Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Относно българско списание за Електроника
Иди на страница 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Katrin
Гост

МнениеПуснато на: Пон Фев 06, 2006 14:07    Заглавие: Относно българско списание за Електроника Отговорете с цитат

По надолу във форма има една тема : "Някой знае ли?" на Info. Аз мисля ,че наистина темата за национално списание за електрониака е много важна за българските радиолюбители. Тя трябва да се дискутира защото е наистина е необходимо има такова. Има толкова много български умни радиолюбители които могат да представят свойте разработки, за което трябва трибуна. Света на електрониката е невероятно интересен и едно такова списание би могло да насочи на там много млади хора към нея. Преди години имаше 2 такива "Млад Конструктор" и "Радио Телевизия Електроника" но за съжаление вече няма нито едно от двете. Колкото до "Електрон Даджест" имам няколко мнения: Първо не е национално и е строго фирмено т.е. "Електроинвест" си рекламират магазините чрез него, Второ: не е национално, не е общодостъпно - не се продава навсякъде, трето: няма достатъчно разработки на български радиолюбители в него. Какво мислите вие по темата?
Върнете се в началото
yosko_1
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Фев 06, 2006 15:33    Заглавие: Отговорете с цитат

наистина е жалко че българските радиолюбители нямат национално списание за електроника, и не само това, няма и кадърно преведена техническа литература за младите радиолюбители. само реклама в списанията а тя не дава знания.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Гост

МнениеПуснато на: Пон Фев 06, 2006 15:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Малко след дъжд качулка Sad

Още от 80те години винаги съм си купувал Млад конструктор. Невероятно списание въпреки че много електрончици му се присмиват Но все пак жалко че вече не излиза печатно .....................
Върнете се в началото
инж.Васил Сапунджиев
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Фев 06, 2006 16:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Знаете ли, още колко други неща в тази държава са жалки?! Жалко е, че Елин Пелин е написал “Орел, рак и щука” и по този начин ни е дал пример за подражание! Жалко е, че голяма част от мозъците на страната я напуснаха, и сега от подобно списание имат нужда само тези, които още не са успели да сторят това. Едно списание може да оцелее или ако има тираж, или ако има спонсор! Като гледам учениците си, тираж за списанието няма да има, а пък за спонсори – въобще не бива да се говори на този етап . Всеки от останалите в страната специалисти е направил някакво сервизче и с това се задоволява. Дори има интерес да не се появява конкуренция около него т.е. в пълна сила е девиза::”Колкото по-зле, толкова по-добре!” По скоро за съжаление, макар че би трябвало да е за радост, в този и други подобни форуми се усеща будна мисъл и висок интелект. Той обаче остава самобитен в рамките на преките си проблеми. Не усещам хора, които да се поставят по-големи мечти и това е обяснимо. По-големите мечти изискват партньори, но в България ако не прикараш партньора си, той няма да те изпусне.
Аз съм на границата на биологичните си възможности и моето бъдеще е ясно. Бесен съм обаче от това, че тези,у които има бъдеще, не съзнават, какво могат, стига да се обединят. На младия човек с интереси трябва да гледат не като конкурент, а като партньор за поставяне на по-високи цели. Дали той гледа обаче така на вас?! За съжаление и той е жертва на системата! Вервайте ви!
Все съм си мислил, че електрониката не е за глупаци. Това ми дава самочувствието, което демонстрирам в момента. Ше ми се да смятам че бъдещето на страната ни, а защо не и на света, ще го решт именно специалистите по електроника. Не литератори? Не юристи?! Не макроикномисти! Не доктори!
Ако не сте разбрали това, което написах до тук, обобщавам:
1)Списание с тематика “Електроника” не само, че трябва да има, а трябва да го изсдържаме!!!!
2.) Трябва да обединим усилията си, някои от вас да печелят от производство на електроника, да създадат мощни фирми. Това ще е в интерес на всички. Такива фирми ще могат да заделя средства и за списание, и за усъвършенстване на таланти, защото ще има интерес от това!
3.) Моят интерес е, да има печеливши филми, които да осигулявят повече данъци в държавния бюджет, за да съм осигурен с пенсия!?
4.Другият ми интерес е, да осигуря на ученицитне си и на своите деца по-добра държава, в която да се чувстват комфортно.
5. В името на този интерес мога да участвъм с идей и предложения, ако някой има нужда от това. Ше се радвам, ако по-мадите сами се сетят и нямат нуда от ме!

Последната промяна е направена от инж.Васил Сапунджиев на Вто Фев 07, 2006 8:18; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Boiko
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София-Люлин 8 зад Билла 0888 491 426

МнениеПуснато на: Пон Фев 06, 2006 17:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Даскале,
Добре си го написал ама много правописни грешки... Виж поправи ги с една редакция че искам да го прочета еднозначно защото това:
3.) Моят интерес е, да има печеливши филми, които да осигулявят помече данъци в държавния бюджет, за да съм осигурен с пенсия!?
ми харесва / и аз съм пенсионер/ но ме озадачава. Явно е че темата ще отпътува за "говорилнята" но да видим причините заради които сме останали в България имат ли нещо общо със списанието?
P.S.
Впоследствие разбрах че имаш проблем със зрението, така че оттеглям забележката и моля за извинение. Ще прочета отново постинга по внимателно. Embarassed

Последната промяна е направена от Boiko на Пон Фев 06, 2006 18:28; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
di_rtv
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Dobrich

МнениеПуснато на: Пон Фев 06, 2006 17:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Напълно съм съгласен с <инж.Васил Сапунджиев> . Мисля че освен елктрончици за списанието ще трябват хора които да имат опит в издателска дейност и т.н. Все пак за да се заинтересуват и младите хора списанието трябва да има и добър вид. А форумът наистина е добър . Поне на мен досега винаги са ми помагали за което искам да БЛАГОДАРЯ на всички . Все още не всички имат компютри и интернет и няма как да участват. Така че едно достъпно списание за елктроника от рода на МЛАД КОНСТРУКТОР ще е в полза на много хора. Ако някой от знаещите и можещи в този форум реши да започне нещо и му трябва помощ мисля че ще се намерят хора да помагат. Ако някои има идея как да се направи такова списание да сподели . Smile
Върнете се в началото
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пон Фев 06, 2006 20:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе кой няма компютър вече. Не е там въпроса, според един техник познат списанието фалирало защото не е добре оформено, той беше взел едно и гледам го дали някаква схема, почват да обясняват как работела нам си какво, а не са написали първо техническите характеристики, което е най-важно и ако не ти върши работа няма да го четеш. Ако не греша беше и черно-бяло (като се има в предвид че от 79 е било цветно)
Но сега наистина има доста работи, които ги е нямало по-рано, почти всичко се намира по-магазините, а едно списание дето излиза един път в месеца, може да не е много в крак с модата. И аз предпочитам да чета от книга вместо от екрана, но това и факта че не може да си с комп и интернет навсякъде са два от много малкото недостатъци спрямо списанието. Просто интернета ще го изяде докато го пуснат. Smile Very Happy По-другите въпроси съм съгласен
Върнете се в началото
showMANiak
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Фев 06, 2006 20:51    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз съм ЗА списание за електроника.1000 пъти по хубаво е да имаш нещо черно на бяло напечатано на лист и да си четеш отколкото да се пулиш в монитора.Да не говорим че почти всичката (да не кажа всичката) литература за електроника е на английски и руски.А и хубави книги на български вече не излизат.Определено трябва да се направи нещо в тази насока....
Все пак има и хора които се интересуват Exclamation
sacho
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.ПЛЕВЕН

МнениеПуснато на: Пон Фев 06, 2006 21:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Да наистина ще е хубаво ако го има и да е достъпно като цена.А и малко хумор в него няма да е излишен. Много негативни неща има в живота ни а ако си спомнят някои от вас как "Пешо Жичков си обяснява електрониката в картинки" Карикатурите за човека с бутилката застанал на последното стъпало на вити стълби и отдолу пише "Нелинейни изкривявания на крайното стъпало" .........Имаше и хумор навремето ....сега гониме само пари пари и пак пари.....защото навремето ги имаше а сега живеем много по- бедно и лошо..... Evil or Very Mad
Vladi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Пон Фев 06, 2006 21:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Katrin интересна е темата, която си постнала, а ето и моето мнение. Да се издава списание в България свързано с електрониката няма да е рентабилно поне в този момент. Тираж голям няма да има, колко е голяма една постепенно смаляваща се България.
Да си признаем честно, че интереса на подрастващите към тази сфера намалява. На времето имаше различни курсове(авиомоделизъм, радиолюбителство, радиотелеграфия и др.), за мене тези курсове подбуждаха интереса на младите към техниката и тогава списанията, които коментираме си имаха аудитория.
Военните също имаха такива курсове. Аз бях един от последните късметлии, още ученик в техникума(1996-97г) и така си изкарах курса за радиолюбител-конструктор клас С и радио-телеграфист, там се запалих по-радиолюбителството, макар да нямам и до сега позивна.
Гледам главно говориш за радиолюбителите, а самите те предполагам също си забелязала, че доста са намалели.
Сега дори и да се въстановят подобни курсове, интереса към тях ще е минимален да не кажа никакъв. За младите сега интереса е главно в компютрите, малко обаче от тях ги вълнува както софтуерно така и хардуерно. Много са тези, които ги интересува да се затворят в някой клуб, да "цъкат" на CounterStrike и подобията, да са "консуматори" на продукция, вместо да седне и да "сътвори" нещо с ръцете си.
Повечето, които сме тука предполагам знаят каква е тръпката(чувството) след като си скалъпиш някаква схемичка и дори след много проби и опити, успеем да я "съживим".
Напълно поддържам и мнението на колегата инж. Сапунджиев.
Но светът се променя и ще трябва да се настройваме според битието си.
73.
П.С. А като говори sacho, за литература в тази насока. Аз бих подсетил за една книга макар и доста стара Радиото ли, че то е много просто!
и продължението Телевизията ли, че то е много просто
Където героите бяха Наум и Ванчо. Ето и един
Цитат:
В книгата чрез живи и увлекателни разговори между двама младежи системно се разясняват принципите на телевизионната техника. Най- сложните явления са обяснени на популярен език по весел и забавен начин

Последната промяна е направена от Vladi на Пон Фев 06, 2006 22:54; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Потърси "Относно българско списание за Електроника" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Относно българско списание за Електроника" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Следваща
Страница 1 от 13

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети