проблем.Дали е от STR-ра или ...?Благодаря.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Чет Юли 08, 2004 10:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Може и да е от калпави STR, но там до него няма ли едни електролити, които плачат за смяна? Не мога да се сетя нямаше ли "бостерен" електролит до ТХО, на някои го има, на други - не. ТХО през последователен диод ли се захранва?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
fishev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Чет Юли 08, 2004 11:04    Заглавие: Отговорете с цитат

На мястото на STR 5412 става STR 451 скоро се наложи да садя захранване точно заради калпави 5412. на много такива тв има оставено място и за двата STR-a само при 5412 има едно съпротивление повече
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Гост

МнениеПуснато на: Чет Юли 08, 2004 11:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Гошо,скоро имах такъв дефект,но с тази разлика ,че крайния транзистор оживяваше.излезе дефектен STR-5412.Има много ментета.Провери разделителния диод от 103v към тхо-то.успех
Върнете се в началото
GOSHO
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Юли 08, 2004 12:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Електролитите около STR-a съм ги сменял."Бостерен" електролит(извинявам се но някои термини не ги знам) -ако става дума за 10мФ/160В(от ТХО към маса) има и съм го сменял.Има диод при мерене дава добре.Мисля да сменя STR5412 ,за жалост няма място за STR451.Благодаря на всички.
Върнете се в началото
kotzev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Lovech

МнениеПуснато на: Чет Юли 08, 2004 16:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако слагаш ценери едни сини малки пише на тях 130 или 150в са много калпави и сами пробиват.При такива случаи аз връзвам лампа 75вата на 103в и го оставям да работи 2до 3 часа бес да съм поставил ценер.Ако е дефетен 5412 то лампата ще светни по ярко след време.Ако след час работа няма промяна то 5412 трябва да е добре.Досега винаги съм слагал 5412 на местото на STR451 и никога обратно.
Върнете се в началото
GOSHO
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Юли 09, 2004 12:51    Заглавие: Отговорете с цитат

И при мен причината се оказа в STR5412.Благодаря за съдеиствието.
Върнете се в началото
wesko dilow
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.Враца

МнениеПуснато на: Сря Юли 14, 2004 2:05    Заглавие: Watson Отговорете с цитат

Може би вече е късно за съвети,но и колегите от Враца доста изпатихме от ментеливите STR5412,които тръгват добре,но след време променят напрежението към тхо и дефектират.Засега още не съм срещал STR451 фалшив.А вместо да гърми транзистора е желателно да се монтира ценер за 150в.,за който е оставено място и понякога липсва.Друг недостатък е,ако е сменявано ТХО и са обърнати краищата на допълнителната намотка на ТХО,но тогава се чува неприятно пищене на захранването,смятам забележката за доста аматьорска,но се случва,особено ако тв. е бил при някой селски майстор-пази боже от такива.
Върнете се в началото
Потърси "Watson-fa2170 -захранване" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Watson-fa2170 -захранване" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети