Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Проблем с TV SONY KV 2184 МТ

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Krasy
Гост

МнениеПуснато на: Чет Юли 08, 2004 6:17    Заглавие: Проблем с TV SONY KV 2184 МТ Отговорете с цитат

Здравейте ,
Имам проблем с телевизор SONY модел KV 2184 МТ шаси SCC-D06K. От време на време забележимо ту почервенява ту позеленява. Така си го оставих да работи, докато вече напълно спря и не се пуска. Светодиода свети и като се пусне канал изгасва. Като се спре от копчето на телевизора и се пусне тръгва да работи и след известно време пак спира. На ТХО-то при неработещ, "прекъснал" телевизор си им 115 волта. Забелязах, че точно в момента на едно прекъсване се появи нещо като дъга отзад в тънката част на кинескопа. Мисля си да не е някаква защита.
Надявам се някой да се е сблъсквал с този проблем и да може да ми помогне.
Благодаря !!!
Върнете се в началото
GOSHO
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна - с.Тополи

МнениеПуснато на: Чет Юли 08, 2004 6:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Най-вероятно проблема е в кинескопа.Опитаи да разделиш отоплението от масата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
wesko dilow
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.Враца

МнениеПуснато на: Сря Юли 14, 2004 1:44    Заглавие: тв.SONY Отговорете с цитат

Колега,май си я закъсал.Този модел наистина страдат от кинескопи.Вече няколко такива имах и само един се оттърва с прогаряне на късо в пушките,и то от падане по очи от масата му.Ако имаш уред за проверка и регенерат на кинескопи провери този кинескоп,но смятам,че вече му е време за пенсия.Извини ме за тона,но понякога трябва да се примиряваме с реалностите.Дано не съм прав.Желая ти по-добри перспективи и успех!
Схема имам,ако ти потрябва.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Потърси "Проблем с TV SONY KV 2184 МТ" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Проблем с TV SONY KV 2184 МТ" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети