Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
проблемче MAG 786N
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
начинаещият
Гост

МнениеПуснато на: Чет Фев 02, 2006 19:41    Заглавие: проблемче MAG 786N Отговорете с цитат

може да е елементарно но за начинаещ като мен е очеизвадно че немога да се справя

По същество монитора спря да работи по време на до гаранционниат период
след изтичянето му повтори повредата и реших да се заема аз
очеизвадно сменяните елементи са подменени за 100% сигурност със нови но монитора все така отказва да подкара високото напрежение

На транзистора във веригата на ТХО-то липсва управление както и на всички преди него
захранващият блок по схема ми вади всички напрежения и забавното е че ми свети зеленият диод че монитора работи

Много ще съм благодарен на всякакви съвети
Върнете се в началото
Emil Evtimov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Фев 02, 2006 23:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Много забавно ...! Вместо да го гледаш хвани мултицета и почвай да мериш . Търси нискоомно съпротивление през което се подава захранването на ХО .Това в случай че ''Чопера'' и ''НОТа'' са здрави ! Smile

P.S. В мониторите елементарни повреди няма (изключително рядко се случва да смениш предпазител и да тръгне стабилно ...)
Гост

МнениеПуснато на: Пет Фев 03, 2006 10:29    Заглавие: Отговорете с цитат

мерси за съвета но аз чястта с мултицета я минах отдавна и да всички захранвания на Хоризонталното Отклонение са в чяс
по схемата която имам всичко си е в режим
от RGB кабела на процесора си влизат синхронизациите но към TDA9116 нищо не постъпва от тях
при вклучване на RGB кабела към монитора щтракват само двете релета и с това приклучва

като казвам че съм начинаещ незначи че от вчера се занимавам но нямам толкова отремонтирани монитори зад гърба си колкото компютърни дъна/захранвания/видео карти и лаптопи

и понеже от опит знам че процесор най трудно гори (въпреки че в него се съмнявам вече) реших да попитам за съвет защото може да има някаква елементарна повреда типична за този модел която всетаки ми убягва
Върнете се в началото
grishan
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Фев 03, 2006 10:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Anonymous написа:
мерси за съвета но аз чястта с мултицета я минах отдавна и да всички захранвания на Хоризонталното Отклонение са в чяс
по схемата която имам всичко си е в режим
от RGB кабела на процесора си влизат синхронизациите но към TDA9116 нищо не постъпва от тях
при вклучване на RGB кабела към монитора щтракват само двете релета и с това приклучва

като казвам че съм начинаещ незначи че от вчера се занимавам но нямам толкова отремонтирани монитори зад гърба си колкото компютърни дъна/захранвания/видео карти и лаптопи

и понеже от опит знам че процесор най трудно гори (въпреки че в него се съмнявам вече) реших да попитам за съвет защото може да има някаква елементарна повреда типична за този модел която всетаки ми убягва

Ами щом е така този монитор има собствено лого ,което се появява дори ако не е включен компютър към монитора.Кажи поне логото излиза ли? Ако не ,колегата ти даде съвет.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Гост

МнениеПуснато на: Пет Фев 03, 2006 11:04    Заглавие: Отговорете с цитат

не и логото не излиза
Върнете се в началото
grishan
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Фев 03, 2006 11:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Тогава се регистрирай, сваляй схемата от обменника и почвай с меренето.
Върнете се в началото
yosko_1
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Фев 06, 2006 13:04    Заглавие: Отговорете с цитат

ако още не си го оправил, виж керамичния кондезатор 220pf-2kv. типова повреда за този модел !
Върнете се в началото
Emil Evtimov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Фев 07, 2006 19:26    Заглавие: Отговорете с цитат

yosko_1, ма това е когато има високо напрежение - когато няма какъв кондензатор по G2 ще му помогне ??? Smile
Гост

МнениеПуснато на: Сря Фев 08, 2006 13:19    Заглавие: Отговорете с цитат

мерси колеги че все пак отговорихте

повредата я установих и сам но след сравняване с други монитори с такава повреда
и даповторя още веднъж не съм новак токущо прохождащ в ремонтите но предпочитам да се занимавам с ремонт на компютърен хардуер и лаптопи а с монитори почнах да се занимавам отскоро
Върнете се в началото
yosko_1
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Фев 08, 2006 20:17    Заглавие: Отговорете с цитат

този кондезатор 220pf не е на G2 !!! все пак каква беше повредата ?!
Върнете се в началото
Потърси "проблемче MAG 786N" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "проблемче MAG 786N" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети